آموزش طرز تهیه اسموتی هندوانه با عسل + کیوی و توت فرنگی
آموزش طرز تهیه اسموتی هندوانه با عسل + کیوی و توت فرنگی
نوشیدنی های خنک و خوشمزه در تابستان طرفداران بیشماری دارد که از آن ها به اسموتی هندوانه، به عنوان نوشیدنی ای که طعم های متفاوتی دارد می توان اشاره کرد که ترکیب اصلی آن از هندوانه است.

نمکستان: نوشیدنی های خنک و خوشمزه در تابستان طرفداران بیشماری دارد که از آن ها به اسموتی هندوانه، به عنوان نوشیدنی ای که طعم های متفاوتی دارد می توان اشاره کرد که ترکیب اصلی آن از هندوانه است. البته برای تهیه اسموتی هندوانه انواع میوه های مختلف به کار می روید که برای خوش طعم تر کردن اسموتی می باشد.

مواد لازم برای تهیه اسموتی هندوانه

هندوانه به مقدار لازم
شکر یا عسل که بستگی به سلیقه تان دارد یک قاشق غذاخوری

طرز تهیه اسموتی هندوانه با عسل

ابتدا همه ی هسته های هندوانه را جدا کرده و سپس بخش از آن را برای یخ زدن در فریزر می گذاریم و باقیمانده ی آن را هم در یخچال قرار می دهیم. سپس هر دو را از فریزر و یخچال بیرون آورده و باهم در مخلوط کن می ریزیم. بهتر است قبل از مخلوط شدن آن را بچشیم که در صورت نیاز از شکر یا عسل لستفاده کنیم.

اگر شیرین نبود، شکر یا عسل را اضافه می کنیم همه با هم مخلوط شوند. حالا هندوانه تبدیل به بافت یخ در بهشت می شود که به عنوان یک نوشیدنی خنک و خوشمزه قابل مصرف است.

طرز تهیه اسموتی هندوانه با کیوی

اسموتی هندوانه با کیوی

مواد مورد نیاز:

هندوانه یک فنجان
آب سیب یک چهارم لیوان
کیوی یک عدد
یخ دو قالب

طرز تهیه اسموتی هندوانه با کیوی

ابتدا هسته هندوانه را جدا کرده و درون مخلوط کن می ریزیم و بعد کیوی خود را پوست می گیریم و به تکه های کوچک خرد می کنیم. قالب های یخ که تهیه کریم را برداشته و همراه آب سیب به هندوانه در مخلوط کن اضافه می کنیم و با سرعت بالای مخلوط کن همه مواد را میکس می کنیم.

برای داشتن طعمی شیرین تر در آخر عسل هم می توانید به آن اضافه کنید. این اسموتی خواص فراوانی دارد مانند، پتاسیم، ویتامین سی، کلسیم و … و همچنین باعث تقویت بخشیدن سیستم ایمنی بدن می شود.

همچنین بخوانید:  دستور طرز تهیه اسموتی شیر و خرما مخصوص با طعمی فوق العاده خوشمزه

دستور تهیه اسموتی هندوانه با توت فرنگی

اسموتی هندوانه با توت فرنگی

مواد مورد نیاز:

هندوانه دو فنجان
شکر یا عسل یک قاشق چایخوری
توت فرنگی دو فنجان
آبلیمو تازه یک قاشق غذاخوری
یخ ۳ یا ۴ قالب
نعنا خرد شده یک قاشق غذاخوری در صورت تمایل

طرز تهیه اسموتی هندوانه با توت فرنگی

بعد از اینکه هسته ی هندوانه را جدا کرید، هندوانه را به تکه های کوچک تقسیم کنید و برگ توت فرنگی های تهیه شده را هم در بیاورید. حالا همه هندوانه های تکه شده، توت فرنگی، آبلیمو، یخ و نعناع را درون مخلوط کن، مخلوط می کنیم تا مواد یکدستی داشته باشید. می توان گفت این اسموتی بسیار کالری پایینی دارد که تاثیر زیادی در رفع تشنگی افراد دارد.