عکس های بردیا کیارس و همسرش + بیوگرافی کامل
عکس های بردیا کیارس و همسرش + بیوگرافی کامل
بردیا کیارس بیست و دوم مرداد ماه ۱۳۵۸ در تهران متولد شد. از کودکی به نواختن ساز علاقمند شد و والدینش از همان سنین شرایطی را برای او فراهم آوردن تا نوازندگی کند بنابراین نزد پدرش سنتور آموخت و به نزد اساتید به نام موسیقی ایران برای آموختن رفت.

نمکستان : بردیا کیارس بیست و دوم مرداد ماه ۱۳۵۸ در تهران متولد شد. از کودکی به نواختن ساز علاقمند شد و والدینش از همان سنین شرایطی را برای او فراهم آوردن تا نوازندگی کند بنابراین نزد پدرش سنتور آموخت و به نزد اساتید به نام موسیقی ایران برای آموختن رفت.

خیلی زود به یکی از آهنگسازان و نوازندگان سرشناس ایران بدل شد که یک ارکستر را رهبری میکرد. وی موسس ارکستر سمفونیک آپاداناست و رهبری آن را نیز خود برعهده دارد. در میان اهالی موسیقی به حسین علیزاده ارادت قلبی خاصی دارد و او را نه تنها نوازنده ای چیرده ست بلکه انسانی با قلبی بزرگ میداند که در زندگی بارها و بارها چیزهای زیادی از او آموخته است. نگاهی میکنیم به زندگی شخصی و کارنامه هنری بردیا کیارس

بردیا کیارس

تحصیلات :

وی دانش آموخته رشته نوازندگی ویلن از یکی از دانشگاه های آلمان است. نام دانشگاه وی و اینکه تا چه مقطعی تحصیلاتش را ادامه داده است مشخص نمیباشد. بردیا کیارس پس از پایان تحصیلاتش در آلمان مدتی نزد سوریک حق نظریان موسیقیدان برجسته ارمنی آموزشهای پیشرفته موسیقی دید و نیز نزد ژولیان زالامکو رهبر ارکستر برلین نیز در آلمان دوره هایی را گذراند. در دبیرستان به هنرستان موسیقی میرفت و از پیشگاه اساتیدی همچون سهیل دهبستی و ابراهیم لطفی ویلن را به صورت حرفه ای آموخت.

زندگی خانوادگی :

در یک خانواده آشنا به موسیقی و هنر بزرگ شد. اسفندیار منفرد زاده آهنگساز به نام و برجسته ایرانی که بسیاری از مردم با آهنگهایش خاطرات زیادی دارند، دائی پدرش میباشد. کیوان عمویش نیز آهنگساز میباشد. تورج دیگر عمویش که ساکن آلمان است خواننده گروه ارکستر دهلوی است. کیانا خواهر بردیا نیز خواننده است و او نیز در خارج از کشور به امر موسیقی و خواندن مشغول است. در میان اقوام مادریش نیز هنرمن موسیقی کم پیدا نمیشود. بهرام دهقانیار پسرخاله اش نوازنده پیانو میباشد و لطف الله محد شوهر خاله مادرش نوازنده تار است. وقتی چهار و نیم ساله بود، پدرش که یکی از شاگردان موسیقدان برجسته ایرانی فرامرز پایور بود به او آموختن سنتور را آموخت. عمویش کیوان کیارس نیز بعدها در زمینه تئوری موسیقی کمک های شایانی به وی نمود.

یکبار توسط پدرش که یکی از کارمندان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بود به رادیو رفت و یک کار نوازندگی زنده را در یکی از برنامه های رادیوئی به مجریگری زنده یاد منوچهر نوذری اجرا نمود. وی در حال حاضر متاهل میباشد. بعد از اینکه دوران سربازی خود را به اتمام رساند با خانمی به نام افروز انصاری که نوازنده فلوت بود ازدواج نمود و سپس در سال ۱۳۸۲ همراه وی راهی آلمان شد. همسرش افروز متولد سوم بهمن ماه سال ۱۳۶۱ در تهران است. او دارای مدرک کارشناسی موسیقی است و دوره هایی نظیر فنون آوازف نواختن فلوت و ارف و رهبری کنسرت را گذرانده است. آنها فرزند پسری به نام کیا دارند که او نیز به زودی مانند والدینش و نیز خانواده پدریش یکی از هنرمندان مجرب در زمینه هنر موسیقی بدل میشود.

همچنین بخوانید:  گریم طلایی مهدی ماهانی بازیگر سینما + عکس

بردیا کیارس

همکاری با صدا و سیما :

با آموختن اصول اولیه نوازندگی و تئوریهای موسیقی، زمانی که تنها ۱۳ سال داشت با صدا و سیما همکاری نمود.

اولین اجرای زنده :

اولین اجرای زنده خود را در کنسرتی با ارکستری به رهبری وحید آذری تجربه نمود. تا اینکه خود اقدام به تاسیس یه ارکستر سمفونیک نمود و اجراهای زنده زیادی در نقاط مختلف کشور و خارج از کشور برگزار نمود که همین به شهرت بیش از پیش وی در ایران و خارج از ایران دامن زد. وی در سال ۱۳۸۹ بعد از اینکه فرهاد فخرالدیتی از رهبری ارکستر ملی کناره گرفت جای او را گرفت که این کار با انتقادهای زیادی رو به رو شد.

بیوگرافی و عکس های جدید و دیده نشده بردیا کیارس

آهنگسازی فیلم :

وی علاوه بر نوازندگی و رهبری ارکستر به آهنگسازی فیلم و تیزرهای تبلیغاتی نیز میپردازد و تا کنون تیتراژ و اهنگ های متن فیلمهای زیادی را ساخته که از جمله آنها میتوان به خواب لیلا، شکوفه های سنگی، اسپاگتی در هشت دقیقه و خدا نزدیک است اشاره کرد. بردیا کیارس از سال ۱۳۷۷ و زمانی که نوزده ساله بود به ساخت موسیقی فیلم روی آورد و کارش را با ساخت موسیقی بر روی فیلمهای کوتاه و سپس تبلیغات بازرگانی آغاز نمود. ساخت اهنگ فرش شفقی تبریز را او بر عهده داشت.

بردیا کیارس

تدریس :

وی ابتدا به عنوان معلم موسیقی در هنرستانهای موسیقی دختران و پسران مشغول به کار شد و سپس وارد دانشگاه علمی کاربردی شد.

همکاری با ارکستر دیوان غربی شرقی :

بردیا کیارس با ارکستر شناخته شده دیوان غربی شرقی نیز همکاری داشته است که همین موضوع سبب ایجاد حواشی ای برای وی شد، زیرا مدیریت این ارکستر بر عهده دنیل بارنبویم رهبر ارکستر برجسته یهودی است که خود وی شخصا در تلاش است تا میان یهودیان و مسلمانان صلح و آشتی و وفاق ایجاد نماید و در همین راستا شهروندی فلسطین را نیز پذیرفت اما روزنامه کیهان با انتقاد گسترده از حضور بردیا کیارس در ارکستری به رهبری بارنبویم این کار وی را تقبیح نمود. بردیا کیارس در این رابطه واکنش خاصی از خود نشان نداد تا به حواشی کارش بیش از این دامن نزند.

صفحه اینستاگرام بردیا کیارس :

بردیا با آیدی bardiakiaras در اینستاگرام مشغول به فعالیت می باشد.

عکس های جدید و دیده نشده بردیا کیارس

بیوگرافی و عکس های جدید و دیده نشده بردیا کیارس

بیوگرافی و عکس های جدید و دیده نشده بردیا کیارس