خانه » سلامت و زیبایی » رژیم غذایی » راه کارهای تغذیه سالم برای افرادی که شاغل هستند

راه کارهای تغذیه سالم برای افرادی که شاغل هستند

تغذیه سالم برای افراد شاغل

تغذیه سالم برای افرادی که شاغل هستند.

نمکستان : بسیاری از ماها ساعات زیادی را در طول روز سر کار هستیم و فرصت ورزش، غذا درست کردن و … را آن طور که باید نداریم. با این حال تغذیه سالم و به موقع در محل کار باعث میشود که بازدهی مغز بیشتر شده و شخص بدن سالم تری  داشته باشد. رعایت چند نکته ای که در بخش رژیم غذایی نمکستان به آن ها اشاره میشود، میتواند به شما در کنترل تغذیه ی خود در محل کار کمک کرده و باعث شود شما بدن قوی تری داشته باشید.

توصیه اول :

استفاده از کربوهیدرات های ساده مانند برنج، نان، پاستا و .. باعث خستگی و بی حالی میشود این در صورتی است که استفاده از منابع پروتئین بدن را سر حال مکند.

توصیه دوم :

۱ تا ۲ لیتر آب در شبانه روز نیاز اساسی بدن شماست. اگر طعم آب عادی حال شما را بد میکند و به مزاجتان سازگار نیست، میتوانید از برگ نعنا و یا لیمو برای طعم دار کردن آب استفاده نمایید.

توصیه سوم :

به دلیل کم بودن وقت سعی کنید نهار خود را از قبل آماده کنید و با خو سر کار برید. این کار باعث میشود که از خوردن غذاهای حاضری و بیرون بر امتناع نمایید.

توصیه چهارم :

برای اسنک و یا میان وعده ی خود از چیز های طبیعی و مقوی مانند مغزیجات،سبزیجات، میوه با انواع ماست یونانی و … مصرف کنید.

توصیه پنجم :

میتوانید از شب قبل شامتان را بیشتر آماده کنید و برای نهار سر کار با خود ببرید. و یا اگر تایم کافی نداشتید به یک سالاد ساده با فیله مرغ اکتفا نمایید.

توصیه ششم :

برای نهار خوردن خود وقت بگذارید یعنی غذایتان را وسط کارتان و در حین انجام کار نخورید چون دقیقا متوجه نخواهید بود که چه اندازه غذا خورده اید و بدن شما احساس سیری نخواهد داشت و همین امر سبب میشود که شما غذای بیشتری را در روز مصرف نمایید.

همچنین بخوانید:  دتاکس واتر چیست و چه فوایدی برای سلامتی بدن و کاهش وزن دارد؟

تغذیه سالم برای افرادی که شاغل هستند.

تغذیه سالم برای افرادی که شاغل هستند

منبع : نمکستان

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*