درباره آداب و رسوم عجیب دنیا چه می دانیم؟
درباره آداب و رسوم عجیب دنیا چه می دانیم؟
یکی از بهترین و مهمترین راه برای شناخت اطراف خود سفر کردن است. با سفر کردن میتوان به فرهنگ و نوع زندگی مردم اطراف خود آشنا شد.

نمکستان :  یکی از بهترین و مهمترین راه برای شناخت اطراف خود سفر کردن است. با سفر کردن میتوان به فرهنگ و نوع زندگی مردم اطراف خود آشنا شد. این آشنایی هم میتواند در داخل کشور شکل بگیر و هم خارج از کشور.در این این سفر ها معمولا انسان با آداب و رسوم و همچنین عقاید عجیب غریب ملل های مختلف مواجه میشود، خیلی از این رسوم ها که در نوع پوشش و رفتار و همچنین برخی از کارها آن جامعه است، برای مسافران بسیار عجیب و غریب  و غیر قابل هضم میباشد.ب

رخی از کشور های جهان به دلیل داشتن این روسم های غیر قابل باور در جهان شهره میباشند. در برخی از این کشورها ، به قدری این آداب و رسوم ها از نظر ترویست ها عجیب هستند که آن آداب را غیر انسانی تلقی میکنند.

در اینجا برخی از این این آداب و رسوم را باهم بررسی میکنیم.

درباره ی آداب و رسوم عجیب دنیا چه می دانیم؟

۱ پرش از روی خردسالان

این اتفاق شاید برای خیلی از ما غیر قابل باور باشد ولی در قسمت شمال اسپانیا منطقه ای وجود دارد که ی فستیوال پرش از روی کودکان و خردسالان دارد. در این فستیوال آنها کودکان خود را بر روی زمین میخوابانند و از روی آنها میپرند. این فستیوان که برای دور کردن شیطان از کودکان برگزار میشود در گویش محلی ال کولاچو نام دارد. در روز فستیوال مردان لباس شیطان بر تن میکنند و در میان کودکان می دوند و از روی بچها میپرند،البه این کار بسیار خطرناک است و جزوء رسم های عجیب و خطرناک به شمار میرود.

۲ افتادن دندان

در بعضی از جوامع،بعد از افتادن دندان شیری کودکان آن را زیر بالشت شان میگذارند تا کودکان به خیال خود از فرشته ها جایزه دریافت کنند.اما در یونان دندان کودکان خود را بعد از افتادن روی پشت بام خود قرار میدهند تا برایشان خوشانسی بیاورد.این رسم نیز از دیرباز برای یونانیان که خود یکی از کشور های پیشگام در روسوم عجیب است شکل گرفته.

۳ استفاده نکردن از جوهر قرمز

در سالیان قبل در کشور کره جنوبی برای نوشتن نام مردگان بر سر تابوت از جوهر قرمز رنگ استفاده میکردند. بعد گذشت سالیان طولانی در عصر جدید، باز هم مردم در این کشور از نوشتن نام خود یا عزیزانشان با جوهر و خودکار قرمز وحشت دارند و امتناء میکنند.

درباره ی آداب و رسوم عجیب دنیا چه می دانیم؟

۴ سنت ثابت کردن شجاعت و قدرت

در کشور برزیل و در قوم ساتاره ماوه یکی از عجیبترین رسوم های جهان را در اختیار دارند. در این اقوامم پسران جوان برای نشان دادن بزرگی، قدرت، و شجاعت خود دست خو را در یک کیسه پر از مورچه فرو میکنند. این مورچه ها از نوع خاصی از این حیوانات هستند که نیش بسیار درد ناکی دارند. ولی این جوانان برای ثابت کردن مرد شن و داشتن قدرت بالا به اهالی قبیله خود حاضرند این درد را با جان و دل تحمل کنند.

۵ پرت کردن گوجه

جشن پرت کردن گوجه در اسپانیا یکی از بزرگترسن و محبوبترین جشن های دنیاست. این فستیوال که به لاتوماتینا شهره است، یک رسم عجیب در شهرستان بونول در شمال اسپانیا همه ساله برگزار میگردد. در این فستیوال مردم از گوجه به عنوان سلاح برای انجام یک مبارزه هیجان انگیز استفاده میکنند. همه ساله مقدار بسیاری از گوجه در این جشن از بین میرود.

۷ سنت پولترابند

در این سنت خانواده عروس و داماد در شب قبل برگزاری جشن عروسی دور هم جم میشوند و تمامی وسایل اعم از ظرف های شام ، گلدان و هر چیز که بدستشان برسد جزء لیوان را میشکنند. این افراد آنقدر به این شکستن ادامه میدهند که کل سال را از ظروف شکسته پر کنند و همجا کثیف شود، در این هنگام عروس و داماد خوشبخت باید کمر همت را ببندد و فقط دو نفری کل سالن جشن را برای مراسم تمیز و مثل روز اول کنند. در فرهنگ آلمان این سنت برای نشان دادن این است که زوجین در کنار هم میتوانند از پس هر کار سختی بر بیایند. به عقیده مردم این کشور زوج جوان برای آغاز یک زندگی سرسختانه آماده میشوند و قوی شدن را از همان جا آغاز میکنند.

