شنبه 27 آبان 1396

تبلیغات

تبلیغات

خانه » آشپزی و تغذیه » آموزش آشپزی » آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه دلمه بادمجان با سس پنیر مخصوص

آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه دلمه بادمجان با سس پنیر مخصوص

آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه دلمه بادمجان با سس پنیر مخصوص

دلمه بادمجان با سس پنیر , طرز تهیه دلمه بادمجان با سس پنیر , دلمه بادنجان با سس پنیر

نمکستان » برای این پست آموزش طرز تهیه دلمه بادمجان با سس پنیر را آماده کرده ایم ، برای مشاهده این آموزش آشپزی این پست را دنبال کنید.

مواد لازممقدار مواد
بادمجان دلمه ای۳ عدد
فیله مرغ۵۰ گرم
گوجه فرنگی۵۰ گرم
فلفل دلمه ای۱ عدد
پیاز۱ عدد
سیر۴ حبه
آرد گندم۳ قاشق غذاخوری
شیر۲ لیوان
پنیر پیتزا۱۵۰ گرم
کره۱۰۰ گرم
جعفری۳ قاشق غذاخوری
نمک ، فلفل و زرد چوبهبه میزان لازم

طرز تهیه دلمه بادمجان با سس پنیر

با آموزش طرز تهیه دلمه بادنجان با سس پنیر از سری آموزش های آشپزی سایت نمکستان در خدمتتون هستیم. ابتدا پیاز را نگینی خرد می کنیم و داخل تابه ای با مقداری روغن تفت می دهیم . سپس سیر را ریز خرد می کنیم و به همراه زردچوبه به تابه اضافه می کنیم.

بعد از اینکه سیر و پیاز سرخ شدند فیله مرغ و فلفل دلمه ای را خرد می کنیم و به تابه اضافه می کنیم ، اینجا مقداری نمک و فلفل به مواد اضافه می کنیم و در پایان گوجه فرنگی را خرد می کنیم و به تابه اضافه می کنیم.

کمی مواد را تفت می دهیم و حرارت زیر تابه را خاموش می کنیم.حالا داخل شکم بادمجان ها را با کارد یا قاشق خالی می کنیم. با مواد داخل تابه شکم بادمجان ها را پر می کنیم. اینجا آرد را با کره تفت می دهیم تا خامی آرد گرفته شود و رنگش کمی تغییر کند.

همچنین ببینید : طرز تهیه بادمجان شکم‌ پر

حالا شیر را کم کم به آرد اضافه می کنیم و مدام هم میزنیم تا آرد گوله گوله نشود. بعد از اینکه تمام شیر را اضافه کردیم آنرا روی بادمجان ها می ریزیم. سپس پنیر پیتزا را روی بادمجان ها پخش می کنیم. بادمجان ها را داخل ظرف پیرکس نشکن قرار می دهیم.

فر را باید از قبل با درجه ۲۰۰ درجه سانتی گراد روشن کنیم تا گرم شود ، دلمه ها را به مدت ۱۵ دقیقه داخل فر قرار می دهیم تا رنگ پنیر طلایی شود. بعد از خارج کردن دلمه ها جعفری را خرد می کنیم و غذا را تزیین می کنیم.

آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه دلمه بادمجان با سس پنیر مخصوص

43