از کجا وکیل مهاجرت به آلمان پیدا کنیم؟
از کجا وکیل مهاجرت به آلمان پیدا کنیم؟
کمک گرفتن از وکلای مهاجرتی برای مهاجرت به آلمان و دریافت اقامت این کشور بسیار اهمیت پیدا می کند؛ اما سوالی که پیش می آید این است که از کجا وکیل مهاجرت به آلمان را پیدا کنیم؟ در ادامه این مطلب ویژگی ها و شرایط پیدا کردن یک وکیل مهاجرت به آلمان را توضیح می دهیم.

آلمان یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و جزو برترین اقتصاد های دنیا است که بسیاری از افراد آرزوی مهاجرت به این کشور را دارند. با توجه به این که آلمان در سال های گذشته قوانین مهاجرتی خود را تغییر داده است، بدون اطلاع دقیق از این قوانین و مقررات افراد نمی توانند ویزا های مختلف آلمان را دریافت کنند.

از این رو کمک گرفتن از وکلای مهاجرتی برای مهاجرت به آلمان و دریافت اقامت این کشور بسیار اهمیت پیدا می کند؛ اما سوالی که پیش می آید این است که از کجا وکیل مهاجرت به آلمان را پیدا کنیم؟ در ادامه این مطلب ویژگی ها و شرایط پیدا کردن یک وکیل مهاجرت به آلمان را توضیح می دهیم.

روش های مهاجرت به المان

روش های مهاجرت به المان

بر اساس آخرین سرشماری ها آلمان حدود ۸۴ میلیون نفر جمعیت دارد. پایتخت این کشور شهر زیبای برلین است و در حال حاضر بخش زیادی از جمعیت آن را مهاجران تشکیل می دهند. بر اساس آخرین آمارها آلمان نهمین کشور پر بازدید در سراسر دنیاست که هر ساله میلیون ها نفر برای بازدید از اماکن طبیعی و تاریخی آن به این کشور سفر می کنند. علاوه بر این موارد آلمان یکی از غول های اقتصادی در دنیاست که در صنایع مختلف حرف اول را میزند.

این کشور دارای پیشرفته ترین سیستم بهداشت و درمان و سیستم آموزشی در میان دیگر کشورها می باشد. همه این عوامل باعث شده تا مردم کشورهای مختلف از جمله ایران، متقاضی مهاجرت به آلمان باشند. جدیدترین راه های مهاجرت به آلمان در سال ۲۰۲۳ عبارت است از:

 • مهاجرت از طریق تحصیل در آلمان
 • مهاجرت از طریق کار در آلمان
 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در آلمان
 • مهاجرت از طریق ازدواج در آلمان
 • مهاجرت از طریق پناهندگی در آلمان

هر یک از روش های گفته شده جزئیات و تنوع بسیار زیادی دارند که قوانین و مقررات زیادی برای آنها تعیین شده است. حال برای این که شما بتوانید از طریق یکی از این روش ها وارد کشور آلمان شوید، باید از تمامی قوانین و مقررات مهاجرتی در این زمینه با خبر باشید.

اگر خودتان در این زمینه اطلاعات و تجربه کافی ندارید می توانید مراحل مهاجرتی خود را به وکلای مهاجرتی باتجربه محول کنید. تجربه نشان داده است افرادی که از وکلای مهاجرتی برای طی کردن مسیر خود کمک می گیرند شانس بیشتری برای دریافت ویزا خواهند داشت.

وظایف وکیل مهاجرت به آلمان

همانطور که در بخش قبل گفتیم بسیاری از افرادی که می خواهند به کشوری همچون آلمان مهاجرت کنند نسبت به قوانین و مقررات مهاجرت این کشور بی اطلاع هستند. در اینجا وکلای مهاجرتی نقش تعیین کننده ای خواهند داشت زیرا یک وکیل مهاجرت به آلمان می توانند با تکیه بر دانش و تجربه خود، مسیر مهاجرتی فرد را به خوبی طی کرده و تاثیر به سزایی در آینده وی ایفا کند. از جمله مهم ترین وظایف یک وکیل مهاجرت به آلمان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ارائه راهنمایی و مشاوره تخصصی مبتنی بر واقعیت ها
 • توضیح تمامی روش های مهاجرتی به همراه قوانین و جزئیات آن ها
 • بررسی شرایط موکل و ارائه روش مناسب برای مهاجرت
 • تهیه پرونده برای موکل و ارسال درخواست برای دانشگاه ها یا کارفرما ها یا ادارات مختلف در کشور مورد نظر
 • گرفتن وقت سفارت برای موکل
 • رفع نواقص موجود در پرونده متقاضی برای افزایش احتمال دریافت ویزا
همچنین بخوانید:  برای سفر به سنگاپور چه قدر باید هزینه کنیم؟

وظایف وکیل مهاجرتی و خدماتی که باید به موکل خود ارائه دهد تا حدود زیادی بر اساس توافقی که بین وکیل و موکل انجام می شود تعیین خواهد شد. به عنوان مثال چنانچه فرد متقاضی مهاجرت تحصیلی به آلمان باشد، وظایف وکیل مهاجرت به آلمان نیز تغییر می کند و وکیل مهاجرتی باید از دانشگاه های کشور آلمان برای موکل خود پذیرش تحصیلی دریافت کند.

همچنین چنانچه کسی بخواهد از طریق کار وارد آلمان شود وکیل مهاجرتی باید برای وی ویزای جاب سیکر یا دعوتنامه کاری نیز دریافت کند. البته تمامی این موارد بر اساس توافق بین طرفین ممکن است تغییر کند.

از کجا وکیل مهاجرت به آلمان پیدا کنیم؟

از کجا وکیل مهاجرت به آلمان پیدا کنیم؟

این روزها شاهد تعداد بسیار زیادی از افرادی هستیم که خود را وکیل مهاجرتی معرفی می کنند؛ اما واقعیت این است که تنها افراد محدودی وکیل مهاجرتی هستند و در این زمینه تجربه و اطلاعات کافی دارند. به همین دلیل پیدا کردن یک وکیل مهاجرتی که تجربه و اطلاعات کافی و تخصصی در این زمینه داشته باشد.

یکی از دغدغه های بسیاری از افرادی که می خواهند به آلمان مهاجرت کنند یافتن یک وکیل مهاجرتی متخصص است. بهترین روش برای پیدا کردن وکلای مهاجرتی مراجعه به موسسات معتبری است که در این زمینه سال ها سابقه دارند و توانسته اند برای بسیاری از افراد با شرایط مشابه شما ویزا بگیرند.

به عنوان مثال دفتر مهاجرتی اصطهباناتی یکی از بهترین موسسات مهاجرتی است که در پنج شهر ایران شعبه داشته و بیش از ۱۵ سال است که در زمینه اخذ انواع ویزاهای تحصیلی کاری و سرمایه گذاری فعالیت می کند؛ بنابراین توصیه می کنیم برای سپردن مراحل مهاجرت خود به وکلای مهاجرتی، ارزیابی های مختلفی را انجام دهید تا از حسن سابقه و عملکرد وکیل مورد نظر اطمینان خاطر داشته باشید.

سخن آخر

به طور کلی آلمان یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری است. اگر می خواهید شانس خود را برای دریافت ویزای آلمان افزایش دهید و مراحل مهاجرتی خود را به درستی طی کنید، می توانید با وکلای برجسته موسسه مهاجرتی اصطهباناتی تماس حاصل کرده و مشاوره تخصصی دریافت کنید.