آشنایی با خواص بی شمار گیاه شوید برای بدن و درمان بیماری ها
آشنایی با خواص بی شمار گیاه شوید برای بدن و درمان بیماری ها

شوید برای بدن چه فوایدی دارد؟ نمکستان : شوید یک گیاه است که معمولا عمر آن بین یک سال تا دو سال میباشد. این گیاه معمولا در تمام دنیا یافت میشود و مربوط به یک بخش و یا منطقه ی خاصی از دنیا نمیباشد. این گیاه دارای یک ریشه ی سفید است و معمولا دارای […]

شوید برای بدن چه فوایدی دارد؟

شوید برای بدن چه فوایدی دارد؟

نمکستان : شوید یک گیاه است که معمولا عمر آن بین یک سال تا دو سال میباشد. این گیاه معمولا در تمام دنیا یافت میشود و مربوط به یک بخش و یا منطقه ی خاصی از دنیا نمیباشد. این گیاه دارای یک ریشه ی سفید است و معمولا دارای ساقه و برگ های ریز خیلی خیلی زیادی است. گیاه شوید به دلیل خواص بسیار زیادی که دارد میتواند مصارف دارویی و خوراکی بسیاری داشته باشد. شوید را هم به صورت تر و هم به صورت خشک میتوان قابل استفاده قرار داد. با ما همراه باشید تا با برخی از فواید بی نظیر شوید آشنا شوید :

همان طور که میدانید خیلی از افراد به کم خونی مبتلا هستند. معمولا کم خونی با کمبود آهن نیز همراه است. خوردن شوید یاعث تولید و فازایش سلول های خونی میگردد. و همچنین با خوردن شوید شما میتوانید به صورت طبیعی پنجاه درصد از آهن بدن خود را تامین نمایید.

شوید یک گیاه ضد التهاب شناخته شده است. شوید میتواند به راحتی درد آرتریت را کاهش داده و از بروز بیماری های مفصلی مانند نقرص جلوگیری کند. در بافت شوید مقداری روغن وجود دارد که باعث تولید صفرا میشود. تولید صفرا شیره های گوارشی را فعال میکند. همچنین جالب است بدانید که خوردن شوید باعث باز شدن اشتها نیز میگردد. بنابراین اشخاصی که به دنبال چاق شدن هستند میتوانند از این گیاه برای باز شدن اشتهایشان استفاده نمایند.

شوید ادرار آور بوده و همین ویژگی آن باعث میشود که سموم بدن با خوردن این گیاه از بدن دفع شود. سوء هاضمه و فعالیت میکروبی دو دلیل اصلی ابتلای افراد به اسهال میشود. شوید در درمان سو هاضمه بسیار تاثیر گذار میباشد. بنابراین میتوانید برای درمان خانگی اسهال از خوردن شوید کمک بگیرید. به دلیل وجود مونوترپن ها و فلاونوئیدها که در روغن معطر شوید، باکتر و در نتیجه فعالیت های میکروبی از بین میروند.

خواص شوید برای درمان افسردگی و سرع و بیماری دهان و دندان

فلاونوئید و ویتامین ب کمپلکس موجود در روغن شوید آنزیم و هورمون های خاصی را تولید میکند که آرام بخش بوده و باعث خواب میشود. در واقع شما میتوانید با روغن شوید بدنتان را ماساژ دهید و حس خوبی را بعد از ماساژ در رابطه با سلامت بدن خود تجربه نمایید. همچنین استفاده از روغن شوید باعث بهبود عملکرد بدن افراد خواهد شد.

دمنوش شوید میتواند در کنار داروهای تجویزی برای درمان سرع، به درمان این بیماری کمک نماید. کائمفرول یکی از ترکیباتی است که در روغن شوید وجود دارد. این ترکیب مانند یک آنتی هیستامین رفتار میکند. بنابراین این ماده کاملا ضد انقباض بوده و برای حساسیت های فصلی بسیار مناسب میباشد. تحلیل رفتن استخوان و از دست رفتن تراکم استخوانی یکی از شرایطی است که ممکن است در طی افزایش سن برای همگان اتفاق بیوفتد. کلسیم زیاد موجود در شوی میتواند از این موضوع و همچنین ابتلای افراد به پوکی استخوان که یک بیماری بسیار شایع است، جلوگیری نماید.

