چه کار کنیم بعد از غذا خوردن خوابمان نگیرد؟
چه کار کنیم بعد از غذا خوردن خوابمان نگیرد؟

علت خواب الودگی بعد از خوردن شام و ناهار و صبحانه چیست؟ نمکستان : برای همه ی ما پیش می آید که بعد از خوردن غذا حس کسلی و خواب آلودگی به ما دست میدهد. این حس مخصوصا برای کارمندانی که سر کار هستند یا برای اشخاصی که باید بعد از نهار به یک سری […]

علت خواب الودگی بعد از خوردن شام و ناهار و صبحانه چیست؟

خواب آلودگی بعد از غذا : چه کار کنیم بعد از غذا خوردن خوابمان نگیرد؟

نمکستان : برای همه ی ما پیش می آید که بعد از خوردن غذا حس کسلی و خواب آلودگی به ما دست میدهد. این حس مخصوصا برای کارمندانی که سر کار هستند یا برای اشخاصی که باید بعد از نهار به یک سری کارهای ضروری خود رسیدگی کنند، بسیار آزار دهنده خواهند بود. ما در ادامه ی این مطلب نکاتی را که میتوانید با استفاده از آن ها این حس خوب آلودگی را از بین ببرید، آماده کرده ایم. با ما همراه باشید :

یک پیاده روی و یا یک فعالیت خیلی کوتاه بعد از نهار باعث میشود در بدنتان گردش خون انجام شود و گردش خون باعث میشود سطح قند خون را کاهش داده و انسولین در بدن کاهش میابد. کاهش انسولین در بدن از خواب آلودگی و سستی جلوگیری میکند.

غذاهایی مانند سیب زمینی، برنج، نان به مقدار زیاد یا پاستا به عنوان ناهار و یا دسرهای دارای قندهای ساده مانند شیرینی، شکلات و بستنی به دلیل اینکه دارای قند ساده هستند خیلی سریع باعث بالا رفتن سطح انسولین در بدن شده که در نتیجه ی آن سطح سروتین در بدن افزایش یافته و باعث خواب آلودگی میشود.

خوردن وعده ی نهار سبک از خواب آلودگی جلوگیری میکند. سعی کنید وعده ی صبحانه تان را پر پروتئین و مقوی انتخاب کنید و از خورن میان وعده قافل نشوید. در این صورت میتوانید وعده ی نهارتان را کم تر میل نمایید.

در نهایت احساس سستی و خواب آلودگی بعد از نهار بسیار طبیعی است. اما گاهی همراه شدن این حس با نفخ و اسهال میتواند نماینده یک مسمومیت غذایی باشد.  اگر  بعد از نهار و یا غذا خوردن حالاتی مانند گیجی، سردرد و احساس ضعف داشتید. حتما به پزشک مراعه کنید تا علت بررسی و بر طرف گردد.

خواب آلودگی بعد از غذا : چه کار کنیم بعد از غذا خوردن خوابمان نگیرد؟

چه کار کنیم بعد از غذا خوردن خوابمان نگیرد؟

منبع : نمکستان