چطور در فصل تابستان خنک بخوابیم ؟
چطور در فصل تابستان خنک بخوابیم ؟

خواب خنک و راحت در فصل تابستان نمکستان : تابستان شروع شده و اولین دغدغه ی هر شخصی خنک ماندن و خنک خوابیدن است. معمولا افراد برای خنکی خود و یا منزلشان از وسایل سرمایشی مانند کولر و پنکه های سقفی و زمینی استفاده مینمایند.  اما ما برای شما راه کار های جالبی تهیه کرده […]

خواب خنک و راحت در فصل تابستان

خواب خنک و راحت : چطور در فصل تابستان خنک بخوابیم ؟

نمکستان : تابستان شروع شده و اولین دغدغه ی هر شخصی خنک ماندن و خنک خوابیدن است. معمولا افراد برای خنکی خود و یا منزلشان از وسایل سرمایشی مانند کولر و پنکه های سقفی و زمینی استفاده مینمایند.  اما ما برای شما راه کار های جالبی تهیه کرده ایم که میتوانید با استفاده از آن ها تخت خواب و رخت خواب های خود را خنک نگه دارید.

طبیعتا داشتن یک خواب راحت و راحت در تابستان بهترین ویژگی یک خواب خواهد بود. با ما همراه باشید تا ببینیم چگونه میتوانیم تخت خواب خود را خنک نگه داریم :

برای فصل تابستان معمولا ملحفه های کتانی یا پنبه ای بهترین گزینه ها برای تخت خواب ها و تشک ها هستند پس خیلی زود خودتان را از شر رختخواب ها و ملحفه های ضخیم خلاص کنید. ملحفه هایی مانند پلی کتان های مصنوعی، اکریلیک و ویسکوز ها خیلی مستقیم از پلاستیک ساخته شده اند و در تار و پود آن ها پلاستیک وجود دارد. وجود پلاستیک در بافت هر پارچه ای باعث گرم شدن و حرارت زیاد میشود. پس سعی کنید که از ملحفه های تمام نخ و یا صد درصد کتانی استفاده نمایید.

حالا بیایید با هم در باره ی یک راهکار جالب در باره ی خنک شدن ملحفه ها صحبت کنیم. یک ملحفه را بردارید و داخل یک نایلون فریزر قرار دهید و خنکش کنید. و بعد از آن برای شبتان استفاده نمایید. یا یک بطری آب را داخل فریزر بگذارید تا یخ بزند . پس از یخ زدن آن را با خود به تخت خواب ببرید. حتی از ترفند فریزر میتوانید برای روبالشتی های خود نیز استفاده نمایید.

از لحاظ جسمی و فیزیکی یک دوش آب سرد میتواند بدن شما را تا صبح خنک نگه دارد. خوردن غذاهای سنگین، کافئین، الکل بدن شما را بسیار گرم میکند پس حتی الامکان سعی کنید در تابستان سبک تغذیه کنید.

همچنین بخوانید:  راه کارهای دست کردن مواد ضد عفونی کننده در خانه

خواب خنک و راحت : چطور در فصل تابستان خنک بخوابیم ؟

چطور در فصل تابستان خنک بخوابیم ؟

منبع : نمکستان