باید و نباید های خوردن سحری در ماه مبارک رمضان
باید و نباید های خوردن سحری در ماه مبارک رمضان

رعایت رژیم غذایی در خوردن سحری نمکستان : خوردن سحری به پایداری سطح آب و قند خون بدن در روزهای روزه داری کمک میکند. بنابراین خوردن سحری در ماه رمضان یک اصل محسوب میشود. همه فکر میکنند که باید در وعده ی سحری آب زیاد بنوشند. اما نوشیدن آب در وعده ی سحری میتواند سوء‌ […]

رعایت رژیم غذایی در خوردن سحری

باید و نباید های سحری در ماه رمضان : رعایت رژیم غذایی در خوردن سحری

نمکستان : خوردن سحری به پایداری سطح آب و قند خون بدن در روزهای روزه داری کمک میکند. بنابراین خوردن سحری در ماه رمضان یک اصل محسوب میشود. همه فکر میکنند که باید در وعده ی سحری آب زیاد بنوشند. اما نوشیدن آب در وعده ی سحری میتواند سوء‌ هاضمه و مشکلات گوارشی را به دنبال داشته باشد. در ماه رمضان صبحانه به همراه نهار که وعده های اصلی هستند، حذف می‌شود. پس ما باید وعده ی افطار و سحرمان را طوری تنظیم کنیم که بتوانیم وعده های غذاییمان را جبران نماییم.

اول از هر چیزی یادتان نرود که وعده ی سحری را به هیچ وجه حذف نکنید چرا که مشکلات گوارشی،‌ زخم و ورم معده،‌ ضعف و بی‌حالی در طول روز،‌ پرخاشگری و … را به دنبال خواهد داشت. برای حفظ سلامت بدن و تامین انرژی و نیاز های تغذیه‌ ای نیاز است که حتما پنج گروه اصلی غذایی یعنی نان و غلات + میوه‌ ها + سبزیجات + گوشت و حبوبات و تخم‌ مرغ + شیر و لبنیات در برنامه های غذاییتان جایگزین شود.

خوردن عدسی، ‌باقلا، لوبیا چشم بلبلی و نظایر آن به صورت عدس پلو، ‌باقالی پلو و… در وعده های سحری باعث میشود که شما راحت تر بتوانید در طول روز گرسنگی را تحمل نمایید. همچنین مصرف سبزیجات و میوه‌ جات در هنگام سحری سموم را از بدن شما دفع میکند. موز، شیر، خرما، آووکادو و کشمش خشک مواد غذایی سرشار از پتاسیم هستند. مواد غذایی دارای پتاسیم از تشنگی در طول روز می کاهند.

خوردن مواد قندی مانند مربا در وعده ی سحری قند خون شما را کاهش داده و شما را بیش از اندازه در طول روز گرسنه میکند. خوردن غذاهای سنگین گوشتی و سرخ کرده در هنگام سحر شما را در طول روز تشنه میکند. در کل سعی کنید وعده ی سحری مختصر و مفید و در عین حال سالم را برای خودتان و خانواده تان تدارک ببینید.

همچنین بخوانید:  آشنایی با فواید و خواص بی نظیر هسته زرد آلو برای بدن

باید و نباید های سحری در ماه رمضان : رعایت رژیم غذایی در خوردن سحری

باید و نباید های وعده ی سحری در ماه رمضان

منبع : نمکستان