چطور در خانه بامیه خشک کنیم؟
چطور در خانه بامیه خشک کنیم؟

آموزش خشک کردن بامیه در خانه نمکستان : بامیه یک نوع گیاه است و در واقع یک نوع سیفی جات بسیار پر طرفدار است که فصل خاص خودش را دارد. از آنجایی که بامیه در فصل خاصی یافت میشود، معمولا برای اینکه آن را در تمام فصول داشته باشیم باید آن را فریز کنیم و […]

آموزش خشک کردن بامیه در خانه

آموزش خشک کردن بامیه : چطور در خانه بامیه خشک کنیم؟

نمکستان : بامیه یک نوع گیاه است و در واقع یک نوع سیفی جات بسیار پر طرفدار است که فصل خاص خودش را دارد. از آنجایی که بامیه در فصل خاصی یافت میشود، معمولا برای اینکه آن را در تمام فصول داشته باشیم باید آن را فریز کنیم و یا در خانه خشک نماییم. برای آنایی با طریقه ی خشک کردن بامیه با ما همراه باشید :

همان طور که نمیدانید بامیه طبعی لزج دارد و به همین دلیل خشک کردن آن زمان طولانی تری را به نسبت بقیه صیفی جات میطلبد. برای خشک کردن بامیه ها باید سبز و بدون کرک باشند. بامیه های زرد اصلا برای خشک کردن مناسب نمیباشند. حالا بامیه های سبز و تازه را خوب بشویید. سعی کنید که بامیه ها را با آب سرد بشویید تا تازگی آن حفظ شود.

معمولا بامیه ها دارای ساقه ی کلفتی هستند. حالا ساقه ها را از بامیه جدا نمایید ولی مواظب باشید که از ته نکنید تا بامیه خراب نشود و بافت خود را از دست ندهد. حالا بامیه های شسته شده را به منظور اینکه آب شست و شوی آن ها خشک شود روی یک پارچه زیر نور آفتاب بگذارید تا آب آن ها خشک شود.

حالا با استفاده از یک سوزن و نخ انتهای بامیه ها را با نخ ریسه کنید و ریسه را در یک جای خشک و خنک نگهداری نمایید. میتوانید ریسه ها را داخل آفتاب بگذارید اما نور آفتاب تمام ویتامین های بامیه ها را از بین میبرد. پس یک جای خشک و خنک بهتر است برای خشک کردن بامیه ها. حواستان باشد که هر چه بامیه کوچک تر باشد راحت تر خشک شده و راحت تر میشود از آن نگهداری کرد.

بامیه های خشک را میتوانید قبل از استفاده چند دقیقه در آب بگذارید تا خیس بخورد و سپس از آن ها داخل خورشت استفاده نمایید.

همچنین بخوانید:  با این ۱۰ قانون فنگ شویی در دکوراسیون خانه، ثروت و آرامش جذب کنید!

آموزش خشک کردن بامیه : چطور در خانه بامیه خشک کنیم؟

چطور در خانه بامیه خشک کنیم؟

منبع : نمکستان