آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه پیراشکی سیب زمینی
آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه پیراشکی سیب زمینی

طرز تهیه پیراشکی سیب زمینی بسیار خوشمزه نمکستان : پیراشکی سیب زمینی از آن دسته غذاهایی است که در میان رده های سنی مختلف دارای محبوبیت زیادی می باشد. پیراشکی سیب زمینی دارای دستورالعمل های متفاوتی است و میتوان به راحتی در منزل این غذای خوشمزه را تهیه کرد. برای آشنایی با طرز تهیه این […]

طرز تهیه پیراشکی سیب زمینی بسیار خوشمزه

طرز تهیه پیراشکی سیب زمینی

نمکستان : پیراشکی سیب زمینی از آن دسته غذاهایی است که در میان رده های سنی مختلف دارای محبوبیت زیادی می باشد. پیراشکی سیب زمینی دارای دستورالعمل های متفاوتی است و میتوان به راحتی در منزل این غذای خوشمزه را تهیه کرد. برای آشنایی با طرز تهیه این غذای خوشمزه با ما همراه باشید :

مواد اولیه ی مورد نیاز برای تهیه پیراشکی سیب زمینی :

  سیب زمینی    ۵ عدد
  گوشت چرخ کرده   ۱۵۰ گرم
   رب گوجه   ۱قاشق غذاخوری
  پیاز    ۱عدد
  تخم مرغ   ۱عدد
  فلفل دلمه ریز خورد شده   ۱عدد متوسط
  نمک، فلفل، آویشن   به میزان لازم
  روغن   به میزان لازم
  پودر سوخاری   به میزان لازم

طرز تهیه پیراشکی سیب زمینی :

ابتدا سیب زمینی ها را شسته و سپس درون آب در حال حرارت دیدن می گذاریم تا کاملا پخته شود. پس از پخته شدن سیب زمینی ها را از آب خارج کرده و می­گذاریم تا کمی خنک شود و بعد آن ها را رنده میکنیم سپس نمک و فلفل را به سیب زمینی­های رنده شده می افزاییم و خوب مخلوط می­کنیم.

برای تهیه مواد درون پیراشکی ابتدا پیاز را نگینی خورد کرده و بعد آن را در روغن تفت می­دهیم وقتی که پیاز ها کمی طلایی شدند گوشت را اضافه می­کنیم در این مرحله فلفل دلمه ریز خورد شده، رب گوجه فرنگی، نمک، فلفل و آویشن را اضافه کرده و تفت می­دهیم. بارای اینکه گوشتمان کاملا پخته شود کمی آب به مخلوط­­­ مان می­افزاییم. تخم­ مرغ ها در ظرفی شکسته و به هم میزنیم به طوری که کاملا صاف شود. دو قاشق از پوره سیب زمینی را برداشته و پهن می­کنیم.

سپس از مواد گوشتی یک قاشق برداشه و بر روی سیب زمینی می­گذاریم و سیب زمینی را به حالت پیراشکی می­بندیم به طوری که کاملا مواد درون آن پوشیده شود. پیراشکی های نیمه آماده­ی خودرا ابتدا در تخم مرغ و بعد از آن در پورد سوخاری می­غلتانیم تا کاملا از پودر سوخاری پوشده شود، سپس آن را در روغن داغ گذاشته و سرخ می­کنیم.

همچنین بخوانید:  طرز تهیه دمپخت ماش (کته ماش) ویژه چهارمحال و بختیاری

طرز تهیه پیراشکی سیب زمینی

طرز تهیه پیراشکی سیب زمینی خانگی

منبع : نمکستان