همچنین بخوانید:  آشنایی با میوه هایی که پوست آن ها خواص زیادی دارد

نکته ی جالب درباره ی شوید آن است که حتی شما میتوانید از آن برای درمان افسردگی استفاده کنید. کافیست شوید را دم بگذارید آن را بنوشید. گازهای به دام افتاده و حرکت آن ها به سمت بالا از طریق مری معمولا عامل اصلی سکسه ها هستند. معمولا سکسکه ها درمان خاصی ندارند اما شما میتوانید از شوید به عنوان یک گیاه ضد نفخ استفاده کنید تا گاز بدنتان کاهش یافته و همچنین از تولید بیش از اندازه گاز در بدنتان جلوگیری شود.

شوید سطح انسولین را در بدن شما کاهش میدهد. همین موضوع باعث میشود که مبتلایان به دیابت بتوانند از این گیاه برای درمان دیابت خود نیز استفاده نمایند. همان طور که گفتیم شوید یک باد شکن قوی است. بادشکن ها باعث میشوند تا گاز بیش از اندازه در معده و روده تشکیل نشود. چرا که تشکیل این گاز میتواند باعث بروز مشکل در معده و روده شود. همچنین اگر این گازها از بین نروند میتوانند به اندام های ظریف حفره ی قفسه سینه نیز آسیب برسانند. مواد غذایی باد شکن معمولا بادهای موجود در معده و روده را به سمت درست هدایت کرده و مانع از آسیب رسیدن به بقیه قسمت های بدن میشوند.

شوید دارای خواص آنتی اکسیدان و ضدعفونی کننده است. همین ویژگی شوید باعث میشود که استفاده از آن برای دهان و دندان بسیار مفید باشد. همچنین اگر دهان و دندان شما به عفونت دچار شد میتوانید از شوید برای درمان عفونت دهان و دندانتان استفاده نمایید. معمولا قاعدگی با خود سندرم قاعدگی را به همراه دارد. سندرم قاعدگی با درد های شدید زیاد یا کم همراه است. شما با خوردن شوید و با استفاده از خواص آن میتوانید علائم و درد های ناشی از سندرم قاعدگی را کاهش دهید.

همانطور که گفتیم شوید سرشار از آنتی اکسیدان میباشد. آنتی اکسیدان های موجود در شوید برای جلوگیری از سرطان بسیار مفید میباشند. مونوترپن موجود در شوید به طور خیلی جدی و موثری در خنثی کردن مواد شیمیایی سرطان زا موثر میباشد. همچنین شوید منبع عالی ویتامین سی و ویتامین آ است که آن ها نیز در پیشگیری از سرطان بسیار موثر هستند.

شوید یک گیاه ضد میکروبی است. خواص شوید برای از بین بردن عفونت زخم ها بسیار مفید است. در واقع شما میتوانید از شوید برای بشتن و یا ضد عفونی کردن زخم هایتان استفاده نمایید تا دوباره عفونت نکنند. در نهایت از جمله ضرر های خیلی محدود شوید میتوان به این موضوع اشاره کرد که شوید به دلیل خواص درمانی بسیار زیادی که دارد، میتواند با داروهای دیگر در برخی مواقع، تداخل دارویی ایجاد نماید. یا در برخی موارد شوید میتواند باعث ایجاد حساسیت پوستی و خارش در سطح پوست گردد.

فواید شوید برای جلوگیری از سرطان، از بین بردن عفونت زخم، رفع سموم بدن و کم خونی

خواص گیاه شوید برای بدن و درمان بیماری

منبع : نمکستان