طرز تهیه آب زرشک طبیعی و خانگی + خواص آب زرشک
طرز تهیه آب زرشک طبیعی و خانگی + خواص آب زرشک
آب زرشک یکی از نوشیدنی های بسیار مفید برای سلامت بدن می باشد. برای تهیه آب زرشک در مغازه ها از اصل بودن آن اطمینان یابید. اما تهیه آن در منزل بسیار به صرفه تر و سالم تر است و هر زمان که نیاز باشد، در کوتاه ترین زمان تهیه می شود.

نمکستان: آب زرشک یکی از نوشیدنی های بسیار مفید برای سلامت بدن می باشد. برای تهیه آب زرشک در مغازه ها از اصل بودن آن اطمینان یابید. اما تهیه آن در منزل بسیار به صرفه تر و سالم تر است و هر زمان که نیاز باشد، در کوتاه ترین زمان تهیه می شود.

مواد اولیه مورد نیاز برای تهیه آب زرشک

زرشک کوهی ۷۰۰ گرم
آب ۴ لیوان

طرز تهیه آب زرشک به دو روش مختلف

روش اول: ابتدا زرشک را به خوبی شسته و تمیز می کنیم و درون آبکشی که فلزی نباشد، می ریزیم. قابلمه ای برداشته آب را درون آن می ریزیم و برای به جوش آمدن روی حرارت قرار می دهیم و بعد از جوش آمدن آلبالو را به آن اضافه می کنیم و همچنین حرارات را پایین آورده و در ظرف را می گذاریم.

بعد از گذشت ده دقیقه قابلمه را از روی حرارت برداشته و اجازه دهید که محتویات آن خنک شود. حالا زرشک را درون آبکش ریخته و فشار می دهیم تا آب آن خارج شده و فقط تفاله اش در آخر باقی بماند.

آب زرشک تهیه شده شما باید بدون هیچ گونه تفاله ای باشد و می توانید بطری شیشه ای در دار ریخته و در یخچال خود بگذارید. ممکن است آب زرشک شما غلیظ باشد که برای استفاده، اضافه کردن مقداری آب پیشنهاد بدی نیست.

روش دوم: در این روش زرشک های شسته شده را، با مقداری آب درون ظرفی غیر فلزی بریزید و به مدت ۲۴ ساعت به آن استراحت دهید. بعد از گذشت ۲۴ ساعت، زرشک را درون مخلوط کن بریزید و سپس تفاله ها را از آب زرشک به دست آمده جدا کنید. حالا آب زرشک آماده ای دارید که قابل مصرف می باشد.

آب زرشک طرز تهیه آب زرشک طبیعی دستور تهیه آب زرشک خانگی

خواص آب زرشک

  • آب زرشک می تواند در درمان رماتیسم و نقرس موثر باشد.
  • آب زرشک می تواند بی اشتهایی افراد را از بین ببرد.
  • مصرف آب زرشک برای درمان زردی و یرقان توصیه می شود.
  • اگر آب زرشک طبیعی باشد، سرشار از ویتامین سی است که تقویت سیستم ایمنی بدن را به دنبال دارد.
  • یکی دیگر از خواص های آب زرشک، موثر بودن آن در دفع انگل ها کبد، درمان بیماری یرقان، اسهال های صفرایی است.
  • آب زرشک همچنین می تواند از به وجود آمدن سنگ صفرا جلوگیری کند.
  • آب زرشک تنظیم کننده ی خونریزی های قاعدگی هم می تواند باشد.
  • همچنین می توان از خواص دیگر آب زرشک به از بین بردن حالت تهوع، استفراغ، سوء هاضمه، سنگ کلیه، قلنج کبد و کلیه اشاره کرد.