توفو (پنیر سویا) چیست و چه خواصی دارد؟
توفو (پنیر سویا) چیست و چه خواصی دارد؟
توفو یا پنیر سویا غذایی است که از شیر سویا­ی غلیظ شده بدست می­ آید. این ماده­ ی غذایی و روش تهیه ی آن در چین به وجود آمده است و سپس در جهان معروف شد.

نمکستان : توفو یا پنیر سویا غذایی است که از شیر سویا­ی غلیظ شده بدست می­ آید. این ماده­ ی غذایی و روش تهیه ی آن در چین به وجود آمده است و سپس در جهان معروف شد. توفو منبعی غنی از پروتئین است و برای پیشگیری از انواع بیماری ها همچون سرطان سینه و سرطان پروستات مفید است.

توفو چیست و چه خواصی دارد؟

توفو چیست ؟

توفو همان پنیر سویا است که تهیه­ آن فرایندی همانند تهیه­ی  پنیر است. با تحت فشار قرار دادن شیر غلیظ شده سویا آن را به شکل قطعات محکم و سفید رنگی در می آورند. توفو سرشار از پروتئین است و جایگزین مناسبی به جای گوشت به خصوص برای گیاه خواران است. توفو همه­ ی آمینواسید های مهم مورد نیاز بدن را در خود دارد و همچنین می تواند کربوهیدرات،‌ چربی و انواع ویتامین ها و مواد معدنی  مورد نیاز بدن را تامین کند.

هر ۱۰۰ گرم توفو تنها ۷۰ کالری و چربی اندکی دارد پس برای کسانی که تصمیم به لاغری دارن غذایی مناسب است. توفو را باید همانند پنیر معمولی در آب سرد و در یخچال نیز نگهداری کنید. پنیر سویا را با داشتن شیر سویا و لوبیای سویا می­توانید در خانه تهیه کنید.

خواص توفو :

توفو دارای خواص زیادی می­باشد. ایزوفلاوین های موجود در آن سبب جوان سازی پوست شده و باعث کاهش کلسترول خون بالا میشود و همچنین وجود پروتیئن فراوان در آن از ریزش مو جلوگیری می­کند.

توفو به دلیل نداشتن گلوتن برای افراد مبتلا به بیماری سلیاک و کسانی که به گلوتن حساسیت دارند بسیار مناسب است و همچنین به دلیل داشتن کالری پایین و پروتئین زیاد به لاغری و کاهش وزن کمک می­کند. از دیگر فواید توفو می­توان به جلوگیری از بیماری های مزمن کلیوی و خطر ابتلا به پوکی استخوان تیز اشاره کرد.