آلو بخارا معجزه ای برای دستگاه گوارش
آلو بخارا معجزه ای برای دستگاه گوارش

خواص آلو بخارا برای دستگاه گوارش نمکستان : نام دیگر آلوی بخارا آلو برغانی است.  در واقع این آلو همان آلوی سیاه است که خشک شده و در غذا ها استفاده میشود. شما میتوانید این آلو را هم به صورت خام و پخته استفاده کنید. برای آشنایی با فواید بی شمار این آلو با ما […]

خواص آلو بخارا برای دستگاه گوارش

فواید و خواص آلو بخارا برای بدن : آلو بخارا معجزه ای برای دستگاه گوارش

نمکستان : نام دیگر آلوی بخارا آلو برغانی است.  در واقع این آلو همان آلوی سیاه است که خشک شده و در غذا ها استفاده میشود. شما میتوانید این آلو را هم به صورت خام و پخته استفاده کنید. برای آشنایی با فواید بی شمار این آلو با ما همراه باشید :

آلوی بخارا معجزه ی درمان یبوست :

آلوی بخارا دارای فیبر بالاییست که خاصیت ملین پیدا میکند و بهترین گزینه برای از بین بردن یبوست در روده هاست.

آلوی بخارا معجزه ی حفظ سلامت روده ها :

همانطور که گفتیم آلوی بخارا دارای فیبر بالاییست. این فیبر بالا پروبویتیک مورد نیاز برای سلامت روده ها را فراهم کرده و با تامین باکتری های مفید برای دستگاه گوارش، یک کمک خوب برای عملکرد بهتر این دستگاه میباشد. فیبر بالای موجود در لوی بخارا میتواند منبع انرزژی برای سلول های روده ی بزرگ نیز باشد.

تنظیم فشار خون با آلوی بخارا :

پتاسیم فراوان موجود در آلوی بخارا باعث تنظیم فشار خون شده و از فشار بالای خون جلوگیری میکند. همچنین جالب است بدانید که آلو بخارا منبع خوب آهن گیاهیست که این ویژگی به تنهایی کم خونی را جبران میکند.

پیشگیری از پوکی استخوان با استفاده از آلوی بخارا :

کلسیم، بور، منگنز، پتاسیم و آهن موجود در آلوی بخارا بهترین گزینه ها و مواد معدنی برای جلوگیری از پوکی استخوان در بدن هستند. همچنین پیشنهاد میشود که برای جلوگیری از درد مفصل ها نیز از آلوی بخارا استفاده کنید.

تنظیم قند و چربی خون با آلوی بخارا :

فیبر گیاهی زیادی که در آلوی بخارا وجود دارد به طور معجزه آسایی قند خون و چربی خون را در بدن تنظیم میکند.

آلوی بخارا تقویت کننده ی حافظه است :

آلو بخارا منبع غنی انواع آنتی اکسیدان بوده و به راحتی می‌تواند با رادیکال‌ های آزادی که باعث آسیب به سلول‌های مغزی می‌شوند، مبارزه کنند. از این رو این ویژگی باعث سلامت حافظه میشود چرا که آلو بخارا می‌تواند رادیکال‌های آزاد مخرب را از بین ببرد.

همچنین بخوانید:  کاکل ذرت چیست + خواص کاکل ذرت برای بدن و درمان بیماری‌ها

فواید و خواص آلو بخارا برای بدن : آلو بخارا معجزه ای برای دستگاه گوارش

آلو بخارا معجزه ی دستگاه گوارش

منبع : نمکستان