واریاسیون چیست؟ نحوه ترکیب و استفاده از واریاسیون با رنگ مو
واریاسیون چیست؟ نحوه ترکیب و استفاده از واریاسیون با رنگ مو

نحوه استفاده از واریاسیون به جای رنگ مو نمکستان : واریاسیون ها یک سری رنگ موی خالص و قوی هستند و دارای یک پیگمنت رنگی خاص هستند یعنی فقط یک پیگمنت رنگی دارند. واریاسیون ها شبیه رنگ مو هستند اما شما نمی توانید یک واریاسیون را با اکسیدان ترکیب کرده و به موهای خود بزند. بلکه باید […]

نحوه استفاده از واریاسیون به جای رنگ مو

نحوه استفاده از واریاسیون به جای رنگ مو

نمکستان : واریاسیون ها یک سری رنگ موی خالص و قوی هستند و دارای یک پیگمنت رنگی خاص هستند یعنی فقط یک پیگمنت رنگی دارند. واریاسیون ها شبیه رنگ مو هستند اما شما نمی توانید یک واریاسیون را با اکسیدان ترکیب کرده و به موهای خود بزند. بلکه باید آن ها را به نسبت خیلی کم با رنگ خود مخلوط کنید و بسیار دقت کنید که زیاد از حد نریزید چون رنگ های بسیار قوی هستند و ممکن است کلا رنگ موی شما را خراب کنند.

میزان حجمی که شما باید واریاسیون را با رنگ مو مخلوط کنید با واحد سانتی متر اندازه گیری کنید. به این صورت که تیوپ واریاسیون را روی سطح صاف بریزید و کنار آن خطکش قرار دهید و به اندازه مناسب داخل رنگ موی خود ریخته و ترکیب کنید.

برای بدست آوردن میزان واریاسیونی که باید با رنگ موی خود مخلوط  کنید یک فرمول وجود دارد. طبق این فرمول می توانید هر واریاسیونی که می خواهید با رنگ خود ترکیب کنید. همیشه عدد ۱۲ را در نظر بگیرید، این یک عدد ثابت هست، و باید این عدد را از لول رنگ موی اصلی خود کسر کنید و میزان واریاسیون خود را بدست آورید. به طور مثال اگر شما رنگ موی شماره ۸ خریده باشید باید ۱۲ را منهای ۸ کنید. عدد به دست آمده یعنی عدد ۴ می شود میزان اندازه واریاسیون شما. یعنی ۴ سانتی متر واریاسیون به رنگ موی اصلی خود اضافه کنید.

وظیفه واریاسیون ها این است که تناژ گرم ناخواسته ی رنگ مویی که قرار است به موی خود بزنید را خنثی کند. به یاد داشته باشید شما نمی توانید واریاسیون ها را با رنگ مو های گرم، مانند شرابی ترکیب کنید. چون واریاسیون ها فقط تناژ گرم ناخواسته ی رنگ مو را خنثی می کنند نه تناژی که کار خانه به رنگ مو اضافه کرده است و لازم است در رنگ مو وجود داشته باشد.

همچنین بخوانید:  چگونه خط چشم شیک و حرفه ای بکشیم؟

نحوه ترکیب واریاسیون با اکسیدان + عوارض واریاسیون

نحوه ترکیب واریاسیون با اکسیدان + عوارض واریاسیون

منبع : نمکستان