آلرژی های بهاری و راه های درمان آن ها
آلرژی های بهاری و راه های درمان آن ها

آلرژی های بهاری و راه های درمان آن ها نمکستان : آلرژی، حاصل وجود ماده ای به نام آلرژن است که این ماده باعث برانگیختگی یک واکنش ایمنی غیر طبیعی داخل بدن میشود. بدن با یک تهدید برای سلامت بدن مقابله میکند در صورتی که این تهدید به هیچ وجه جدی نیست، نام این مقابله […]

آلرژی های بهاری و راه های درمان آن ها

آلرژی های بهاری و راه های درمان آن ها

نمکستان : آلرژی، حاصل وجود ماده ای به نام آلرژن است که این ماده باعث برانگیختگی یک واکنش ایمنی غیر طبیعی داخل بدن میشود. بدن با یک تهدید برای سلامت بدن مقابله میکند در صورتی که این تهدید به هیچ وجه جدی نیست، نام این مقابله آلرژی میباشد. اما چرا در بهار این عکس العمل بدن بیشتر است؟ دلیل اینکه ما در بهار بیشتر از فصل های دیگر دچار آلرژی فصلی میشویم گردی است که در راستای تولید مثل گیاهان در هوا پراکنده است و شما آن را استنشاق میکنید.

معمولا علائم آلرژی بسیار مشخص و هویداست. سرفه ها و یا عطسه های شدید، خارش و یا سوزش چشم، مشکلات تنفسی و گرفتگی عضلات تنفسی و … . اما گاهی اوقات است که فرد با انجام راهکار هایی برای از بین بردن این آلرژی ها باز هم علائم مربوط به آلرژی را داراست. اینجاست که باید به صورت خیلی جدی به پزشک متخصص آلرژی مراجعه نماییم.

هیستامین ها ماده ای هستند که در بدن تولید شده و علائم آلرژی را تحریک میکنند. بنابراین برای اینکه این علائم کمتر پیدا شوند و برای اینکه کمی بدن آرام گیرد از آنتی هیستامین ها برای آلرژی های فصلی استفاده میکنند. آنتی هیستامین ها، هیستامین های موجود در بدن را سرکوب کرده و علائم آلرژی را کاهش میدهند.

اسپری‌های استروئیدی بینی راه دیگری برای از بین بردن آلرژی های فصلی میباشد. حواستان باشد این داروها باید حتما با تجویز پزشک مصرف شوند. اسپری‌های استروئیدی التهاب و تولید موکوس یا ترشحات در راه‌های بینی را کاهش میدهند.

قطره های چشمی برای کسانی هستند که چشمانشان در آلرژی درگیر میباشد. داخل قطره های چشمی یک ضد احتقان موضعی (رگ بند) وجود دارد که علائم آلرژی در چشم ها را کاهش میدهد.

در نهایت برای اینکه از شدن آلرژی های بهاری بکاهید یا کلا دچار آلرژی در این فصل ها نشوید، میتوانید از واکسن های ضد آلرژی اول فصل استفاده کنید، هنگام رانندگی شیشه های ماشین را بالا بدهید، لباس هایتان را داخل خانه آویزان کنید، جارو زیاد بکشید تا گرد و غبار جمع شود و دوش زیاد بگیرید.

همچنین بخوانید:  با آلرژی های غذایی چه کار کنیم و راه درمان فوری آن چیست؟

آلرژی های بهاری و راه های درمان آن ها

آلرژی های بهاری و راه های درمان آن ها

منبع : نمکستان