تفاوت شیک و اسموتی چیست؟
تفاوت شیک و اسموتی چیست؟
اسموتی و میلک شیک از نوشیدنی ها­ی خنک ، خوشمزه و پر طرفدار مخصوصا در فصل تابستان هستند.

نمکستان : اسموتی و میلک شیک از نوشیدنی ها­ی خنک ، خوشمزه و پر طرفدار مخصوصا در فصل تابستان هستند . میلک شیک به معنی شیر زده شده می باشد و جزو نوشیدنی های خنک و شیرین است و به طور کلی از شیر و بستنی تهیه می­شود . و اسموتی یا نرم نوش یک نوشیدنی ترکیبی است و از ترکیب انواع میوها و سبزیجات با یخ ، شکر و… تهیه می­شود و محبوب ترین آن اسموتی موز و اسموتی توت فرنگی است . اسموتی و میلک شیک را می­توان در منزل تهیه کنید .

تفاوت شیک و اسموتی چیست ؟

تفاوت شیک و اسموتی :

اسموتی و شیک به طور کلی در غلیظت  ، رنگ ، طعم و ارزش غذایی باهم تفاوت دارند . اسموتی ها اغلب از شیک ها غلیظ تر هستند ولی این موضوع بستگی به سلیقه و نظر فردی که آن را تهیه می کند دارد . در شیک از شیر، بستنی و گاهی ماست استفاده می­شود در صورتی که اسموتی ها از آب یا پوره­ی میوه ها و در مواردی خاص همراه با شکلات و کره بادام زمینی  تهیه میشود .

کالری شیک ها بیش تر از اسموتی ها می­باشد و چاق کننده هستند در صورتی که از اسموتی ها به عنوان یک میان وعده­ی مغذی ومناسب برای ورزشکاران یاد می­شود.

اسموتی از شیک سالم تر می­باشد زیرا دارای چربی کم‌‌ تر و کربوهیدرات بیش تری می­باشد در مقابل شیک ها حاوی مقدار زیادی چربی اشباع می­باشند اما باید توجه داشت که پروتئین شیک به دلیل داشتن پودر پروتئین  ، خامه ، شیر وماست زیاد است در صورتی که اسموتی ها معمولا فاقد پروتئین هستند .

در اسموتی ها  به دلیل استفاده از میوه­ های تازه قند طبیعی وجود دارد اما در شیک ها از میوه ی تازه استفاده نمی­شود و فقط از طعم دهنده های میوه ،‌ شربت و سس آن ها استفاده می­شود به همین دلیل دارای قند مصنوعی هستند .

همچنین بخوانید:  آموزش کامل طرز تهیه کباب گوشت و کنجد خوشمزه و مجلسی با فیله

تفاوت شیک و اسموتی چیست ؟

از دیگر تفاوت میان این دو نوشیدنی می­توان به تزئین آنها اشاره کرد . معمولا شیک ها را با پودر قهوه یا شکلات ، خامه و سنگ های شکلاتی تزئین می­کنند در صورتی که در اسموتی از موارد طبیعی تر مانند برگ ریحان یا پونه ،‌ دانه های مغذی و تکه های میوه ی تازه مانند توت فرنگی ،‌ موز و … استفاده می شود .

اسموتی ها در اکثر موارد دارای طعم میوه ها و سبزیجات هستند در حالی که شیک ها معمولا طعم هایی مثل وانیل ، شکلات ، شیر ، بستنی و ماست می­باشند .

اسموتی ها دارای رنگ های شاد و جذاب تری می باشند اما شیک ها اغلب به رنگ های  سفید ، صورتی و شکلاتی کم رنگ هستند .

از خواص اسموتی به پاکسازی روده ها به دلیل داشتن فیبر اشاره کرد. کلسیم موجود در میلک شیک ها به رشد استخوان ها کمک کرده و باعث جلوگیری از پوکی استخوان نیز می شود .

برای آخرین تفاوت میان آنها می توان به زمان سروشان اشاره کرد اسموتی اغلب در صبحانه و شیک اغب در عصرانه سرو می­شود. البته زمان سرو این نوشیدنی ها می­تواند با توجه به سلیقه ی شما متفاوت باشد .