علت بدن درد و لرز ناگهانی بدون تب چیست؟
علت بدن درد و لرز ناگهانی بدون تب چیست؟

علت بدن درد و لرز ناگهانی بدون تب نمکستان : هنگامی که عفونت به هر دلیلی وارد بدن انسان می شود، معمولاً بدن با بروز تب واکنش خود را نشان خواهد داد. اما در برخی مواقع بیمار بدون تب دچار لرز و درد بدن شده و دلیل آن هم مشخص نیست. لرز همان حس سرمای ناگهانیست […]

علت بدن درد و لرز ناگهانی بدون تب

علت بدن درد و لرز ناگهانی بدون تب

نمکستان : هنگامی که عفونت به هر دلیلی وارد بدن انسان می شود، معمولاً بدن با بروز تب واکنش خود را نشان خواهد داد. اما در برخی مواقع بیمار بدون تب دچار لرز و درد بدن شده و دلیل آن هم مشخص نیست. لرز همان حس سرمای ناگهانیست که با انقباض و انبساط عضلات به انسان دست می دهد گرچه بیشتر افراد در این حالت تب به سراغشان می آید اما ممکن است که تنها لرز و درد بدن را داشته باشند در این پست دلیل این نوع واکنش بدن را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

حس سرما یا لرز ناگهانی ممکن است بر اثر عوامل مختلفی در بدن ایجاد شود، گاهی این لرز همراه با درد بدن بوده و گاهی هم بیمار هیچ دردی ندارد. لرز نشانه ی وجود عفونت در بدن بوده که اگر پیشگیری نگردد طی ۲۴ ساعت آینده به تمام بدن منتقل می شود در واقع لرز نوعی هشدار برای یک بیماری جدی تری است.

آنمی یا همان کم خونی :

کم خونی در واقع نوعی بیماریست که در آن تعدادی از گلبول‌های قرمز موجود در بدن به درستی کار خود را انجام نمی دهند، گلبول های قرمز مسئول انتقال اکسیژن از ریه به سایر اندام هستند و هموگلوبین در این راه به گلبول های قرمز کمک می کنند. در نتیجه با کاهش تعداد هموگلوبین ، گلبول های قرمز نیز نمی توانند کار خود را نحو احسن انجام دهند در این حالت بیمار به کم خونی و یا آنمی مبتلاست. فرد مبتلا به کم خونی معمولا از خستگی بی دلیل، ضعف همیشگی، انرژی پایین، سرگیجه کلافه بوده و نسیت به سرما واکنش نشان می دهد. گاهی فرد بر اثر کم خونی به لرز و درد بدن دچار می شود.

بیماری آنفولانزا : 

همه ی ما با این نوع بیماری آشنا هستیم و حداقل یک بار به آن مبتلا شده ایم . آنفولانزا در واقع ویرویست که عفونت را به بدن منتقل کرده و سردردهای کلافه کننده، خستگی بی دلیل، گلودرد و سرفه بیمار را آزار می دهد. معمولا بیشتر افراد مبتلا به آنفولانزا تب ۱۰۰ درجه را تجربه خواهند کرد اما در همه ی افراد اینطور نیست یعنی نمی توان گفت تمام افراد مبتلا به بیماری آنفولانزا دچار تب می شوند گاهی بیمار فقط لرز و درد بدن به سراغش می آید. 

بیماری سرماخوردگی :

سرماخوردگی یکی از بیماری های رایج فصل زمستان است و تمامی افراد حداقل یک بار به آن مبتلا شده اند. سرماخوردگی نوعی بیماری تنفسی است و به راحتی از فردی به فرد دیگر منتقل می شود . این بیماری در برابر آنفولانزا خفیف تر بوده اما علائمشان تقریبا یکسان است. فردی که به سرما خوردگی مبتلا است سردرد، گلودرد، آب آمدن بینی و چشم و … وی را آزار می دهد و در مرحله بالاتر ممکن است عفونت های بدن به شکل تب و لرز بیرون بزنند اما لزوماً همراه با لرز تب اتفاق نمی افتد.

کاهش قند خون :

افراد مبتلا به دیابت معمولاً سطح بالایی از قند خون و یا سطح پایینی از قند خون را تجربه می کنند. بیمار بر اثر ورزش بیش از حد نرمال، اضطراب های ناگهانی، مصرف مشروبات الکی و یا نخوردن غذای کربوهیدارت دار با کاهش قند خون مواجه می شود و در این حالت لرز و درد بدن همراه با سرگیجه و ضعف بیمار را آزار می دهد

مشکلات تیروئیدی :

افرادی که به کم کاری تیروئید مبتلا هستند معمولا با درد عضلات، شکستگی موها، آسیب ناخن و ضعف بدنی مواجه می شوند. این افراد به سرما حساسیت پیدا کرده و گاهی به لرز دچار می شوند.

همچنین بخوانید:  دانستنی های مفید و ۷ نکته مهم که در مورد آرتروز نمی‌دانید

در این پست به تعدادی از دلایل رایج لرز و درد بدن بدون تب اشاره کرده ایم ولی در واقع لرز نوعی نشان خود ایمنی بدن است که به این صورت نشان داده می شود. پس در جهت حفظ سلامتی و تقویت سیستم ایمین بدن خود برنامه غذایی سالم ه نوشیدن آب و داشتن خواب کافی از مواردیست که بدن همیشه به آن محتاج است. نوشیدن آب در طول روز را فراموش نکنید.

علت بدن درد و لرز ناگهانی بدون تب

علت بدن درد و لرز ناگهانی بدون تب چیست؟

منبع : نمکستان