با خواص بی نظیر و باور نکردنی ریحان برای بدن آشنا شوید
با خواص بی نظیر و باور نکردنی ریحان برای بدن آشنا شوید

آشنایی با خواص ریحان برای بدن نمکستان : ریحان یک نوع گیاه با برگ های سبز است. ریحان برای جلوگیری از انواع سرطان ها ، حفظ و سلامتی پوست و استخوان بسیار مفید است. ریحان منبع غنی آهن بوده و از پیری زودرس جلوگیری میکند. ما در ادامه ی این مطلب به شما آموزش میدهیم […]

آشنایی با خواص ریحان برای بدن

خواص بی نظیر و باور نکردنی ریحان برای بدن!

نمکستان : ریحان یک نوع گیاه با برگ های سبز است. ریحان برای جلوگیری از انواع سرطان ها ، حفظ و سلامتی پوست و استخوان بسیار مفید است. ریحان منبع غنی آهن بوده و از پیری زودرس جلوگیری میکند. ما در ادامه ی این مطلب به شما آموزش میدهیم که ریحان چه خواصی برای بدنتان دارد. برای آشنایی با این خواص با ما آشنا باشید :

ریحان دارای خواص ضد التهابی است. اوژنول ، سیترونلول و لینالول روغن های موجود در گیاه ریحان میباشند. استفاده از این روغن ها خواص ضد التهابی دارد برای درمان بیماری های قلبی ، آرتریت روماتوئید و مشکلات التهاب روده ای بسیار مفید است.

ریحان تعداد سلول های اینترفرون گاما ، لنفوسیت تی ، اینترلوکین ۴ را بدن افزایش میدهد. این ترکیبات ترکیباتی هستند که در حفظ سلامتی بدن ما بسیار تاثیر دارند. ریحان اسید معده ی شما را به حداقل میرساند. بنابراین احساس سیری و پری را در بدن شما به حداقل میرساند.

ریحان از مخاط معده محافظت میکند. بنابراین همین ویژگی باعث میشود که زخم معده را درمان نماید. ترکیبات موجود در برگ ریحان از بسیاری از سرطان ها جلوگیری میکند. به عنوان مثال خوردن ریحان از سرطان هایی مانند سرطان پوست ، کبد ، دهانی و ریوی جلوگیری میکند.

خوردن ریحان از فشار خون بالا جلوگیری میکند. ریحان خاصیت ضد باکتری داشته و ابتلا به اسهال را کاهش میدهد. خوردن ریحان شما را از ابتلا به آلزایمر دور میدارد.

بهبود و تقویت بینایی، درمان عفونت گوش، ضد استرس و اضطراب، درمان افسردگی، درمان عفونت های قارچی ، سم زدایی، پیشگیری از سرما خوردگی ، درمان سر درد، سلامت قلب و عروق، سلامت استخوان و دندان، بهبود و تقویت بینایی از خواص دیگر ریحان میباشد.

خواص بی نظیر و باور نکردنی ریحان برای بدن!

خواص بی نظیر و باور نکردنی ریحان برای بدن

منبع : نمکستان