چگونه گل رز را در خانه خشک کنیم؟
چگونه گل رز را در خانه خشک کنیم؟

آموزش خشک کردن گل رز در خانه بدون تغییر رنگ و شکل نمکستان : در دیدار‌ها و مراسم‌ های عاشقانه معمولا اولین گزینه گل رز میباشد. پس طبیعی است که همه بخواهند یادگار روزهای خوش خود را به نحوی حفظ و نگهداری کنند. خشک کردن گل معمولا کار آسانی نیست. ما در ادامه ی این […]

آموزش خشک کردن گل رز در خانه بدون تغییر رنگ و شکل

آموزش کامل نحوه خشک کردن گل رز : چگونه گل رز را در خانه خشک کنیم؟

نمکستان : در دیدار‌ها و مراسم‌ های عاشقانه معمولا اولین گزینه گل رز میباشد. پس طبیعی است که همه بخواهند یادگار روزهای خوش خود را به نحوی حفظ و نگهداری کنند. خشک کردن گل معمولا کار آسانی نیست. ما در ادامه ی این مطلب به شما می آموزیم که چگونه میتوانید گل های رز بهترین روزهای زندگیتان را حفظ و نگهداری نمایید. با ما همراه باشید :

اولین راه حل برای خشک کردن گل های رز در خانه برعکس آویزان کردن آن در اتاق تاریکی میباشد. سعی کنید برای اینکه گلتان بهتر خشک شود تا زمانی گل ها تازه هستند کارتان برای خشک کردن گل ها شروع نمایید. کمد ها بهترین گزینه برای خشک کردن گل ها میباشند. اگر دسته گل دارید ابتدا برگ های زرد دسته گل را جدا کنید و با استفاده از یک طناب آن را به صورت برعکس آویزان نمایید. حالا اگر یک شاخه گل دارید میتوانید آن را با استفاده از یک گیره لباس به یک جا برعکس وصل کنید و آویزان کنید.

مورد دومی که میتوانید با استفاده از آن گل هایتان را خشک کنید، استفاده از اسپری مو و یا تافت است. برای این کار قسمت های زرد دسته گل را جدا کنید و آن را در یک فضای آزاد و باز قرار دهید. تافت و یا حالت دهنده ی مو را به گل ها بزنید تا تمام قسمت های گل به تافت آغشته شود. استفاده از این اسپری ها به سریع‌ تر خشک شدن گل و حفظ حالت طبیعی آن کمک میکند. بعد از این که گل ها را به اسپری آغشته کردید آن را به صورت بر عکس داخل کمد تاریکی آویزان نمایید.

روش دیگر استفاده از سیلیکا ژل برای خشک کردن گل ها میباشد. سیلیکا ژل یک ماده ی رطوبت گیر است که ۴۰ ‌‌درصد وزن خود، قابلیت جذب آب دارد. بنابراین با استفاده از این ژل میتوانید رطوبت گل را بگیرید تا گل حالت طبیعی خود را حفظ نماید.

همچنین بخوانید:  بوهای مختلف داخل خانه را چگونه از بین ببریم؟

آموزش کامل نحوه خشک کردن گل رز : چگونه گل رز را در خانه خشک کنیم؟

چگونه گل رز را در خانه خشک کنیم؟

منبع : نمکستان