آموزش طرز تهیه اسپرینگ رول مرغ و سبزیجات خوشمزه خانگی
آموزش طرز تهیه اسپرینگ رول مرغ و سبزیجات خوشمزه خانگی
اسپرینگ رول یک پیش غذای بسیار خوشمزه است که متعلق به شرق دور و شمال آسیا است و در این مناطق مردم بسیار از آن در میان وعده هایشان و یا وعده های اصلی غذایی استفاده می کنند.

نمکستان: اسپرینگ رول یک پیش غذای بسیار خوشمزه است که متعلق به شرق دور و شمال آسیا است و در این مناطق مردم بسیار از آن در میان وعده هایشان و یا وعده های اصلی غذائی استفاده می کنند. اسپرینگ رول انواع مختلفی دارد و مانند پیتزا از تنوع بالایی برخوردار است. مانند: اسپرینگ رول مرغ، اسپرینگ رول گوشت، اسپرینگ رول میگو، اسپرینگ رول قارچ و گوشت، اسپرینگ رول میگو و سبزیجات، اسپرینگ رول گوشت و سبزیجات و ….  اما در اینجا قرار است شما طرز تهیه اسپرینگ رول مرغ و سبزیجات را آموزش ببینید.

اسپرینگ رول مرغ و سبزیجات طرز تهیه اسپرینگ رول مرغ و سبزیجات در منزل

مواد لازم برای تهیه اسپرینگ رول مرغ و سبزیجات :

     مرغ چرخ کرده نیم کیلو
پیاز یک عدد
تخم مرغ یک عدد
سیر ۲ حبه
جعفری خرد شده نصف لیوان فرانسوی دسته دار
هویج رنده شده نصف لیوان فرانسوی دسته دار
زنجبیل ۱۰۰ گرم
خمیر فیلو یا خمیر هزارلا به میزان لازم
نمک و فلفل و زردچوبه به میزان لازم

طرز تهیه اسپرینگ رول مرغ و سبزیجات :

مرغ را میبایست قبلا در مخلوط کن و یا چرخ گوشت برقی، چرخ کرده باشید هرچقدر بیشتر چرخ کرده باشید، کیفیت اسپرینگ رول مرغتان نیز بهتر خواهد بود. اگر مخلوط کن و یا غذاساز و چرخ گوشت ندارید نگران نباشید میتوانید مرغها را با کارد تیز چندین بار ساتوری کرده تا به حالت رشته رشته و ریز دربیاید. هرچقدر بیشتر این کار را انجام دهید مرغتان بیشتر شبیه به یک مرغ چرخ کرده خواهد شد.

سیر و پیاز را رنده میکنیم و با مرغ چرخ کرده،یک عدد تخم مرغی که از قبل تهیه اش کردیم،نصف لیوان هویج و جعفری و زنجبیل و نمک و زردچوبه و فلفل، مخلوط کرده، خوب ترکیب میکنیم و ورزش میدهیم تا همه مواد به خورد هم بروند. سپس روی ظرف مان را سلفون کشیده یا رویش را با پارچه و دربی میپوشانیم و میگذاریم تا نیم ساعت داخل یخچال بماند.

حالا نوبت خمیر فیلو یا همان خمیر هزارلایه است. این خمیر در بسته بندی های آماده شده به راحتی در هر فروشگاهی یافت میشوند. شما میتوانید آن را از فروشگاه ها خریداری کرده و به راحتی در پخت انواع غذاهایی که به خمیر هزار لایه احتیاج دارند مورد استفاده قرار دهید. خب حالا خمیرمان را به شکل مربع با قیچی برش میزنیم.

همچنین بخوانید:  آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه سوپ عدس خوشمزه با سیب زمینی

مواد مان را که قبلا به مدت نیم ساعت استراحت کرده را از یخچال خارج میکنیم و به مقدار مناسب کمی از آن را در قسمت انتهایی خمیر فیلوی مربعی شکلمان میگذاریم و بعد فیلو را رول میکنیم و دو سر آن را که باز است با دست فشار میدهیم که بسته شود. میتوانید قبل از رول کردن به دو سر خمیر خیلی کم با دست تان خیس کنید تا بهتر بسته شود و موادمان از داخل خمیر به بیرون سرریز نکند.

آموزش درست کردن اسپرینگ رول مرغ و سبزیجات خوشمزه خانگی

وقتی رول کردن همه خمیرها به اتمام رسید در یک قابلمه و ظرفی که ترجیحا گودی بیشتری داشته باشد به مقدار لازم روغن میریزیم و با حرارت ملایم، رول ها را سرخ میکنیم. حرارت نباید کم باشد تا روغن به خورد رولهایتان برود. در این صورت شما بعد از سرخ کردن با یک رول سرتاسر روغنی که غیر قابل خوردن است مواجه خواهید شد. حرارت زیاد هم سبب میشود مواد داخل رول خام بماند. پس با شعله ای ملایم و پیوسته رول ها را سرخ نمائید.

بعد از سرخ شدن میتوانید روغن اضافی را با دستمال آشپزخانه بگیرید و یا رول ها را داخل آبکش مناسب بریزید. اگر علاقه ندارید که اسپرینگ رول ها را با روغن سرخ کردنی درست کنید، میتوانید با برس، کمی روغن به رول هایتان بمالید و برای سی دقیقه آنها را در فر قرار دهید تا طلائی رنگ شود.

نکته قابل توجه در مورد این غذا این است که میتوانید به جای خمیر هزار لا از نان لواش نرم استفاده کنید و همچنین اگر به تخم مرغ حساسیت دارید و یا آن را دوست ندارید، پنیر را جایگزینش کنید.