کارهایی که باعث آسیب رساندن به ناخن می شوند
کارهایی که باعث آسیب رساندن به ناخن می شوند

کارهایی که باعث آسیب رساندن به ناخن می شوند نمکستان : افراد مخصوصا دختران تمایل دارند ناخنی زیبا و سالم داشته باشند به این منظور در این پست به چند مورد از کارهایی که موجب آسیب رساندن به ناخن می شود اشاره خواهیم کرد. لاک روی ناخن : گرچه لاک روی ناخن آسیبی به ناخن […]

کارهایی که باعث آسیب رساندن به ناخن می شوند

کارهایی که باعث آسیب رساندن به ناخن می شوند 

نمکستان : افراد مخصوصا دختران تمایل دارند ناخنی زیبا و سالم داشته باشند به این منظور در این پست به چند مورد از کارهایی که موجب آسیب رساندن به ناخن می شود اشاره خواهیم کرد.

لاک روی ناخن :

گرچه لاک روی ناخن آسیبی به ناخن های فرد وارد نمی کند ولی وقتی به مدت طولانی لاک روی ناخن های شما بماند موجب می شود کم کم پیگمنت های موجود در لاک به لایه های بالایی ناخن نفوذ کند و رفته رفته لایه های ناخن خشک می شود. به همین دلیل سعی کنید هر چند وقت یکبار لاک را از روی ناخن پاک کرده تا استراحت کند.

استفاده نادرست از ناخن :

ناخن یکی از اعضای بدن است و نباید از آن به عنوان وسیله ای دیگر استفاده کرد. حتما شما هم تابحال از ناخن خود برای باز کردن فندق های سربسته و یا در بطری استفاده کرده اید این کار باعث می شود به ناخن های خود آسیب برسانید. شما اگر به ناخن خود توجه نداشته باشید و از آن به عنوان وسیله استفاده کنید پس از مدتی تغییر شکل داده و می شکند.

ظرف شستن بدون دستکش :

زمانی که شما بدون دستکش شروع به ظرف شستن می کنید، ناخن ها در آب متورم شده و از حالت همیشگی خود خارج می شوند. تکرار این حرکت موجب ضعیف شدن ناخن ها می شود همچنین علاوه بر ناخن شستن ظرف بدون دستکش خشکی پوست را همراه خود دارد پس بهتر است برای سلامت پوست و ناخن خود از دستکش استفاده نمایید.

نشستن دست :

همه ی افراد در طول روز چندین بار دست خود را شست و شو می دهند اما معمولا توجه چندانی به ناخن های خود ندارند در صورتی که ناخن ها مکان مناسبی برای جمع شدن باکتریست و باید حتما زیر آن را با دقت شست تا از بروز عفونت و بیماری های دیگر جلوگیری شود.

همچنین بخوانید:  برای از بین بردن جوش های سرسیاه روی بینی چکار کنیم؟

محافظت نکردن ناخن در زمستان : 

سرمای زمستان باعث خشکی پوست و ناخن های افراد می شود. سعی کنید حتما با سرد شدن هوا علاوه بر استفاده از مرطوب کننده ها دستکش به دست کنید تا پوست و ناخنتان در معرض خشکی و سرما قرار نگیرد.

جویدن ناخن :

جویدن ناخن عادتی رایج و نادرست بین خیلی از افراد می باشد. این کار علاوه بر زشت کردن چهره موجب آسیب رساندن به ناخن ها نیز می شود. افرادی که به جویدن ناخن معتادند رشد ناخن هایشان برای همیشه کاهش پیدا کرده  و آسیب جدی به ناخن ها وارد می شود. جویدن ناخن علاوه بر اینکه آسیب ناخن ها را به دنبال دارد باعث می شود باکتری های زیر ناخن به دهان و دندان شما منتقل گردد پس بهتر است برای سلامت خودتان این عادت اشتباه را انجام ندهید.

نداشتن تغذیه سالم :

غذاهایی که در طول روز مصرف می کنید تاثیر مستقیمی روی ناخن های شما دارد چناچه از مواد غذایی حاوی آهن همچون تخم مرغ، اسفناج، گوشت قرمز و…استفاده کنید می توانید انتظار ناخن های محکم و سالم را داشته باشید. در واقع تغذیه مناسب در سلامت تمام بدن انسان موثر است.

استفاده ی بی رویه از استون : 

استون محلولیست که به کمک آن می توان لاک روی ناخن را پاک کرد و رنگ دیگری را جایگزین نمود. استفاده بیش از اندازه از استون موجب خشکی ناخن شده و درنهایت ناخن ها را ورقه ای و و حتی عفونی می کند.

پوشیدن کفش های تنگ : 

پوشیدن کفش های تنگ به ناخن های پا فشار زیادی وارد کرده و رفته رفته ناخن ضعیف و ورقه ای خواهد شد. در هنگام خرید مفش حتما به این نکته توجه داشته باشید که ناخن ها در معرض فشار و ناراحتی قرار نگیرند.

لاک روی ناخن

کارهایی که باعث آسیب رساندن به ناخن می شوند 

منبع : نمکستان