آموزش کامل طرز تهیه بستنی رژیمی با موز
آموزش کامل طرز تهیه بستنی رژیمی با موز
بستنی رژیمی ممکن است از آن دسته تنقلاتی  باشد که درست کردن آن کمی زمان بر باشد اما بستنی خوش طعم و آسانی است و می توان به راحتی آن را در منزل تهیه کرد.

نمکستان : بستنی ها جزو پرطرفدار ترین دسر ها هستند و کم تر افرادی پیدا می شوند که این دسر خوشمزه را دوست نداشته باشند. بستنی رژیمی ممکن است از آن دسته تنقلاتی  باشد که درست کردن آن کمی زمان بر باشد اما بستنی خوش طعم و آسانی است و می توان به راحتی آن را در منزل تهیه کرد و افراد رژیمی میتوانند این بستنی را به دلیل کم کالری بودنش در رژیم غذایی خود قرار دهند.

طرز تهیه بستنی رژیمی با موز

مواد لازم برای تهیه بستنی رژیمی با موز :

  موز    ۳ عدد
  کره ی بادام زمینی    ۴/۱ قاشق غذاخوری

طرز تهیه بستنی رژیمی با موز :

ابتدا موز ها را پوست گرفته و به صورت حلقه­ای برش می زنیم . سپس آنها را درون ظرفی ریخته و به مدت ۴ الی ۵ ساعت درون فریزر می گذاریم تا یخ بزنند . موز ها را پس از ۵ ساعت از فریزر بیرون آورده و درون مخلوط کن می ریزیم  . موز ها را کاملا مخلوط می کنیم سپس مخلوط کن را خاموش کرده و با قاشق هم می زنیم تا کاملا یکدست شود . دوباره مخلوط کن را روشن می کنیم و بازهم پس از خاموش کردن آن را با قاشق هم می زنیم این عمل را تا لطیف و یکدست شدن کامل موز ها ادامه می دهیم . در این مرحله کره ی بادام زمینی را به موز اضافه کرده و مخلوط می کنیم . بستنی پس از این مرحله آماده ی سرو است .

طرز تهیه بستنی رژیمی با موز

نکات بستنی رژیمی با موز :

  • موزها رسیده و نرم باشند زیرا باعث شیرین تر و خوشمزه تر شدن بستنی می شود .
  • به جای کره ی بادام زمینی می توانید از عسل استفاده کنید .
  • برای داشتن یک بستنی شکلاتی خوشمزه می توانید در مراحل آخر به آن پودر کاکائو اضافه کنید .
  • این بستنی را با هر میوه ی دلخواه دیگری مانند توت فرنگی ، طالبی و …  می توانید درست کنید .