خاطره‌گویی‌ آیت‌الله مکارم شیرازی از سردار سلیمانی در دیدار با سردار قاآنی
خاطره‌گویی‌ آیت‌الله مکارم شیرازی از سردار سلیمانی در دیدار با سردار قاآنی

مرجع تقلید شیعیان گفت: شکست اسرائیل و دشمنان جبهۀ مقاومت، در حقیقت شکست آمریکاست، چرا که آمریکا به آن‌ها دلخوش است و وقتی عقب نشینی آنها را می بیند، ناراحت می‌شود.

آیت الله ناصر مکارم شیرازی در دیدار سردار قاآنی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران اسلامی، با گرامیداشت یاد و خاطرۀ شهید سلیمانی، او را مجاهدی مخلص دانسته و گفت: شهید سلیمانی از روحیۀ مذهبی بسیار قوی برخوردار بود. جلسه‌ای پیش من آمد و پارچه‌ای آورد و گفت: این شهادت چهل مؤمن است، می‌خواهم آن را در کفنم بگذارم. شما هم شهادت بدهید. مشاهده کردم که این مرد که با آن عظمت در میدان جنگ ظاهر می‌شود، به فکر آینده اش هم است. همین اعتقادات مخلصانه بود که او را قوی می‌کرد.

وی در ادامه شرایط فعلی را بسیار متفاوت از گذشته دانسته و افزود: امروز جبهۀ مقاومت از شرایط بسیار خوبی برخوردار است و پیشرفت‌های قابل توجهی داشته و امیدوار به آینده است.

مرجع تقلید شیعیان تقویت بُعد مذهبی را از برکات پیروزی شمرده و افزودند: مجاهدان در سایۀ جهاد هم دشمن را خوار کردند و هم در پیشگاه خدا عزیز شدند. آیت الله مکارم شیرازی تأکید کرد: شرط اساسی پیروزی و پیشرفت حفظ اتحاد و وحدت است.

وی افزود: شکست اسرائیل و دشمنان جبهۀ مقاومت، در حقیقت شکست آمریکاست، چرا که آمریکا به آن‌ها دلخوش است و وقتی عقب نشینی آن‌ها را می‌بیند، ناراحت می‌شود.

آیت الله مکارم شیرازی حفظ و تقویت روحیۀ اعتقادی و ایمانی مجاهدان را ضروری دانست و فرمود: در کنار کار‌های تاکتیکی و آموزشی، باید روحیۀ توسل مجاهدان را افزایش دهیم که آثار معنوی و روانی فراوانی بر روحیۀ آن‌ها دارد. 

مرجع تقلید شیعیان اضافه کرد: یکی از دانشمندان غربی گفته بود که مسلمانان همیشه پیروزند، زیرا در قرآن آن‌ها آمده که یا پیروزی در جنگ و یا شهادت و بهشت در انتظار آنهاست و چنین نیرویی شکست را نمی‌فهمد، بر خلاف دشمن که در هر حال شکست خورده است.

وی رمز پیروزی را پیروی از تعلیمات اسلام دانست و گفت: باید نسل جوان که جنگ تحمیلی را درک نکرده اند، با واقعیت‌های زمان جنگ آشنا شوند.

همچنین بخوانید:  چرا به امام حسن مجتبی (ع) کریم می‌گویند؟

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به وحشت دشمنان از دین و ایمان جوانان افزود: دشمنان درصددند تا از طرق مختلف، ایمان جوانان ما را را تضعیف کنند.

منبع: مهر