آموزش کامل طرز تهیه «ترشی گوجه سبز» خوشمزه و خیلی ترش
آموزش کامل طرز تهیه «ترشی گوجه سبز» خوشمزه و خیلی ترش
گوجه سبز طعم بسیار ترش و خاصی در بین میوه ها دارد و می توان از آن به عنوان چاشنی مکمل هم استفاده کرد. میوه گوجه سبز ممکن است خیلی ترش باشد و ...

نمکستان: گوجه سبز طعم بسیار ترش و خاصی در بین میوه ها دارد و می توان از آن به عنوان چاشنی مکمل هم استفاده کرد. میوه گوجه سبز ممکن است خیلی ترش باشد و افرادی زیادی به خوردن آن تمایل نشان ندهند اما ترشی گوجه سبز طعم بسیار فوق العاده ای دارد که کمتر کسی پیدا می شود که طرفدارش نباشد.

ترشی گوجه سبز طرز تهیه ترشی گوجه سبز خانگی

مواد مورد نیاز برای تهیه ترشی گوجه سبز

گوجه سبز یک کیلو
نمک به میزان لازم
سرکه به میزان لازم
ترخون ۳ شاخه
ادویه ترشی ۲ قاشق مربا خوری
پودر موسیر یک قاشق مربا خوری
پودر سیر یک قاشق مرباخوری
فلفل قرمز تند ۳ عدد

طرز تهیه ترشی گوجه سبز

ابتدا باید گوجه سبزهای سالم را خریداری کنید و چوب آن ها را جدا کرده و به خوبی بشویید و صبر کنید تا خشک شوند. خشک شدن آن ها باعث ماندگاری و طعم بهتر ترشی می شود.

ظرف مورد نیاز برای تهیه این ترشی باید شیشه ای باشد و حتما آن را بعد از شست و شو خشک خشک کنید. گوجه سبز را داخل شیشه ریخته و سپس مقداری پودر سیر، موسیر، ترخون و ادویه ترشی روی آن بپاشید.

در مرحله دوم یک عدد فلفل قرمز را خرد کرده و به ترشی خود اضافه می کنید. سپس دوباره مقداری گوجه سبز ریخته و روی آن را با ادویه و پودر ها که در مرحله اول ریختید، پر کنید. حالا ترکیب سرکه و نمک را روی کل مواد بریزید.

قبل از اینکه درب ظرف را ببندید، یک نایلون روی آن قرار دهید و در را محکم کنید. ترشی را در جای خشک به مدت ۲ هفته قرار دهید و بعد ان را میل کنید.

نکاتی برای ترشی گوجه سبز

برای اینکه ترشی شما طعم بهتری داشته باشید، می توانید از سبزیجات معطر دیگری هم بهره ببرید. با توجه به سلیقه، هر فرد می تواند آبغوره را جایگزین سرکه کند. استفاده از آبغوره در مراحل تهیه ترشی پیشنهاد بدی نمی باشد.

همچنین بخوانید:  طرز تهیه مربای آلبالو خوشرنگ + ترفندهای مهم

ترشی گوجه سبز دستور تهیه ترشی گوجه سبز در منزل

مواد لازم برای تهیه ترشی گوجه سبز خانگی

گوجه سبز ۵۰۰ گرم
ترخون ۲ شاخه
نمک به اندازه کافی
سرکه به مقدار لازم

طرز تهیه ترشی گوجه سبز خانگی

ابتدا ترخون را آبکش کرده و در صافی قرار می دهیم تا آب اضافی ان گرفته شود و اجازه می دهیم که خشک شود. بعد همین عمل را روی گوجه سبزها هم پیاده می کنیم. گوجه سبزها باید به اندازه ای خشک شوند که هیچ رطوبتی روی آن ها باقی نماند زیرا باعث کپک زدن ترشی می شود.

سپس ظرفی شیشه ای را انتخاب کرده و گوجه سبزها را داخل آن می ریزیم و لابه لای آن ها ترخون اضافه می کنیم تا جایی که شیشه پر شود. حالا سرکه و نمک را مخلوط کرده و تا جایی که روی ترشی را پبوشاند درون شیشه می ریزیم و به مدت ۲ هفته به آن برای مصرف کردن اجازه استراحت می دهیم.