فواید شگفت انگیز آب نمک ، قوی ترین ضد عفونی کننده طبیعی!
فواید شگفت انگیز آب نمک ، قوی ترین ضد عفونی کننده طبیعی!

خواص درمانی و بهداشتی آب نمک نمکستان : برای همه ی ما پیش امده که بدنمان در یک قسمت خاص مانند گلو، زیان و یا هر جای دیگری دچار عفونت شده و یا به ضد عفونی شدن نیاز دارد. در این مواقع اگر به پزشکان مراجعه کنید برای شما انواع آنتی بیوتیک ها را تجویز […]

خواص درمانی و بهداشتی آب نمک

آب و نمک، قوی ترین ضد عفونی کننده طبیعی!

نمکستان : برای همه ی ما پیش امده که بدنمان در یک قسمت خاص مانند گلو، زیان و یا هر جای دیگری دچار عفونت شده و یا به ضد عفونی شدن نیاز دارد. در این مواقع اگر به پزشکان مراجعه کنید برای شما انواع آنتی بیوتیک ها را تجویز میکنند.

در ادامه ی این مطلب ما به شما آموزش میدهیم که چگونه از آب و نمک برای از بین بردن خیلی از اختلالات در بدن خود و درمان بیماریها استفاده نمایید.

آب نمک، قوی ترین ضد عفونی کننده طبیعی!

۱- استفاده از آب نمک برای پیشگیری و درمان سرماخوردگی

غرغره کردن آب نمک و شست و شوی دهان به صورت روزانه با آن برای جلوگیری از سرفه، سرماخوردگی، التهاب سینوس‌های پیشانی، بیخوابی، التهاب چشم، بینی و گلو، خستگی، سردرد، باز شدن مجاری تنفسی و… بسیار خوب و مفید است.

۲- استفاده از آب نمک برای جلوگیری از پوسیدگی دندان

نمک به دلیل داشتن ضد عفونی کنندگی و آب به دلیل خاصیت پاک کنندگی میتواند مانند یک دهانشویه بسیار عالی برای دهان محسوب شود.

۳- استفاده از آب نمک برای از بین بردن گلو درد

همانطور که گفتیم آب و نمک یک خاصیت ضد عفونی کننده دارد که با استفاده از این خاصیت و غرغره ی روزانه میتوان مانع از گلو درد و شد بسیاری از گلو درد ها را درمان کرد.

۴- استفاده از آب نمک برای حفظ مواد غذایی

ماهی، گوشت، میوه و سبزیجات از جمله مواد غذای هستند که با استفاده از آب نمک میشود به راحتی آن ها را حفظ کرد.

۵- استفاده از آب نمک برای زیبایی مو

اگر موهای چربی دارید مقداری آب و نمک را باهم مخلوط کرده و روی موهای خود اسپری نمایید. اجازه دهید موهایتان خشک شود. حواستان باشد که استفاده ی زیاد از این محلول میتواند باعث خشکی بیش از حد موهایتان شود.

آب و نمک، قوی ترین ضد عفونی کننده طبیعی!

آب و نمک قوی ترین ضد عفونی کننده طبیعی

منبع : نمکستان