چکار کنیم که عمیق بخوابیم ؟
چکار کنیم که عمیق بخوابیم ؟

چکار کنیم که عمیق بخوابیم ؟ نمکستان : همه میدانیم که هر انسان بالغ در طول شبانه روز به ۷ تا ۹ ساعت خواب مفید نیاز دارد. اما همه میدانیم که در کنار کمیت این کیفیت کار نیز هست که به خوب بودن یک خواب کمک میکند. عمیق و خوب خوابیدن حتی برای ساعات محدودی […]

چکار کنیم که عمیق بخوابیم ؟

چکار کنیم که عمیق بخوابیم ؟

نمکستان : همه میدانیم که هر انسان بالغ در طول شبانه روز به ۷ تا ۹ ساعت خواب مفید نیاز دارد. اما همه میدانیم که در کنار کمیت این کیفیت کار نیز هست که به خوب بودن یک خواب کمک میکند. عمیق و خوب خوابیدن حتی برای ساعات محدودی میتواند تمام خستگی های روزانه شما را از بین ببرد.  اما خیلی از افراد هستند که به دلایل مختلف از داشتن یک خواب آرام در شب محرومند.

خواب عمیق و خوب هر چقدر هم کم باعث میشود که شما راحت تر بتوانید صبح ها از خواب بیدار شوید. این خواب آرامش روان برای شما به ارمغان آورده و معمولا برای بهبود عملکرد بدن بسیار عالی میباشد. استرس و تنش های روزانه، پر خوری در وعده شام، داشتن فعالیت ورزشی در بعد از ظهر و هزار و یک دلیل دیگر میتواند هستند که خواب خوب شبانه شما را صلب میکنند. با ما در این مطلب همراع باشید تا به شما آموزش دهیم که چطور میتوانید یک خواب عمیق و راحت داشته باشد :

بهتر است که ساعات بیدار شدن و خوابیدن شما در هر شبانه روز روی یک ساعت نرمال و تکراری تنظیم شود. این عامل به بدن شما کمک میکند تا در تایم مناسب از خواب بیدار شود. خب پس تنها کاری که باید بکنید این است که سه هشدار بر روی گوشی خود فعال کنید. یک هشدار برای آماده خواب، هشدار دوم برای خوابیدن و هشدار سوم برای بیدار شدن.

برای خوابیدن نیاز است که بدن شما به اندازه ی کافی هورمون آدنوزین (adenosine) ترشح کند. کافئین ترشح هورمون آدنوزین را متوقف میکند. بنابراین سعی کنید که کمتر در طول روز قهوه و محصولات کافئین دار بنوشید. بنابراین سعی کنید تا به اندازه ی کافی با فعالیت روزانه بدنتان هورمون آدنوزین را ترشح کند و شما به خواب بروید.

همچنین بخوانید:  ۱۰ تمرین اثربخش برای تقویت اراده: یادتان باشد شما همیشه می توانید

نور آبی رنگی (در برخی از این وسایل سبز رنگ هستند) که صفحات الکترونیکی مانند گوشی موبایل و یا تبلت ساطع می شود. باعث از بین بردن هورمون خواب شده و همین مورد شما را کم خواب و یا بد خواب میکند. بنابراین سعی کنید خودتان را از این نورها دور نگه دارید.

چکار کنیم که عمیق بخوابیم ؟

چکار کنیم که عمیق بخوابیم ؟

منبع : نمکستان