چه کار کنیم که رنگ موهایمان از بین نرود؟
چه کار کنیم که رنگ موهایمان از بین نرود؟

روش های تثبیت رنگ مو کدامند؟ نمکستان : همه میدانیم که رنگ کردن مو باعث میشود موها آسیب پذیر تر شوند. همچنین بعد از مدتی رنگ موها از بین میرود و موها به رنگ پایه در می آیند بنابراین مراقبت از موهای رنگ شده بسیار حساس بوده و نیازمند دقت زیادی است. برای آشنایی با […]

روش های تثبیت رنگ مو کدامند؟

تثبیت رنگ مو : چه کار کنیم که رنگ موهایمان از بین نرود؟

نمکستان : همه میدانیم که رنگ کردن مو باعث میشود موها آسیب پذیر تر شوند. همچنین بعد از مدتی رنگ موها از بین میرود و موها به رنگ پایه در می آیند بنابراین مراقبت از موهای رنگ شده بسیار حساس بوده و نیازمند دقت زیادی است. برای آشنایی با اینکه چطور میتوانیم از موهای رنگ شده ی خود مراقبت کنید با ما همراه باشید :

هیچ وقت برای شستن موهایی که رنگ شده عجله نکنید. رنگ برای اینکه روی موهای شما تثبیت شود باید مدت زمان طولانی لا به لای موهایتان بماند. بنابراین سعی کنید که حداقل ۲۴ ساعت اجازه دهید تا رنگ بدون شست و شو روی موهایتان بماند و جا باز کند و پیگمنت های موهایتان رنگ را پذیرا باشد.

شامپو‌های خشک فرموله شده بهترین گزینه برای شست و شوی موهای رنگ شده هستند. این شامپوها چربی موها را میگیرند و مو را حجیم تر نشان میدهند. جالب است بدانید که برای شست و شوی موهایتان نیاز نیست که تمام موهایتان را شامپو بزنید و بشویید. در واقع ما موهایمان را برای این میشوییم که چرب شده اند. موها معمولا از ریشه چرب میشوند. پس بهترین کار این است که شامپو را به کف سر بزنید و ریشه های موهایتان را خوب شست و شو دهید. و کمی از کف شامپو به ساقه ها بزنید آن ها را بشویید.

شست و شوی موها با آب گرم کوتیکول مو را باز کرده و باعث میشود که رنگ ها شسته شوند و از بین برود. بنابراین برای اینکه رنگ موهایتان از بین نرود نیاز است که موهایتان ر ا با آب سرد آب کشی کنید تا رنگ بر روی موهایتان باقی بماند. آب سرد به خودی خود دارای مواد معدنی است که ممکن است به مو آسیب بزند. پس میتوانید از فیلتر آب برای شیر آب سرد استفاده کنید تا این مواد معدنی را تصفیه کند.

همچنین بخوانید:  علت های ریزش مو در زنان باردار و درمان آن + نکات مهم

تثبیت رنگ مو : چه کار کنیم که رنگ موهایمان از بین نرود؟

چه کار کنیم که رنگ موهایمان از بین نرود؟

منبع : نمکستان