۶ روش درمان خانگی آفت دهان یا همان زخم دهان + سریع و بدون دارو
۶ روش درمان خانگی آفت دهان یا همان زخم دهان + سریع و بدون دارو

درمان زخم دهان و درمان آفت دهان و زبان نمکستان : آفت یا زخم دهان یکی از اتفاقات شایعی است که برای همه اتفاق افتاده. آفت بر اثر عوامل مختلف پدید می آید که گاهی اوقات بسیار دردناک میشود. ما در این مطلب از نمکستان در بخش بیماری دهان و دندان و راهکارهای درمان به شما […]

درمان زخم دهان و درمان آفت دهان و زبان

آفت دهان , زخم دهان , درمان آفت دهان , درمان زخم دهان

نمکستان : آفت یا زخم دهان یکی از اتفاقات شایعی است که برای همه اتفاق افتاده. آفت بر اثر عوامل مختلف پدید می آید که گاهی اوقات بسیار دردناک میشود. ما در این مطلب از نمکستان در بخش بیماری دهان و دندان و راهکارهای درمان به شما آموزش میدهیم که چگونه با استفاده از وسایلی که در خانه وجود دارد. آفت دهان خود را درمان نماید. با ما همراه باشید :

یخ

یکی از دم دست ترین و آسان ترین راه ها برای درمان زخم دهان استفاده از یخ است. یخ را روی قسمت زخم شده در دهان قرار دهید و سعی کنید این کار را روزانه بکنید تا آفت دهانتان خوب شود.

گوجه فرنگی

چند عدد گوجه فرنگی را شسته و خرد کند و روی حرارت بگذارید تا آب گوجه خارج شود سپس آب گوجه فرنگی را روی زخمتان قرار دهید. این کار را روزانه ۳ الی ۴ بار انجام دهید تا زخم خوب شود.

آب لیمو

یک لیمو برداشته و از وسط نصفش کنید و آن را روی زخم بگذارید. به دلیل اسیدی بودن لیمو ممکن است زخم شما بسوزد. اما کافیست کمی تحمل کنید. زخم بی حس شده و لیمو کار خودش را میکند. بعد از این کار اندکی عسل روی زخمتان بگذارید. این کار را هر روز انجام دهید.

خمیر دندان

خمیر دندان به دلیل داشتن خاصیت ضد میکروبی و خنک کنندگی باعث التیام و از ین رفتن زخم دهان میشود.

سیر

یک سیر را از وسط نصف کنید و آن را روی زخم خود قرار دهید. بعد از ۳۰ دقیقه دهان خود را بشویید. این کار را پشت هم تا زمان درمان زخم انجام دهید.

جوش شیرین

مقداری جوش شیرینی را با کمی آب مخلوط کنید تا مثل خمیر شود. حالا خمیر به دست آمده را روی قسمت زخم شده قرار دهید. این کار را چند بار در روز انجام دهید تا زخم خوب شود.

همچنین بخوانید:  آموزش روش صحیح مسواک زدن دندان به صورت مرحله به مرحله و اصولی

درمان خانگی زخم دهان یا همان آفت

درمان خانگی زخم دهان یا همان آفت دهان و زبان

منبع : نمکستان