خواص آب برنج برای سلامتی پوست و موی شما
خواص آب برنج برای سلامتی پوست و موی شما

آب برنج چه خواص و فوایدی دارد؟ نمکستان : شاید تا به حال به فکرتان نرسیده باشد که آب برنج میتواند چه فوایدی برای سلامتی و پوست و موی شما داشته باشد. ما در ادامه ی این مطلب برخی از فواید و خواص آب برنج را برای شما تهیه کرده ایم. برای آگاهی از این […]

آب برنج چه خواص و فوایدی دارد؟

خواص آب برنج : فواید بی شمار آب برنج برای سلامتی پوست و موی شما

نمکستان : شاید تا به حال به فکرتان نرسیده باشد که آب برنج میتواند چه فوایدی برای سلامتی و پوست و موی شما داشته باشد. ما در ادامه ی این مطلب برخی از فواید و خواص آب برنج را برای شما تهیه کرده ایم. برای آگاهی از این ویژگی ها با ما همراه باشید :

انرژی زا بودن آب برنج :

کسانی که بر اثر بیماری یا کسالت بی حال هستند، بچه ها و افراد کهنسال میتوانند از آب برنج برای بازسازی انرژی خود استفاده کنند. ریز مغذی های موجود در آب برنج آنقدر زیاد هستند که میتوانند سبب نشاط و سرحالی شما شوند.

آب برنج و پوست :

اسید پاراآمینوبنزوئیک موجود در برنج خاصیت ضد التهابی قوی دارد. شما میتوانید از آب برنج به عنوان ماسک برای پوستتان نیز استفاده نمایید.

آب برنج، تقویت کننده دستگاه گوارش :

آب برنج عملکرد روده ها را بهبود میبخشد و در نتیجه باعث هضم بهتر غذا میگردد. همچنین این ماده باعث درمان اسهال شده و از نفخ جلوگیری میکند.

آب برنج،خاصیت ضد پیری :

اینوزیتول موجود در آب برنج از خانواده ی ویتامین B است. این ماده از پیری شما جلوگیری میکند. همچنین اینوزیتول باعث افزایش جریان خون در رگ ها شده و با خوردن آن پوستی شاد و با طراوت و سالم خواهید داشت.

علاوه بر این موارد آب برنج دارای خواص بسیار دیگری از جمله : تنظیم کننده دمای بدن، تاثیر آن در مقابله با سرطان، درمان و پیشگیری از یبوست، پیشگیری از ورم معده، برای داشتن موهای سالم و درخشان، تقویت کننده بدن، برای تنگ کردن منافذ باز پوست میباشد.

برای تهیه آب برنج کافیست ۳۰ گرم برنج را در مقداری آب حدود یک لیتر برای نیم ساعت بجوشانید و درب آن را بگذارید تا آب آن بخار نشود. حالا برنج را در ظرف بزرگی آبکش کنید و آب را نگه داشته و بنوشید.

همچنین بخوانید:  برای داشتن پوست سالم چه مکمل های غذایی لازم است؟

خواص آب برنج : فواید بی شمار آب برنج برای سلامتی پوست و موی شما

خواص آب برنج

منبع : نمکستان