چطور در خانه لیمو ترش خشک درست کنیم؟
چطور در خانه لیمو ترش خشک درست کنیم؟

آموزش خشک کردن لیمو ترش در خانه نمکستان : لیموی ترش یکی از گزینه هایی است که معمولا در بیشتر غذاهای ایرانی و حتی برای دم کردن چای از آن ها استفاده میشود. لیمو ترش خشک در بازار موجود است اما سما نه از سلامت آن مطمعن هستید و نه مقرون به صرفه خواهد بود […]

آموزش خشک کردن لیمو ترش در خانه

خشک کردن لیمو ترش : چطور در خانه لیمو ترش خشک درست کنیم؟

نمکستان : لیموی ترش یکی از گزینه هایی است که معمولا در بیشتر غذاهای ایرانی و حتی برای دم کردن چای از آن ها استفاده میشود. لیمو ترش خشک در بازار موجود است اما سما نه از سلامت آن مطمعن هستید و نه مقرون به صرفه خواهد بود تهیه ی آن برای شما. ما در ادامه ی این مطلب طرز تهیه لیمو ترش خشک را در خانه به شما آموزش میدهیم. برای یادگیری این آموزش با ما همراه باشید :

ابدا لیموی سبز و تازه را تهیه کنید. همیشه بهترین لیوها برای مناطق بناب و جهرم میباد. حالا تمام لیمو ها را با آب سرد بشویید. سعی کنید لیموهای زخمی و خراب را از لیموهای سالم جدا نمایید تا بقیه خراب نشوند. به لیموها نمک بزنید تا نگندند.

حالا آن ها را در آفتاب پهن کنید تا کمی پوست لیمو ها نازک شود. حالا در یک قابلمه مقداری آب و سرکه ی سفید بریزید و لیمو ها را داخل آن بیندازید تا قل بخورند. کمی که جوشید، آن ها را خارج کنید و بگذارید تا خودشان سرد شوند.

حالا روی لیمو ها را با خلال دندان و یا چاقو و یا هر چیز تیز سوراخ ایجاد کنید و داخل یک سبد قرار دهید. لیمو های داخل سبد را به مدت ۱۰ روز داخل آفتاب بگذارید تا خشک شوند. معمولا دو ماه تا سه ماه سول میکشد تا لیمو ها به طور کامل خشک شوند.

راه دیگری نیز برای خشک کردن لیمو وجود دارد و آن استفاده کردن از دستگاه خشک کن است. لیمو ها را پس از شست و شو حلقه حلقه برش بزنید و آن ها را داخل میوه خشک کن بگذارید. هر یک ساعت یک بار به میوه های حلقه حلقه شده سر بزنید. مدت بیست و چهار ساعت برای تهیه لیمو ترش خشک کافیست.

همچنین بخوانید:  با کاربردهای مختلف خمیر دندان در خانه داری آشنا شوید

خشک کردن لیمو ترش : چطور در خانه لیمو ترش خشک درست کنیم؟

چطور در خانه لیمو ترش خشک درست کنیم؟

منبع : نمکستان