خوراکی هایی که برای اعصاب و روان مناسب هستند!
خوراکی هایی که برای اعصاب و روان مناسب هستند!
غذاهای دارای کلسیم را بخورید و بنوشید. همراه با ویتامین D، کلسیم می تواند به مبارزه با هورمون استرس کورتیزول کمک کند. نوشیدن شیر کم چربی یا خوردن ماست را توصیه می شود.

نمکستان : هنگامی که به خوردن یک رژیم غذایی متعادل فکر می کنید، ممکن است تأثیراتی را که می تواند بر سلامت قلب داشته باشد در نظر بگیرید. مطمئناً، تحقیق و بررسی آنچه مصرف می کنید می تواند به توانایی این ارگان عضلانی در پمپاژ خون سالم به بدن خود پشتیبانی کند و از تنظیم فشار خون گرفته تا کاهش خطر حمله قلبی و سکته مغزی به همه چیز کمک کند. اما نحوه تغذیه و تأثیراتی که بر عملکرد شما دارد، در اینجا خلاصه نمی شود. در حقیقت، آنچه شما می نوشید و می خورید، بر انواع ارگان ها و سیستم های بدن تأثیر می گذارد که باعث زنده ماندن و بهبود عملکرد سیستم بدن شما می شود.

خوراکی هایی که برای اعصاب و روان مناسب هستند!

این شامل سیستم عصبی نیز است، که شامل مرکز کنترل بدن  یعنی مغز، ستون فقرات است و به اعصاب دیگر بدن شما که از سیستم عصبی مرکزی تا عضلات اسکلتی، بازوها، پاها ، انگشتان و شاخه های شما منتقل و مرتبط می شود. مطمئناً، تغییر یک رژیم غذایی به رژیم سالم می تواند سلامت مغز را تقویت کند. گاهی ممکن است اضطراب باعث قلنج گردن و درد معده شود، در این هنگام ممکن است به این فکر کنید آیا غذایی وجود دارد که تاثیر این موضوع را کاهش دهد یا از بین ببرد.

به طور کلی زمانی که احساس اضطراب یا استرس می کنیم، واکنش های ما ممکن است بر رفتارهای غذایی ما تأثیر بگذارد. رژیم غذایی می توانند استرس را بدتر کنند، و حتی نمی دانیم که ما این کار را انجام می دهیم. به عنوان مثال، استرس زیاد باعث افزایش هورمون کورتیزول می شود که می تواند باعث هوس غذاهای شور، شیرین و پر چرب شود. بخش اول کاهش استرس با تغییر رژیم غذایی، درک تفاوت بین خوردن احساسی و خوردن از روی گرسنگی است. مورد دوم عملی است که باعث افزایش آگاهی شما از عادت های غذایی می شود.

چند روش برای آرام کردن سیستم عصبی با غذا

میوه و سبزیجات کامل را انتخاب کنید. در حالی که غذاهای فرآوری شده می توانند برای خانواده های پرمشغله راحت باشند، ممکن است فاقد مواد مغذی موجود در میوه ها و سبزیجات تازه باشند. این مواد مغذی ارزشمند، که برخی از آن ها در زیر ذکر شده است، کارهای بیشتری را انجام می دهند تا حتی ما می دانیم که استرس خود را تنظیم می کنیم.

همچنین بخوانید:  آشنایی با خواص بی شمار گیاه شوید برای بدن و درمان بیماری ها

به دنبال غذاهایی با ویتامین های گروه B ، C و D. باشید زیرا وقتی استرس را تجربه می کنید ممکن است مستعد ابتلا به بیماری شوید. این ویتامین ها به عنوان آنتی اکسیدان و ضد التهاب در بدن شما عمل می کنند، از سیستم ایمنی بدن شما پشتیبانی می کنند و شما را از مریض شدن باز می دارد. منابع خوب این ویتامین ها شامل مرکبات، انواع توت ها، شکلات تلخ و چای های گیاهی مانند اسطوخودوس یا بابونه است (از مصرف چای های کافئین جلوگیری کنید).

غذاهای دارای کلسیم را بخورید و بنوشید. همراه با ویتامین D، کلسیم می تواند به مبارزه با هورمون استرس کورتیزول کمک کند. نوشیدن شیر کم چربی یا خوردن ماست را توصیه می شود. اگر نمی توانید لبنیات مصرف کنید، سبزیجات برگ تیره منبع خوبی برای کلسیم و ویتامین D هستند.

خوراکی هایی که برای اعصاب و روان مناسب هستند!

مصرف اسیدهای چرب امگا ۳ را بیشتر کنید. افسردگی اغلب با استرس همراه است و تحقیقات نشان می دهد که اسیدهای چرب امگا ۳ می توانند افسردگی را کاهش دهند. این مواد مغذی را می توانید از ماهی هایی مانند ماهی تن، ماهی قزل آلا و حلیب و همچنین آووکادو و تخم کتان دریافت کنید.

کربوهیدرات های پیچیده را به جای قندهای ساده انتخاب کنید. کربوهیدرات ها باعث افزایش سروتونین شیمیایی مغز می شوند که به کاهش استرس کمک می کند. کربوهیدرات های پیچیده انرژی پایدار را تأمین می کنند، در حالی که قندهای ساده تمایل به ایجاد تغییرات شدید در خلق و خوی دارند. ماکارونی و نان سبوس دار و برنج قهوه ای یا وحشی انتخاب های خوب و سالمی هستند.

پرهیز از مواد غذایی همچون قندهای ساده (آب نبات، کوکی ها) و کافئین. استرس تمایل به جذب انرژی دارد، بنابراین غریزی است که محرک های آسان را انتخاب کنیم تا بتوانیم انرژی لازم را دریافت کنیم. مشکل قندهای ساده و کافئین این است که آن ها به سرعت انرژی ما را تقویت می کنند اما فقط برای مدت کوتاهی. بعد از اینکه تأثیرات قند و کافئین فروکش کرد، ممکن است احساس کاهش شدیدتری نسبت به گذشته نشان دهید.