چرا همیشه خسته و بی حوصله هستید؟ بررسی علل شایع خستگی و راه درمان
چرا همیشه خسته و بی حوصله هستید؟ بررسی علل شایع خستگی و راه درمان

۳ علت شایع که باعث میشود شما همیشه خسته و بی حوصله باشید نمکستان : حتما برای شما هم پیش آمده که ظاهرا بدون هیچ علت خاصی همیشه خسته و بی حوصله هستید. طبق مطالعه ای در آمریکا مشخص شد که یکی از ۵ مشکل اصلی زنان در دنیا خستگی و بی حوصلگی میباشد. حالا […]

۳ علت شایع که باعث میشود شما همیشه خسته و بی حوصله باشید

چرا همیشه خسته اید؟

نمکستان : حتما برای شما هم پیش آمده که ظاهرا بدون هیچ علت خاصی همیشه خسته و بی حوصله هستید. طبق مطالعه ای در آمریکا مشخص شد که یکی از ۵ مشکل اصلی زنان در دنیا خستگی و بی حوصلگی میباشد. حالا ما در بخش بیماری ها و راه درمان نمکستان، به عوامل شایع که باعث خستگی میشود میپردازیم :

غده تیروئیدتان را چک کنید.

تیروئید یک غده ی پروانه ای شکل در گلو میباشد که مسوول تنظیم سوخت و ساز بدن است. اگر به هر دلیلی این غده پرکار و یا کم کار شود، سوخت و ساز بدن شما بهم میریزد. مثلا اگر این غده پرکار شود، تمام انرژی دریافتی از غذا را سوزانده و شخص احساس کمبود انرژی و خستگی میکند و اگر این غده کم کار باشد، سوخت و ساز بدن کم شده و انرژی اصلا تولید نمیشود. بنابراین شما با یک آزمایش تیروئید ساده و یا سونوگرافی و عکس از تیروئید میتوانید وضعیت تیروئید خود را بررسی نمایید.

کمبود ویتامین D و دوری از آفتاب

کمبود ویتامین D در بدن یکی از شایع ترین مشکلاتیست که اکثرا با آن روبرو هستند. مردم به دلیل ترس از ابتلا به سرطان پوست و یا نوع پوششان در کشورهای مختلف، خیلی کم در معرض آفتاب که منبع ویتامین  D است قرار میگیرند. واجب است بدانید که یکی از مهمترین عوامل خستگی در افراد کمبود ویتامین D میباشد. کسانی که نسبت به محصولات لبنی آلرژی دارند، برخی از رژیم‌های غذایی غلط و حتی داشتن پوست‌های بسیار تیره از عواملی هستند که ممکن است باعث کمبود ویتامین D در بدن شوند.

شما با یک آزمایش ساده میتوانید سطح ویتامین D در بدنتان را بسنجید. و در صورت کمبود ویتامین D میتوانید ار مکمل های ویتامین D استفاده نمایید.

فقر آهن و کم خونی

اگر بدن شما نتواند اُکسیژن کافی به تمام عضلات شما برساند بدن دچار ضعف، بی‌حالی و گیجی خواهد شد. در واقع کم خونی یک بیماری نیست بلکه نشانه ی یک بیماریست که پزشک شما با یک آزمایش ساده میتواند آن را تشخیص و درمان نماید. در این راستا بی حالی و خستگی شما نیز برطرف خواهد شد.

همچنین بخوانید:  با چگونگی عملکرد سیستم دفاعی بدن در برابر بیماری ها آشنا شوید

چرا همیشه خسته اید؟

چرا همیشه خسته اید؟

منبع : نمکستان