هر آنچه که باید در مورد بالون معده بدانیم: انواع بالون، نحوه عمل و عوارض
هر آنچه که باید در مورد بالون معده بدانیم: انواع بالون، نحوه عمل و عوارض

عمل بالون معده برای کاهش اشتها و کاهش وزن نمکستان : یکی از روش های ساده ی کاهش اشتها و حجم معده عمل بالون معده است. این عمل بدون هیچگونه بیهوشی به صورت سرپایایی توسط پزشکان فوق تخصص گوارش انجام می شود. عمل بالون معده تقریباً در تمامی جهان جا افتاده و افراد زیادی به کمک […]

عمل بالون معده برای کاهش اشتها و کاهش وزن

انواع بالون معده، نحوه عمل بالون معده و عوارض بالون معده

نمکستان : یکی از روش های ساده ی کاهش اشتها و حجم معده عمل بالون معده است. این عمل بدون هیچگونه بیهوشی به صورت سرپایایی توسط پزشکان فوق تخصص گوارش انجام می شود. عمل بالون معده تقریباً در تمامی جهان جا افتاده و افراد زیادی به کمک آن توانستند وزن خود را کاهش دهند. در این پست هر آنچه که باید در مورد بالون معده بدانید را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

بالون معده :

بالون معده راهکاری برای کاهش وزن بوده که با عملی ساده بدون جراحی توسط پزشکان فوق تخصص گوارش انجام می شود. با این روش افرادی که به اضافه وزن دچارند می توانند حجم معده ی خود را کنترل و از چاقی بیشتر جلوگیری نمایند.

در این روش پزشک مربوطه پس از بررسی سالم بودن معده، بالون را به داخل فرستاده و متناسب با حجم معده آن را از مایع یا هوا پر می کند . در این حالت حجم قابل توجهی از معده توسط بالون پر شده و انسان احساس سیری می کند. در واقع با قرار دادن بالون در معده اشتهای شما به مرور کم و کمتر شده و پس از خارج کردن بالون به همان حالت باقی می ماند. عمل بالون معده کاملا یک روش علمی معرفی می باشد.

بالون معده برای چه کسانی مناسب است ؟

تمام افراد با اضافه وزن بالای ۳۰ کیلوگرم می توانند از این طریق به وزن دلخواه خود برسند اما توجه داشته باشید که عمل بالون معده بدون رعایت رژیم غذایی و ورزش موثر نمی باشد. برخی افراد که به اضافه وزن بالای ۴۰ کیلوگرم دچارند جهت رسیدن به وزن ایده آل دو الی سه دوره بالون را در معده خود قرار می دهند.

انواع بالون معده

  • بالون مایع
  • بالون هوا
  • endball
  • spatz

پس از عمل بالون هوا درد و تهوع کمتری نسبت به بالون مایع به سراغتان خواهد آمد اما در بالون مایع امکان کاهش وزن بیشتری وجود دارد. عمل بالن بدون رعالیت رژیم غذایی کم کالری و ورزش مداوم نتیجه ی موثری نخواهد داشت.

همچنین بخوانید:  هایپر کلسمی چیست؟

spatz نوعی بالن معده است که نسبت به بالنهای مایع و هوا ماندگاری بیشتری دارد در نتیجه کاهش وزن بیشتری خواهید داشت. از مزیت های بالون spatz تنظیم حجم آن درطول یک سال است در واقع  ابتدا حجم کمتری از مایع پر شده و طی یک سال طبق اشتهای بیمار حجم آن از طریق آندوسکوپی کم و یا زیاد می شود. همچنین این نوع بالن با تهوع و درد کمتری نسبت به سایر بالون ها همراه خواهد بود. بالون endball در کشور فرانسه ساخته شده و مخلوطی از مایع و هواست. این بالون تا ۹ ماه قابلیت ماندگاری داشته و عوارض کمتری نسبت به سایر بالون ها دارد.

عوارض عمل بالون معده :

عوارض رایج و دیده شده بالون معده تهوع و درد در روز های ایتداییست و عارضه جدی را به دنبال نخواهد داشت. در برخی افراد به دلیل سازگاری معده و بالون حتی تهوع هم دیده نمی شود تا حدی که فرد بدون هیچ دردی دچار نگرانی می شود.

در صورتی که فرد دچار درد، تهوع و یا استفراغ شد می تواند از داروهای ضد تتهوع استفاده نماید و جای هیچ گونه نگرانی نیست. تمام عوارض بالون معده موقتیست و پس از چند روز برطرف خواهد شد. عوارض نادری که پس از عمل بالون معده ممکن است اتفاق بیوفتد سوراخ شدن معده و انسداد روده می باشد.

برخی از افراد گمان می کنند عمل بالن معده منجر به حجیم تر شدن آن می شود این فرضیه غلط است چرا که افراد به کمک بالن می توانند عادات غلط غذایی خود را تغییر دهند و از این فرصت برای کاهش حجم معده استفاده کنند. افراد پس از عمل بالون باید زیر نظر پزشک به رعایت رژیم غذایی کم کالری بپردازند.

انواع بالون معده، نحوه عمل بالون معده و عوارض بالون معده

هر آنچه که باید در مورد بالون معده بدانیم

منبع : نمکستان