بازی فکری؛ کدام خودرو باید حرکت کند تا قفل این ترافیک باز شود؟
بازی فکری؛ کدام خودرو باید حرکت کند تا قفل این ترافیک باز شود؟

بازی‌های فکری روشی لذت بخش برای تمرین ذهن، تحریک افکار و تقویت مهارت‌های حل مسئله هستند.

 معما‌ها و بازی‌های فکری، نه تنها سرگرم کننده هستند، بلکه می‌توانند به هوشیار نگه داشتن ذهن و بهبود حافظه کمک کنند. بازی‌های فکری فقط برای بچه‌ها نیستند. بزرگسالان همچنین می‌توانند از بازی‌هایی که آن‌ها را به چالش می‌کشد سود ببرند. معما‌ها همچنین می‌توانند به عنوان یک راه عالی برای از بین بردن یکنواختی روز یا پر کردن اوقات فراقت با ارائه یک چالش ذهنی عمل کنند. اگر به دنبال یک فعالیت سرگرم کننده و محرک هستید، چرا یک بازی فکری را امتحان نکنید؟

 آیا می‌خواهید قدرت ذهن خود را آزمایش کنید؟ سعی کنید این معمای ترافیک را در ۱۵ ثانیه حل کنید و پیدا کنید با حرکت دادن کدام خودرو راه عبور بقیه اتومبیل‌ها باز می‌شود؟

پیدان کردن راه حل این معما ممکن است در نگاه اول ساده باشد، اما اگر به اندازه کافی چالش برانگیز نباشد، بازی فکری سرگرم کننده‌ای نخواهد بود. پس اگر در پیدا کردن راه حل موفق نشدید و یا خیلی طول کشید که آن را پیدا کنید، نگران نباشید.


بیشتربخوانید

  • آشنایی با چند بازی فکری ساده و سرگرم‌کننده

پاسخ در انتهای صفحه: 

.

.

.

.

.

حاضرید جواب را بدانید؟

پاسخ: اگر ماشین ۶ به عقب حرکت کند، به ماشین ۴ اجازه می‌دهد به جلو حرکت کند و به این ترتیب راه ماشین ۳ و سپس ماشین ۵ و بقیه باز خواهد شد.

به افرادی که توانستند این معما را در کمتر از ۳۰ ثانیه حل کنند، تبریک می‌گوییم. شما ذهن آماده‌ای دارید. می‌توانید با به اشتراک گذاشتن این بازی فکری با دیگران لحظات سرگرم کننده‌ای برای خود و دوستانتان خلق کنید.

منبع: روزیاتو