آشنایی با فواید و خواص بی نظیر هسته زرد آلو برای بدن
آشنایی با فواید و خواص بی نظیر هسته زرد آلو برای بدن

خواص هسته زرد آلو برای بدن نمکستان : زرد آلو یک میوه بسیار خوشمزه مخصوص فصل تابستان است. این میوه دارای یک هسته است. بعد از خوردن زرد  آلو خوردن هسته آن را فراموش نکنید! هسته زرد آلو به جز خوشمزه بود، دارای خواصی بیشتر از خود زرد آلو است، پس بعد از نوش جان […]

خواص هسته زرد آلو برای بدن

آشنایی با فواید و خواص بی نظیر هسته زرد آلو برای بدن

نمکستان : زرد آلو یک میوه بسیار خوشمزه مخصوص فصل تابستان است. این میوه دارای یک هسته است. بعد از خوردن زرد  آلو خوردن هسته آن را فراموش نکنید! هسته زرد آلو به جز خوشمزه بود، دارای خواصی بیشتر از خود زرد آلو است، پس بعد از نوش جان کردن زرد آلو، هسته آن را دور نریزید. با خوردن هسته زرد آلو به سرطان نه بگویید. رادیکال های آزاد یکی از عوامل اصلی سرطان ها هستند، وجود ویتامین E در هسته زردآلو به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی با سرطان مقابله می کند.

یک ترکیب کشنده برای سلول های سرطانی و مهار کننده رشد سلول های سرطانی آمیگدالین است. این ترکیب که با نام ها ویتامین B17  و لائتریل نیز شناخته می شود در هسته زردآلو یافت می شود. هسته زرد آلو در تورم و اندازه تومور نقش دارد. و درد های ناشی از التهاب سرطان را کاهش می دهد. شاید در بین کرم های مراقبتی پوست به کرم هایی با عصاره روغن هسته زرد آلو برخورده باشید.

ویتامین E موجود در هسته زردآلو با رادیکال های آزاد که عامل اصلی چین و چروک، لک ها و قرمزی پوست هستند مبارزه می کند و باعث پیشگیری از پیری زودرس پوست می شود. ویتامین E موجود در هسته زردآلو به انعطاف پذیری و شادابی پوست نیز کمک میکند.  یکی از ترکیباتی که باعث کاهش فشار بر سیستم قلب و عروق می شود اسید پنگامیک است.

اگر در روز چند عدد هسته زرد آلو بخورید میتوانید از بروز فشار خون، حملات قلبیف سکته مغزی  و آترواسیکلروز جلوگیری کنید. فیبر موجود در زرد آلو می تواند به بهبود عملکرد دستگاه گوارش کمک کند. وجود فیبر در زرد آلو نه تنها باعث سیری می شود و شما را سیر نگه میدارد بلکه جذب کالری خوراکی هایی را که میخورید کاهش می دهد.

همچنین بخوانید:  چگونه عسل طبیعی را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اما نکته ایی هرگز نباید فراموش کنید این است که هسته زردآلو راه همراه با ویتامین C  میل نکنید. زیرا ایت ترکیب مقدار سیانید آزاد شده در بدن شما را افزایش می دهد و اثرات سمی آن را چند برابر می کند. مسمومیت های سیانیدی می تواند منجر به کما و حتی مرگ شود.

خواص هسته زرد آلو برای بدن

آشنایی با فواید و خواص بی نظیر هسته زرد آلو برای بدن

منبع : نمکستان