چگونه کمر و شکم خود را برای بارداری قوی کنیم؟
چگونه کمر و شکم خود را برای بارداری قوی کنیم؟

نمکستان : اگر قصد باردار شدن دارید به فکر تقویت شکم و کمر خود باشید. برای تقویت این نقاط توصیه هایی داریم که در ادامه مطلب با شما در میان می گذاریم. اگر شما به تقویت ماهیچه های شکم و کمر قبل بارداری توجه کنید، هم در زمان بارداری از درد ها و مشکلات کمر […]

نمکستان : اگر قصد باردار شدن دارید به فکر تقویت شکم و کمر خود باشید. برای تقویت این نقاط توصیه هایی داریم که در ادامه مطلب با شما در میان می گذاریم. اگر شما به تقویت ماهیچه های شکم و کمر قبل بارداری توجه کنید، هم در زمان بارداری از درد ها و مشکلات کمر پیشگیری میکنید و هم زایمان آسان تر و راحت تری را نیز تجربه خواهید کرد. ورزش های مخصوص کمر و شکم باعث تقویت این ماهیچه ها میشود.

نکته مهمی که حائز اهمیت است، این ورزش ها باید به درستی انجام شوند. بعضی از ورزش های شکمی که بانوان انجام می دهند نه تنها باعث تقویت و آب شدن چربی های شکم نمی شوند بلکه باعث کشیده شدن گردن و سر می شود. پارگی استخوان ها باعث می شوند شما همیشه دچار درد های شدید کمر در دوران بارداری شوید، چون نمیتوانید وزن جنین را تحمل کنید.

چگونه کمر و شکم خود را برای بارداری قوی کنیم؟

برای اینکه به این مشکلات دچار نشوید بهتر است ورزش هایی انجام دهید که باعث کشیدگی شکم از عرض می شوند. شکم را داخل بدهید و همان جا نگه دارید، در حین این ورزش قرار نیست که نفس نکشید یا تعداد تنفس کم تر شود فقط کمی نوع تنفس عوض می شود. این کار را تا زمانی که شکم سفت و محکم شود ادامه دهید. شکم را داخل بدهید و در زمان بازدم بیرون دهید. در هنگام تنفس شکم را داخل داده و نگه دارید.

ورزش های لگن هم بسیار حائز اهمیت است، ورزش های قبل بارداری بسیار مهم است زیرا در ماه های اول بارداری نمی توان این ورزش ها را انجام داد. پیلاتس هم گزینه ی خوبی می تواند باشد که امروزه در بیشتر باشگاه ها موجود می باشد. بیشتر حرکات پیلاتس روی کمر و شکم است. میتوان گفت این ورزش برای بانوانی که قصد بارداری دارند می توان  بسیار مفید باشد. در زمان انجام حرکات پیلاتس، باعث تقویت جریان خون در بدن می شود و خون رسانی در همه جا از جمله قسمت هایی که میخواهیم تقویت شود میشود.

ورزش هایی برای تقویت میانگاه ( میان تنه)

این ورزش ها را میتوانید به طور منظم پنج دقیقه در روز و پنج روز در هفته انجام دهید. این کار را شش تا هشت هفته انجام دهید تا قسمت میانی بدن شما برای بارداری آماده شود.

  • غلتیدن
همچنین بخوانید:  فواید زعفران در دوران قاعدگی زودتر پریود شدن + خواص زعفران

۱- روی کمر بخوابید. پاهایتان را از طول به هم بچسانید و پنجه پاهایتان را به سمت پایین بکشید. حالا دست هایتان را بالای سر موازی با سطح زمین بکشید. بعد دست هایتان  را به سمت سقف بالا ببرید و هم زمان نفس بگیرید. دوباره به سمت پایین بیاورید و بازدم کنید. اما دست هایتان نباید به زمین برسند.

۲-  زمانی که نفس میگیرید، شانه و سر را از روی زمین بلند کنید و دست را  موازی به سمت جلو بکشید. سر بین دو دست قرارگرفته. در همین حالت، با حفظ حالت پاها به سمت پایین خم شوید تا سر به زانوها و دست به کف پا برسد. زمانی که بالا بر می گردید، نفس را بیرون بدهید. این حرکت را پنج بار انجام دهید.

  • حرکت صدتایی

۱- روی کمر بخوابید. پاهایتان  را از طول به هم بچسبانید و صاف روی زمین بگذارید. دست هایتان  هم صاف و کشیده در دو طرف روی زمین باشند. شانه ها را نیز به سمت زمین پایین بکشید.

۲- سر، شانه و دست هایتان را بالا بیاورید و همزمان نفس بگیرید. تا جای که میتوانید  کمر از زمین بلند نشود. همزمان نفس را بیرون بدهید و پاها را از سطح زمین بلند کنید. کمر و باسن باید روی زمین باشند و فقط شانه و پاها از زمین بلند شوند. پاها را باید در حالت نود درجه با زمین نگه دارید و دست ها موازی سطح زمین در دو طرف بدن قرار داشته باشند. این حرکت را ۹ بار انجام دهید.

چگونه کمر و شکم خود را برای بارداری قوی کنیم؟

  • تا کردن زانو

۱- روی کمر دراز بکشید، کف پاهای خود را به عرض شانه روی زمین بگذارید. دست ها باید در دو طرف بدن و کف دست ها روی زمین باشند.

۲- پای راست خود را به حالت زاویه ۹۰ درجه بالای زمین نگهداشته و نفس بگیرید. نفس را بیرون بدهید و همین کار را با پای چپ هم انجام دهید. حالتی شبیه نشستن روی صندلی.

۳- همزمان با پایین آوردن پای راست نفس بگیرید و شکم را تو نگه دارید. هنگامی که پا به زمین رسید نفستان را بیرون بدهید. همین کار را با پای چپ هم انجام بدهید. این کار را سه مرتبه انجام دهید.