خواص اعجاب آور سیر چیست؟
خواص اعجاب آور سیر چیست؟

خواص اعجاب آور سیر چیست؟ نمکستان : همه ما با گیاه سیر آشنایی داریم. خیلی از ماها سیر را به عنوان چاشنی کنار غذا و انواع کباب استفاده میکنیم و برخی دیگر از سیر برای پخت و پز داخل غذا مصرف میکنند. طبیعتا سیر مانند هر ماده غذایی دیگری فواید و خصوصیات خوب زیادی دارد […]

خواص اعجاب آور سیر چیست؟

خواص سیر : خواص اعجاب آور و بی نظیر گیاه معروف سیر چیست؟

نمکستان : همه ما با گیاه سیر آشنایی داریم. خیلی از ماها سیر را به عنوان چاشنی کنار غذا و انواع کباب استفاده میکنیم و برخی دیگر از سیر برای پخت و پز داخل غذا مصرف میکنند. طبیعتا سیر مانند هر ماده غذایی دیگری فواید و خصوصیات خوب زیادی دارد که ما در ادامه ی این مطلب شما را با خواص سیر آشنا میکنیم. با ما همراه باشید :

ابتدا لازم است بدانید که سیر منبع غنی فولیک اسید، ویتامین C، کلسیم، آهن، منیزیم، پتاسیم و مقدار کمی روی و ویتامین های B2، B1 و B3 میاشد. ترکیبات گوگردی داخل سیر سیستم دفاعی بدن را تحریک کرده و سیر یک مقابله کننده قوی در برابر سلول های سرطانی میباشد. اگر در خاطرتان باشد در ایام قدیم از سیر برای تصفیه خون استفاده میکردند.

حاصل ترکیب سیر با شیر یک ماده و یا بهتر بگوییم یک داروی بسیار قوی است که برای از بین بردن میکروب کوخ که همان میکروب سل میباشد، بسیار موثر است. سیر عامل از بین برنده ی عفونت است پس میتواند یک داروی خوب برای بدن کودکان در مقابل تیفوئید و دیفتری و مسکن سیاه سرفه و خروسک باشد.

معمولا اشخاصی که به دندان درد دچار هستند با گذاشتن یک سیر خام بر روی دندانشان میتوانند این درد را کاهش دهند. همچنین ترکیب معجزه آسای سیر و کره تفت داده شده به همراه نان برای مسکن خوب و موثری برای سینوزیت است.

سیر رفیق چندین و چند ساله کبد است. همچنین خاصیت اعجاب انگیزی در درمان تب، مار داراست. سیر دشمن استرس و خستگیست و ترکیب آن با لیمو ترش تاثیر زیادی برطرف کردن گرفتگی رگ ها دارد.

خواص سیر : خواص اعجاب آور و بی نظیر گیاه معروف سیر چیست؟

خواص اعجاب آور سیر چیست؟

منبع : نمکستان