ازت فیلم داریم!
ازت فیلم داریم!

حواشی مبتذل بازی فولاد خوزستان و پرسپولیس به جاهای باریک رسید.

به گزارش نمکستان، روزنامه فرهیختگان نوشت: «یکی از زشت‌ترین بازی‌های هفته هفدهم لیگ برتر را تیم‌های فولاد و پرسپولیس بازی کردند. بازی‌ای که انتظار می‌رفت جذاب‌ترین دیدار هفته باشد اما اتفاقات حاشیه‌ای زیادی که در این مسابقه رخ داد آن را تبدیل به بی‌کیفیت‌ترین و بدترین بازی هفته کرد. البته این اولین‌بار نبود که بازی فولاد با تیم‌های مطرح بیشتر از اینکه بار فنی داشته باشد اسیر حواشی شده است. از زمانی که جواد نکونام به فولاد خوزستان رفته تیم‌ها و مربیان زیادی به نحوه میزبانی و اعتراض نیمکت‌نشین‌های این تیم معترض شده‌اند. از محمود فکری گرفته تا امیر قلعه‌نویی، فرهاد مجیدی، مهدی تارتار، مهدی رحمتی و… همگی از جوی که نیمکت‌نشینان فولاد در بازی‌های حساس خانگی این تیم ایجاد می‌کنند به شکلی گلایه کرده‌اند.

نکته قابل‌ توجه اینکه حواشی بازی روز جمعه فولاد و پرسپولیس به همان ختم نشد و طرفین در نشست خبری، میکسدزون، صفحات اجتماعی، رسانه‌های مکتوب و … تا می‌توانستند از خجالت یکدیگر درآمدند. دو باشگاه نیز بیانیه‌هایی علیه یکدیگر صادر و سعی کردند طرف مقابل را مقصر همه حواشی به اهالی فوتبال معرفی کنند غافل از اینکه دوستداران فوتبال و مخاطبان آنقدر باهوش هستند که عوامل این اتفاقات را به‌درستی تشخیص دهند. اما بعد از اینکه باشگاه فولاد تصمیم گرفت از یحیی گل‌محمدی به‌ خاطر اظهاراتش در نشست خبری بعد از بازی شکایت کند، باشگاه پرسپولیس هم مقابله‌به‌مثل کرده و بعد از شکایت از میزبانی فولادی‌ها، از جواد نکونام نیز به‌ خاطر استوری‌ای که در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد، شکایت کرد.

در این بین یکی از مسئولان باشگاه پرسپولیس به «فرهیختگان» گفت: «شکایت ما از فولادی‌ها همراه با مستندات است. اطرافیان تیم فیلم‌هایی دارند که نشان می‌دهد لیدرهای فولاد با هماهنگی کادر فنی این تیم توپ به زمین پرتاب کرده‌اند. یا اینکه فردی در کنار زمین سمت بازیکن جوان ما آمده و با لگدپراکنی اجازه نمی‌دهد اوتش را بیندازد. متاسفانه صحنه‌هایی را در اهواز دیدیم که باید به‌ حال فوتبال کشورمان تاسف خورد. در شکایت‌مان تاکید کرده‌ایم که پرسپولیس اولین تیمی نبوده که به رفتار نیمکت‌نشینان فولاد معترض است؛ چرا که چند سال این اتفاق رخ می‌دهد اما کمیته انضباطی واکنشی نشان نمی‌دهد.»

همچنین بخوانید:  اعتیاد به وایرال‌شدن؟

اما یکی دیگر از نکات منفی حواشی بعد از مسابقه مشاجره لفظی کمال کامیابی‌نیا و ساسان انصاری علیه یکدیگر در رسانه‌ها بود. این دو همبازی قدیمی در رسانه و فضای مجازی تا می‌توانستند از خجالت یکدیگر درآمدند تا زشتی‌های بازی دو تیم ریشه‌دار لیگ برتری کامل شود. در مورد اتفاقات و حواشی اشاره‌شده باخبر شدیم کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال به‌زودی تعدادی از مربیان و بازیکنان دو تیم را بابت اظهارات و رفتارهای اخیرشان احضار خواهد کرد.»