عکس های تانیا جوهری و همسرش + بیوگرافی و زندگی شخصی
عکس های تانیا جوهری و همسرش + بیوگرافی و زندگی شخصی
تانیا جوهری بیشتر وی را با نام همسر سابق مرحوم خسرو شکیبایی میشناسند تا یک بازیگر زن قدیمی سینما و تلویزیون ایران...

نمکستان: تانیا جوهری بیشتر وی را با نام همسر سابق مرحوم خسرو شکیبایی میشناسند تا یک بازیگر زن قدیمی سینما و تلویزیون ایران. او در زمان فعالیت هایش، چندان در فیلمهای درخشانی حضور نداشته است، اما در چند فیلم سینمائی و تلویزیونی نقش های ماندگار و خاطره انگیزی داشته که ممکن است مخاطبان پرو پاقرص فیلمهای ایرانی آن را به خاطر داشته باشند. مانند نقشی که وی در سریال گل پامچال ایفا نمود. در اکثر فیلمهایی که او بازی کرده، نقش زنان فریب کار بدجنس را داشته است.

تانیا جوهری متولد ۲۶ مهرماه سال ۱۳۲۹ در تهران است و یک خواهر به نام الیزا دارد که او نیز بازیگر است و بینندگان قدیمی و پروپاقرص سریالهای ایرانی دهه هفتاد ممکن است بازی او را در چند فیلم تلویزیونی به یاد آورند. نگاهی میکنیم به زندگی شخصی و کارنامه هنری تانیا جوهری

تانیا جوهری همسر سابق مرحوم خسرو شکیبایی عکس و بیوگرافی تانیا جوهری

تحصیلات :

دانش آموخته رشته کارگردانی و بازیگری از دانشکده هنرهای دراماتیک دانشگاه تهران است.

زندگی خانوادگی :

در سن نوزده سالگی با همکلاسی دانشگاه خود خسرو شکیبایی که بعدها یکی از بازیگران مشهور و به نام سینما و تلویزیون ایران شد، پیوند زناشوئی بست. ازدواج آنها در سال ۱۳۴۸ اتفاق افتاد و حاصلش دختری به نام پوپک بود. پوپک در مقایسه با برادرش پوریا که حاصل ازدواج خسرو شکیبائی با زن دیگری است چهره چندان شناخته شده ای ندارد.

پوپک مدتی در رادیو مشغول به کار بود و گویندگی میکرد. مدتی هم به عنوان دوبلور فعالیت داشت تا اینکه با فوت همسرش تصمیم گرفت دیگر به کارش ادامه ندهد. پوپک از اینکه بعد مرگ پدرش برخورد شایسته ای با او به عنوان دختر مرحوم شکیبائی نداشتند همواره گلایه میکرد.

وی در مصاحبه ای اعلام کرد، رسانه ها طوری در مورد زندگی خسرو شکیبایی صحبت میکنند که انگار او غیر از یک فرزند پسر، فرزند دیگری ندارد و همواره او را نادیده می گرفتند. تانیا جوهری مادر پوپک، تجربه ده سال زندگی با خسرو را داشت اما بعد در سال ۵۸ از او جدا شد. بعدها خسرو شکیبائی با پروین کوشیار آشنا شد و این دو در سال ۶۰ با یکدیگر ازدواج کردند و چندی بعد هم فرزندشان پوریا به دنیا آمد.

شروع فعالیتهای هنری :

کارش را از تئاتر آغاز نمود. پیش از انقلاب وی در یک گروه تئاتر به سرپرستی اسماعیل شنگله فعالیت داشت که بارها و بارها با همین گروه نمایشهای مختلفی را روی صحنه بردند. اولین کار تئاتری او که در آن به عنوان بازیگر حضور یافت، خسرو شیرین نام داشت.

همچنین بخوانید:  هیولا در پارس جنوبی + عکس ها

عکس های تانیا جوهری

فعالیتهای بازیگری قبل از انقلاب :

او پیش از انقلاب در دو کار تلویزیونی به ایفای نقش پرداخت. اولین کار او، چهره باکره مقدس نام داشت که در سال ۱۳۵۲ از تلویزیون ملی ایران به نمایش درآمد. همچنین وی در یک سریال به نام لحظه بازی کرد که در ۱۲۰ اپیزود بود و محمد صالح اعلا آن را کارگردانی کرده بود.

حضور در سینما و تلویزیون بعد از انقلاب :

پس از پیروزی انقلاب در فیلمهای مختلف تلویزیونی حضور یافت و کمتر در سینما حاضر شد. فیلمهایی همچون بازگشت پرستوها، گل پامچال، غریبه، پرواز پنجم ژوئن و مخمصه اشاره کرد. در فیلم غریبه وی با هانیه توسلی و نیز عبدالرضا زهره کرمانی هم بازی بود. او نقش مادری را ایفا مینمود که از ازدواج پسرش با دختری غریبه به شدت ناراضی بود و سعی میکرد تا سد راه ازدواج پسرش شود و در این راه از هیچ تلاشی فروگذار نشد.

اولین کار سینمائی او پس از انقلاب نیز بازجوئی یک جنایت نام داشت. او پس از بازی در فیلم سینمائی شیش و بش دیگر در سینما حضور نیافت. سریال چراغ جادو نیز نام آخرین مجموعه ای میباشد که او با بازی در آن در قاب تلویزیون دیده شد و پس از آن مدتی از بازیگری کناره گرفت و به کار تدریش مشغول شد.

تانیا جوهری

تدریس در دانشگاه :

سالها تجربه بازیگری در تئاتر و سینما و نیز تحصیلات آکادمیک مربوط به بازیگری، سبب شد که او بخواهد تجربیاتش را در اختیار نسل جوان هنرمند قرار دهد. مدتی در موسسات خصوصی به تدریس مشغول بود. موسساتی نظیر آموزشگاه آزاد چهره های ماندگار. البته او در دانشگاه آزاد نیز سابقه تدریس دارد و یک زمانی هم به عنوان داور در جشنواره خانه سینما و جشنواره تئاتر بانوان حضور یافت.

تانیا جوهری

بیوگرافی و عکس های جدید و دیده نشده تانیا جوهری

تانیا جوهری

همچنین ببینید: عکس و بیوگرافی آناهیتا نعمتی و آناهیتا همتی

بیوگرافی و عکس های جدید تانیا جوهری

بیوگرافی و عکس های جدید تانیا جوهری

عکس همسران خسرو شکیبایی

عکس همسران خسرو شکیبایی