برفک دهان چیست و راه های درمان آن کدامند؟
برفک دهان چیست و راه های درمان آن کدامند؟

روش های جدید و فوق العاده موثر برای درمان خانگی و گیاهی برفک دهان نمکستان : آفت های دهانی زخم های کوجک اما دردناکی هستنند که در دهان ایجاد شده و حس بسیار بدی برای فرد ایجاد می کنند. اگرچه دلیل واقعی ایجاد اینگونه زخم ها در دهان مشخص نیست. اما به نظر می رسد […]

روش های جدید و فوق العاده موثر برای درمان خانگی و گیاهی برفک دهان

روش های جدید و فوق العاده موثر برای درمان خانگی و گیاهی برفک دهان

نمکستان : آفت های دهانی زخم های کوجک اما دردناکی هستنند که در دهان ایجاد شده و حس بسیار بدی برای فرد ایجاد می کنند. اگرچه دلیل واقعی ایجاد اینگونه زخم ها در دهان مشخص نیست. اما به نظر می رسد که این موارد توسط فاکتور هایی همچون استرس، آلرژی غذایی، حساسیت، سیستم ایمنی تضعیف شده، عفونت های ویروسی و سیگار کشیدن ایجاد می شود.

بهبود کامل آفت های دهانی معمولا یک هفته به طول می انجامد. اما به دلیل آزاردهنده بودن آن افراد همیشه به دنبال درمان سریع این زخم ها هستند. خبر خوش اینکه درمان های سریعی برای این بیماری وجود دارد که می توان از آن ها استفاده کرد. در این مقاله روش های خانگی  و سریع را ارائه خواهیم داد، بنابراین با ما همراه باشید.

اولین درمان برای برفک دهان ، آلوئه ورا است. آلوئه ورا یک گیاه درمانی فوق العاده با خاصیت ضد التهابی است. و می تواند در درمان بسیاری از زخم ها همچون آفت دهان کمک کننده باشد.

یکی دیگر از روش های درمانی، درمان به کمک روغن نارگیل است. این روغن خاصیت ضد میکروبی و ضد باکتریایی دارد و همین امر آن را برای درمان این عارضه بسیار محبوب کرده است. سعی کنید از روغن نارگیل طبیعی استفاده کنید تا تاثیر بیشتری بر روی زخم ایجاد کند. روغن نارگیل را چند بار در روز با یک پارچه نخی تمیز بر روی زخم قرار دهید. یا با یک قاشق غذا خوری روغن نارگیل به مدت ۱۵ دقیقه دهان خود را بشویید.

برای خلاص شدن از برفک دهان می توانید از نعنای فلفلی استفاده کنید. گیاه نعنای فلفلی علاوه بر رفع آفت ها باعث بی حسی درد های ناشی از آن نیز می شود. برای استفاده از نعنای فلفلی، یک قاشق چایی خوری چوب میخک به همراه ی قاشق چایی خوری برگ نعنای فلفلی و یک قاشق چایی خوری آویشن را در یک فنجان آب جوش ریخته و کاملا مخلوط کنید. تکه ایی پنبه را به ایت ترکیب آغشته کرده و به روی زخم بزنید. از این روش برای درمان کودکان به ویژه کودکان زیر پنج سال استفاده نکنید.

همچنین بخوانید:  علت بوی بد دهان در برخی از افراد چیست؟

برفک دهان چیست و راه های درمان آن کدامند؟

برفک دهان چیست و راه های درمان آن کدامند؟

منبع : نمکستان