عکس های جدید و بیوگرافی کامل «جهانبخش سلطانی»
عکس های جدید و بیوگرافی کامل «جهانبخش سلطانی»
جهانبخش سلطانی متولد ۱۳۳۰ در محله رهنان شهر اصفهان است.مخاطبان پروپاقرص فیلمهای ایرانی صدا و سیما، حتما او را با سریال خاطره انگیز قصه های مجید که در آن نقش یک مدیر مدرسه سخت گیر و تند مزاج رو ایفا مینمود به یاد می آورند.

نمکستان : جهانبخش سلطانی متولد ۱۳۳۰ در محله رهنان شهر اصفهان است. او در بیشتر فیلمهایش با لهجه زیبای اصفهانی صحبت میکند و این میتواند نقطه عطف بازیگری او باشد که با لهجه ای متفاوت از زبان رسمی کشور در فیلمها ایفای نقش میکند. البته این ویژگی سبب تمایز وی از بازیگران هم رده خویش نیز شده است. مخاطبان پروپاقرص فیلمهای ایرانی صدا و سیما، حتما او را با سریال خاطره انگیز قصه های مجید که در آن نقش یک مدیر مدرسه سخت گیر و تند مزاج رو ایفا مینمود به یاد می آورند.

جهانبخش سلطانی

بازی او در سریال تاریخی – مذهبی مردان آنجلس نیز به شهرت هر چه بیشتر وی کمک شایانی نمود. او در این فیلم نقش دقیانوس امپراتور روم را بازی میکرد. چشمان آبی زهرا و نیز سریال پلیسی سرنخ نیز از جمله مجموعه های تلویزیونی بودند که او بازی تحسین شده و قابل قبولی از خود نشان داد و توان بازیگری خود را در ایفای نقشهای متفاوت به رخ همگان کشید.

او در چند سال اخیر کمتر در قاب تلویزیون و فیلمها سینمائی دیده میشود و به اصطلاح کم کار شده است. وی تجربه نویسندگی و کارگردانی تئاتر را نیز علاوه بر بازیگری در کارنامه هنری خویش دارا میباشد. علاقمندان به هنر بازیگری وی تمایل دارند تا او را بیشتر و بیشتر در فیلمها ببینند. نگاهی میکنیم به زندگی شخصی و کارنامه هنری جهانبخش سلطانی

بیوگرافی و عکس های جدید و دیده نشده جهانبخش سلطانی

زندگی خانوادگی :

وی سال ۵۸ با همسرش خانم زهره طاعی پیوند زناشوئی بست. جهانبخش سلطانی یکی از اقوام دور شان بود. و به گفته خانم طاعی برادر شوهر خاله اش بود و او در سن کمی و زمانی که تنها ۱۵ سالش بود به عقد جهانبخش درآمد. آنها دارای سه فرزند میباشند. یکی از فرزندانشان دختری به نام سارا ست که در چند فیلم به عنوان بازیگر حضور داشته است. خانم طاعی دارای مدرک کارشناسی ریاضی و کامپوتر است و در مرکز کامپوتر یک بیمارستان مشغول به فعالیت است که البته سالهاست بازنشست شده. او همسرش را فرد خوش خو و مهربانی معرفی میکند که در کارهای منزل از جمله نظافت، باغبانی و شست و شود به وی کمک می نماید.
تحصیلات
وی دارای مدرک دیپلم متوسطه قدیم است و بازیگری را به صورتی تجربی آموخته. اما با این وجود در آموزشگاه های خصوصی مشغول به تدریس و انتقال تجربیاتش به عنوان یک بازیگر پیشکسوت است.

همچنین بخوانید:  ساخت مجسمه هالک با آهن قراضه + عکس

جهانبخش سلطانی
شروع بازیگری :

کارش را قبل از پیروزی انقلاب و از سال ۱۳۴۵ با تئاتر آغاز کرد. البته وی در دوران دبیرستان بود که متوجه علاقه خود به دنیای هنر و بازیگری شد و در آن دوران به کار نویسندگی مشغول بود. ناصر فرهمند و ماشالله وحیدی از جمله اساتید تئاتری او محسوب می شوند. چشم شاه عباس و گلریزان از جمله نمایش های شناخته شده جهانبخش سلطانی بودند که برای وی افتخاراتی نیز به همراه داشتند. اما اولین کار سینمائیش را بعد انقلاب و از سال ۱۳۶۷ با فیلم افق بود که شروع نمود. افق را مرحوم رسول ملاقلی پور کارگردانی کرده بود.

سال ۱۳۷۱ بخاطر بازی در فیلم سینمائی شرم موفق شد سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش دوم مرد را از آن خود کند. شرم را کارگردان خوش قریحه و نامی سینما و تلویزیون ایران، کیومرث پوراحمد کارگردانی کرده بود و فیلمنامه و تهیه کنندگی آن را نیز خود وی بر عهده داشت. نکته جالب توجه درباره فیلم در این است که شیرین دخت یزدانیان، مادر کیومرث پور احمد و همون بی بی مهربان قصه های مجید و مهدی باقربیگی، بازیگر شخصیت مجید در فیلم قصه های مجید، از جمله هم بازیان جهانبخش سلطانی بودند. موضوع فیلم درباره پسر بچه ای به نام مجید با بازی مهدی باقر بیگی است که شرم کودکانه اش به او اجازه نمی دهد تا پولی را که برای کاری در اختیار آقای کیوان با بازی جهانبخش سلطانی قرارداده است را بازستاند.

حضور در تلویزیون

تجربه چند همکاری مشترک با کیومرث پور احمد در تلویزیون را داشت که همگی آنها از جمله کارهای ارزشمندی محسوب میشد که مخاطبان زیادی را جذب خود کرد.

بیوگرافی و عکس های جدید و دیده نشده جهانبخش سلطانی

بیوگرافی و عکس های جدید و دیده نشده جهانبخش سلطانی

بیوگرافی و عکس های جدید و دیده نشده جهانبخش سلطانی

بیوگرافی و عکس های جدید و دیده نشده جهانبخش سلطانی

بیوگرافی و عکس های جدید و دیده نشده جهانبخش سلطانی

بیوگرافی کامل جهانبخش سلطانی