تاثیرات شگفت انگیز تخم مرغ در انواع رژیم غذایی
تاثیرات شگفت انگیز تخم مرغ در انواع رژیم غذایی

معجزه لاغری در خانه شماست نمکستان : همانطور که میدانید تعداد افرادی که به دنیال یک رژیم خوب برای لاغری خود هستند کم نیست. روزانه هزاران نفر به هزار روش اصولی و غیر اصولی در حال رژیم رفتن و تلاش برای کاهش وزن خود هستند. تا همین چند سال پیش همه تخم مرغ را عامل بیماری […]

معجزه لاغری در خانه شماست

تاثیرات شگفت انگیز تخم مرغ در انواع رژیم غذایی کاهش و یا افزایش وزن

نمکستانهمانطور که میدانید تعداد افرادی که به دنیال یک رژیم خوب برای لاغری خود هستند کم نیست. روزانه هزاران نفر به هزار روش اصولی و غیر اصولی در حال رژیم رفتن و تلاش برای کاهش وزن خود هستند. تا همین چند سال پیش همه تخم مرغ را عامل بیماری های قلبی می دانستند.

اما این روز ها محققان متوجه شدن که تخم مرغ نه تنها عامل کلسترول بالا و بیماری های قلبی نیست بلکه سرشار از چربیهای سالم، پروتئین‌های عضله ساز و املاح و ویتامین‌هاییست که کمک‌تان می‌کند تا به شیوه‌ای سالم وزن کم کنید. تخم مرغ یکی از بهترین غذاها و مکمل ها برای رژیم غذاییست. در ادامه به دلایل موثر بودن تخم مرغ در رژیم غذایی میپردازیم :

کالری کم تخم مرغ

کم کردن کالری مصرفی روزانه یکی از موثرترین راه ها در کاهش وزن است. جالب است بدانید که کالری یک تخم مرغ بزرگ آب پز تنها ۸۰ کالریست این در صورتیست که شما از هر موادی به عنوان میان وعده استفاده کنید، کمترین کالری که دارد ۱۰۰ کالریست. زرده‌ی تخم مرغ به طرز شگفت انگیزی مغذی بوده و بسیار برای بدن مفید است. استاده از تخم مرغ در تمامی غذاها بسیار رایج است که این خود باعث سالم شدن و مقوی شدن غذاها میشود.

با تخم مرغ مدت زمان زیادی سیر هستید

پروتئین زیاد موجود در تخم مرغ علاوه بر فواید بسیار، باعث میشود که به طور طولانی مدت شما سیر بمانید. معمولا تمامی غذاهای پر پروتئین باعث میشوند که شما طولانی مدت سیر بمانید و سمت غذاهای دیگر نروید که همین امر یک عامل موثر در کاهش وزن است. خوردن تخم مرغ باعث میشود که کالری دریافتی شما در رزو ۶۰ درصد کاهش یافته و تمایل‌ تان به اسنک خوری پیش از خواب هم ۵۰ درصد کمتر شود.

سرعت متابولیسم بدنتان را افزایش میدهد

وجود میزان متناسبی از آمینو اسیدها در تخم مرغ باعث میشود که بدن شما به طور موثر از این پروتئین‌ها برای سوخت و ساز استفاده کند. همچنین به دلیل خاصیت گرمازایی انرژی لازم برای تجزیه‌ ی غذا را در اختیار بدن گذاشته و سرعت سوخت و ساز را به اندازه‌ی ۸۰ تا ۱۰۰ کالری در روز بالا میبرد.

همچنین بخوانید:  خوردن نمک چه ضررهایی را می تواند به بدن وارد کند؟

آغاز روز با صبحانه

اگر قصد کاهش وزن را دارید حتما تخم مرغ را در صبحانه تان جاگذاری کنید. خوردن تخم مرغ برای صبحانه باعث می‌شود سطح قند خون و در نتیجه واکنش بدن به انسولین ثابت بماند. تخم مرغ، هورمون اشتها را که گرلین نام دارد، سرکوب میکند.

تاثیرات شگفت انگیز تخم مرغ در انواع رژیم غذایی کاهش و یا افزایش وزن

تاثیرات شگفت انگیز تخم مرغ در رژیم غذایی کاهش و یا افزایش وزن

منبع : نمکستان