آموزش طرز تهیه بوریتو مرغ مکزیکی بسیار خوشمزه در منزل
آموزش طرز تهیه بوریتو مرغ مکزیکی بسیار خوشمزه در منزل
بوریتو نوعی غذای ملل - مکزیکی میباشد که در نون ترتیلای مکزیکی به صورت استوانه پیچیده میشود؛ و می توان گفت تقریبا ساندویچ سنتی است.

نمکستان: بوریتو نوعی غذای ملل – مکزیکی میباشد که در نون ترتیلای مکزیکی به صورت استوانه پیچیده میشود؛ و می توان گفت تقریبا ساندویچ سنتی است. بوریتو بیش تر در خارج از منزل  مردم آن را می خورند، در مکزیک به عنوان صبحانه سرو می­شود اما می توان در وعده­ های نهار، میان وعده و شام میل شود. برای آشنایی با طرز تهیه بوریتو مرغ مکزیکی خوشمزه با ما همراه باشید:

بوریتو مرغ مکزیکی طرز تهیه بوریتو مرغ مکزیکی

مواد اولیه بوریتو مرغ مکزیکی :

سینه مرغ۲ پیمانه
برنج قهوه ­ای۱ پیمانه
پنیر مکزیکی رنده شده۲ پیمانه
لوبیا قرمز۲ پیمانه
ذرت۲ پیمانه
سس سالسا۱ پیمانه
فلفل سبز۱ پیمانه
پودر چیلی۱ قاشق غذا خوری
زیره۱ قاشق غذا خوری
نمکدلخواه
خامه ترش۵ قاشق غذا خوری
تورتیلا با آرد سفید۶ عدد

آموزش درست کردن بوریتو مکزیکی با مرغ

طرز تهیه بوریتو مرغ مکزیکی :

ابتدا سینه مرغ را پخته و پس از خنک شدن آن را خورد می­کنیم. برنج قهوه ­ای را شسته و در آب جوش می­ریزیم و بعد از اینکه نرم شد آبکش می­کنیم سپس برنج قهوه ای آبکش شده را به مرغ مان اضافی می کنیم. در مرحله­ ی بعد پنیر مکزیکی و لوبیا قرمز پخته شده را به مخلوط مرغ و برنج اضافه می­کنیم.

ذرت ، سس سالسا ، و فلفل سبز خورد شده را به مخلوط مان اضافه و هم می زنیم. و در آخر پودر چیلی، زیره و نمک را اضافه میکنیم. وسط هر نان یک قاشق غذا خوری خامه ­ی ترش را می­مالیم و دو تا سه قاشق غذا خوری مواد مخلوط شده را در آن میریزیم  و نون را به صورت استوانه می پیچیم.

در آخر آن را به مدت دو دقیقه در مایکروفر حرارت میدهیم . برای بهتر شدن می توانید ابتدا در کاغذ روغنی پیچیده و سپس در مایکروفر قرار دهید. این غذای سریع و خوشمزه را میتوانید همان لحظه میل کنید یا آن را می­توانید در یخچال قرار دهید. نوش جان