ترفندهایی برای تازه تر کردن وسیله های قدیمی
ترفندهایی برای تازه تر کردن وسیله های قدیمی

ترفندهایی برای تازه تر کردن وسیله های قدیمی نمکستان : حتما برای شما هم پیش آمده است که بخواهید وسایل قدیمی خود را که کهنه شده اند دوباره بخواهید استفاده کنید. وسایلی مانند لباس های کُرکی شده، ماهیتابه های جرمی، مسواک های خراب شده و … . ما در بخش سبک زندگی نمکستان به شما […]

ترفندهایی برای تازه تر کردن وسیله های قدیمی

ترفندهایی برای تازه تر کردن وسیله های قدیمی

نمکستان : حتما برای شما هم پیش آمده است که بخواهید وسایل قدیمی خود را که کهنه شده اند دوباره بخواهید استفاده کنید. وسایلی مانند لباس های کُرکی شده، ماهیتابه های جرمی، مسواک های خراب شده و … . ما در بخش سبک زندگی نمکستان به شما آموزش میدهیم که چگونه بتوانید اکثر وسیله های قدیمی خود را احیا نمایید.

ترفندهایی برای تازه تر کردن وسیله های قدیمی، از بین بردن پرز لباس های قدیمی

۱- از بین بردن پرز لباس های قدیمی

پرز پرز شدن بافت لباس ها چیزی است که ممکن است باعث شود ما دیگر از آن لباس ها استفاده نکنیم. بارها پیش آمده که به دلیل علاقه زیادی که به یک لباس داریم، آن را بیشتر از بقیه لباس ها میپوشیم. همین امر یا جنس لباس باعث میشود که لباس مورد علاقه مان پرز پرز شده و ما نمیتوانیم دیگر آن لباس را بپوشیم. برای از بین بردن پرز لباس ها شما به یک تیغ یکبار مصرف احتیاج دارید. لباس و یا قسمت پرز شده لباس را روی یک سطح صاف گذاشته و کامل پهن کنید.

با تیغ روی پرزها بکشید، مشاهده میکنید که تمام پرزهای گلوله گلوله شده ی روی لباس کنده شده و سطحی صاف از پارچه ی لباس نمایان میشود. با این روش شما باز میتوانید از لباس مورد علاقتان استفاده کنید.

ترفندهایی برای تازه تر کردن وسیله های قدیمی، از بین بردن جای سوختگی اتو بر روی لباس

۲- از بین بردن جای سوختگی اتو بر روی لباس

بارها پیش آمده که به دلیل دمای بالای اتو، اثر اتو بر روی لباس میماند و ایجاد سایه ی براق میکند. برای از بین بردن این لکه ی براق کافیست پارچه ای را داخل سرکه ی سفید بزنید و روی لکه ی براق بگذارید. اجازه دهید پارچه ی مورد نظر ۱۰ تا ۱۵ دقیقه روی لباس بماند. بعد پارچه را بردارید قسمت مورد نظر را با آب سرد شست و شو دهید. دقت کنید که حتما از سرکه ی سفید برای این کار استفاده نمایید.

ترفندهایی برای تازه تر کردن وسیله های قدیمی، از بین بردن جرم زیاد تابه های چدنی

۳- از بین بردن جرم زیاد تابه های چدنی

یک پاک کننده ی قوی روی ماهیتابه بمالید. سعی کنید که مقدار آن زیاد باشد. حالا برای اینکه مواد خشک نشود آن را داخل یک کیسه ی نایلون بگذارید و اجازه دهید تا دوروز داخل کیسه بماند. بعد از دو روز ماهیتابه را بیرون آورده مواد را شست و شو دهید. دوباره یک لایه پاک کننده روی ماهیتابه بمالید و داخل کیسه بگذارید و اجازه دهید تا یک روز بماند. سپس بیرون آمورده و با آب گرم بشویید. حالا ماهیتابه را داخل مخلوطی از آب و سرکه بندازید. بگذارید تا یک ساعت بماند.

همچنین بخوانید:  چگونه یک سال سیر را تازه نگه داریم

بعد آن را با پودر شست و شو بشویید و ماهیتابه را داخل فر بگذارید. اجازه دهید ماهیتابه یک ساعت در فر با دمای ۲۵۰ درجه سانتی گراد بماند. سپس بیرون آورده و سطح آن را روغن زیتون بمالید. بعد با یک دستمال تمیز بقیه روغن زیتونی را که توسط فلز داغ جذب نشده پاک کنید.

ترفندهایی برای تازه تر کردن وسیله های قدیمی، تمیز کردن مبلمان چرم

۴- تمیز کردن مبلمان چرم

اندکی روغن زیتون را روی چوب پنبه بزنید و روی چرم بمالید. بگذارید تا یک ساعت بماند. بعد از یک ساعت روغن را پاک کنید.

ترفندهایی برای تازه تر کردن وسیله های قدیمی، از بین بردن لک فرش ها

۵- از بین بردن لک فرش ها

یک فنجان سرکه و دو فنجان آب را با یکدیگر ترکیب کنید. مواد را داخل یک بطری اسپری بریزید و توسط آن مواد را روی لکه اسپری کنید. یک پارچه را مرطوب کرده و روی لکه بگذارید. اتو را روشن کنید، آن را روی حالت بخار تنظیم کرده و به مدت ۳۰ ثانیه بر روی پارچه قرار دهید.

ترفندهایی برای تازه تر کردن وسیله های قدیمی، نو کردن کتانی های کهنه

۶- نو کردن کتانی های کهنه

شما میتوانید یک قاشق چایخوری مایع ماشین ظرفشویی، سه قاشق غذاخوری آب اکسیژنه و دو قاشق غذاخوری نوشابه با یکدیگر ترکیب کنید و کتانی ها را داخل آن بگذارید. بعد شستشو کنید و بگذارید تا خشک شود.

ترفندهایی برای تازه تر کردن وسیله های قدیمی، نوکردن مسواک های کهنه

۷- نوکردن مسواک های کهنه

در یک کاسه آب جوش بریزید و مسواک را داخل آن بچرخانید تا موهای باز شده دوباره جمع شود.

ترفندهایی برای تازه تر کردن وسیله های قدیمی

ترفندهایی برای تازه تر کردن وسیله های قدیمی

منبع : نمکستان