چطور در خانه شوید خشک کنیم؟
چطور در خانه شوید خشک کنیم؟

آموزش خشک کردن شوید در خانه نمکستان : از مهم ترین ادویه ها و چاشنی ها در هر آشپزخانه ای شوید خشک است. شوید خشک را میتوانید به صورت آماده در بازار تهیه کنید اما اگر میخواهید که از تمیز و درست خشک شدن شوید مطمعن باشید بهتر است که آن را در منزل خودتان […]

آموزش خشک کردن شوید در خانه

آموزش خشک کردن شوید : چطور در خانه شوید خشک کنیم؟

نمکستان : از مهم ترین ادویه ها و چاشنی ها در هر آشپزخانه ای شوید خشک است. شوید خشک را میتوانید به صورت آماده در بازار تهیه کنید اما اگر میخواهید که از تمیز و درست خشک شدن شوید مطمعن باشید بهتر است که آن را در منزل خودتان تهیه نمایید. خشک کردن شوید در منزل یک کار آسان و در عین حال بسیار مطمئن است. با ما همراه باشید تا نحوه ی خشک کردن شوید در خانه را به شما آموزش دهیم :

قبل از هر چیزی شوید های تازه را خریداری کنید و خوب بشویید. برگ های زرد و پلاسیده و بلا استفاده ی شوید را از آن جدا کنید و بخشی از ساقه های آن را نیز ببرید. حالا یک ظرف بزرگ بردارید و شوید ها را داخل آن بریزید. ظرف را از آب سرد پر کنید تا تازگی شوید از بین نرود.

از آنجایی که شوید دارای برگ های ریز ریز و زیاد است، ممکن است در بین برگ های آن انگل های ریز وجود داشته باشد به همین منظور بهتر است به ازای هر لیتر آب سه تا چهار قطره مایع ظرفشویی یا نمک داخل آب بریزیو یک رب بگذارید تا شوید ها ضد عفونی شوند.

حالا آب داخل ظرف را آرام خالی کنید و برای از بین رفتن کامل مایع شوینده دوباره شوید را آبکشی نمایید. حالا شوید ها را روی دستمال‌ های خشک‌ کن، پارچه نخی تمیز یا سینی قرار دهید آن را داخل سایه بگذارید تا کم کم خشک شود. از آنجایی نور مستقیم آفتاب در حین خشک کردن تمام ویتامین های شوید را از بین میبرد.

سایه بهترین گزینه برای خشک کردن میباشد. حالا بعد از چند مدت شوید های خشک شده را با دست خرد کنید و داخل ظرفی که رطوبت گیر است، بگذارید و استفاده نمایید. در نهایت هر یک کیلو شوید تر ۵۰ گرم شوید خشک تحویل میدهد.

همچنین بخوانید:  نمک در خانه داری چه کاربردی دارد؟

آموزش خشک کردن شوید : چطور در خانه شوید خشک کنیم؟

چطور در خانه شوید خشک کنیم؟

منبع : نمکستان