بازاریابی هدیه ای
بازاریابی هدیه ای

بازاریابی هدیه ای نمکستان: بازاریابی هدیه ای ارسال یک هدیه به یک مشتری بالقوه و یا یک اثرگذار اجتماعی(اینفلونسر) است. من خودم خیلی از این اینفلونسرها خوشم نمیاد اما نمی توان منکر قدرت اثرگذاری آنها در بازار شد. این آدمها در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی فالوورهای زیادی دارند که بازخورد های زیادی از […]

بازاریابی هدیه ای

بازاریابی هدیه ای

نمکستان: بازاریابی هدیه ای ارسال یک هدیه به یک مشتری بالقوه و یا یک اثرگذار اجتماعی(اینفلونسر) است. من خودم خیلی از این اینفلونسرها خوشم نمیاد اما نمی توان منکر قدرت اثرگذاری آنها در بازار شد. این آدمها در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی فالوورهای زیادی دارند که بازخورد های زیادی از همین فالورها میسازند.
اما هدف بازاریابی هدیه ای چیست؟
هدف هر نوع بازاریابی ای جلب توجه است. توجه، در چشم بودن، افزایش آگاهی، همیشه در یاد بودن، همه اینها هستند یک شرکت را زنده نگه می دارند.وقتی شما با یک هدیه ارزنده ،جالب و کارآمد خریدار و یا مشتری خود را خوشحال می کنید موجب می شود تا تمام حس های فوق الذکر در ذهن او به ناخود آگاه نقش ببندد و هیچ گاه شما را فراموش نکند.(حداقل برای مدتی نزدیک به یک سال(

برای ما ارزش یک مشتری مادام العمر غریب به سالی بیست میلیون تومان است. اگرچه ما همیشه به دنبال آنیم تا این عدد را با خوشحال و راضی نگه داشتن او بیشتر کنیم.  در تمام مشاغل مشتریانی وجود دارند که پتانسیل اینکه مشتری شما شوند را دارند اما احتیاج به ترغیب و ارایه یک حس خوب و صمیمی تر دارند. به چند نفر از این مشتری ها باید هدیه بدهید تا یک نفر مشتری شود؟ نرخ این تبدیل را بیابید. این هدایا باید چگونه باشند؟چه باشند؟ این ها فاکتور های ابتدایی یک تصمیم گیری صحیح برای بازاریابی هستند.

هدف #۲ بازاریابی: یک نقل قول چقدر می ارزد؟

اگر نتوانستید یک مشتری پتانسیل دار را با هدیه به مشتری تبدیل کنید بگویید نقل قول او نسبت به شما در حوزه کاریتان چقدر می ارزد؟؟ من در حوزه کاری خودم می دانم که مشتریانی زیادی از من خرید نکرده اند(البته فعلا، چون بعدا حتما این کار را می کنند) در صورتی که هدیه مارا دریافت کرده اند.اما نکته اینجاست که مشتریان زیادی که از ما خرید کرده اند توسط همین کسانی که تا اکنون خرید از ما نکرده اند اما تفاوت خوشایند ما را حس کرده اند به سمت ما آمده اند.
آیا هر هدیه ای منتج به این نقل قول خوش احساس می شود؟؟محاله! پس هدیه تان را با ذوق انتخاب کنید و برای مشتریان بزرگ خود هدیه های باارزش تری انتخاب کنید.
با این اوصاف از میان هدایای تبلیغاتی موجود در بازار سعی خود را بر آن بگذارید تا هدایای تبلیغاتی خلاقانه یا هدایای تبلیغاتی خاص را برای هدیه دادن انتخاب کنید . با این کار تمایز خود را نه در محصول خود و برندتان بلکه در سلیقه خاص و ویژه بودن خود در این زمینه نیز نشان داده اید.

همچنین بخوانید:  آیا ارتودنسی در بزرگسالان امکان پذیر است ؟

بازاریابی

بازاریابی هدیه ای