همچنین بخوانید:  تصاویر و تاریخچه کامل مسجد سلیمیه ادیرنه ترکیه

۸ شب جادوگران

یکی از آداب و رسوم عجیب کشور چک و شهر پراک که خود دارای آداب عجیب زیادی است، پریدن جوانان عاشق از روی بقایای آتش است. مردم این شهر معتقدن که در این شب نیروهای آتش از همیشه قدرتمند تر هستن و به نیروی خود غلبه میکنند، همچنین تعداد بالایی از جادوگران سوار بر جادو در آسمان این شهر گشت میزنند ، که روشن کردن این آتش باعث میشود که این جادوگران به پایین کشانده شوند و در آتش نابود شوند. البته باید گفت که امروزه در پایتخت کشور چک یعنی پراگ در این روز یک آتش بزرگ برپا میکنند و این روز را جشن میگیرند و از آن اعتقادات عجیب دیگر خبری نیست.

۹ پذیرایی از میمون

میمون ها برای مردمان تایلند بسیار مقدس هستند. این حیوانات بین این مردم به قدری مقدسن که همه ساله یک فستیوال برای پذیرایی از این حیوانات برگزار میکنند. در این مراسم همه ساله یک میز بزرگ به صورت سلف سرویس از غذاهای متوع برای میمون ها تدارک میبینند و این حیوانات هرچقد که بخواهند میتوانند غذا بخورند. این فستیوال که در شهر لوپبوری تایلند برگزار میشود بیش از ۴ تن از انواع سبزیجات و میوه ها برای پذیرایی تهیه میشود.

۱۰ کشتی شترها

در کشور ترکیه رسمی وجود دارد به نام کشتی شترها، در این رسم که شباهت زیادی به جنگ خروس دارد و از علاقه مندان زیادی هم برخوردار میباشد، دو شتر را برای جنگ در میدان قرار میدهند و تماشاگران که معمولا تعداد بالایی نیز دارند در اطراف با فاصله زیاد از میدان قرار میگیرند. این کار به دلیل ترشح خیلی بد بو بزاق دهان شتر ها است.

درباره ی آداب و رسوم عجیب دنیا چه می دانیم؟

۱۱ نوشیدنی خوش آمدگویی

نوشیدنی کاوا، در اوقیانوس آرام و کشور فیجی برای خوش آمد گویی سرو مشود که با تمام نوشیدنی ها از این نوع فرق دارد. این نوشیدنی که از شیره یک نوع گیاه در کشور فیجی تهیه میشود و برای خوش آمدگویی در این کشور در کاسه چوبی برای مهمانان سرو میشود. مردمان این کشور کاوا را با آداب خاصی سرو میکنند و بر روی این آداب تعصب خاصی نیز دارند. کاوا طعم بسیار خاصی دارد و بعد از خوردن زبان فرد را میسوزاند و آن را بی حس میکند. این گیاه در اکثر کشور های دیگر جزوء مواد مخدر به شمار می اید و مصرف آن غیر قانونی است.

۱۲ گریه عروس

در کشور چین و شهر فوجی عروس خانومهای جوان یک ماه قبل از عروسی باید به پهنای صورت اشک بریزند. این رسم که مرئم این شهر همچنان به آن پایبندن جزء آداب عجیب و غریب این کشور به شمار میرود.

درباره ی آداب و رسوم عجیب دنیا چه می دانیم؟

۱۳ بستن پا

در هزاران سال پیش در کشور چین مردم معتقد بودن که پای کوچک نشانه زیبایی برای دختران است. برای همین امر دختران را مجبور میکردن در سنین بچگی در یک کار دردناک پای خود را ببندن تا قالب کوچک خود را حفظ کند. دولت چین در سال ۱۹۴۰ این رسم را در این کشور به دلیل کودک آزاری ممنوع اعلام کرد.

۱۴ مراسم تدفین

اگر فردی در قبیله تانومانی که در کشور برزیل است بمیرد بدنش را میسوزانند. بعد این کار استخوان و خاکستر جنازه را در یک سوپ به نام بارهنگ مخلوط میکنند و افرادی که در مراسم حضور دارند میل میکنند. آنها معتقدن که با این کار به مرده های خوذ آرامش میدهند.

۱۵ سوراخ کردن بدن

در کشور هند برای اینکه مردم نشان دهند تابع خدایانشان هستن برخی از قسمتهای بدنشان را مانند زبان سوراخ میکنند. این اتفاق عجیب در جشنی به نام تایپوسام در کشور هند انجام میشود.این کار که برای افراد بسیار دردناک است یکی از آداب و رسوم عجیب دنبا به شمار میرود ولی همه ساله افراد زیادی این کار را تکرار میکنند.