آموزش طرز تهیه خورشت سبزی فسنجان + غذای خوشمزه لاهیجان و گیلان
آموزش طرز تهیه خورشت سبزی فسنجان + غذای خوشمزه لاهیجان و گیلان

دستور تهیه خورشت سبزه فسنجان لاهیجانی نمکستان: خورشت سبزه فسنجان یا سبزی فسجان مخصوص غذای گیلان شهر لاهیجان می باشد. این خورشت مانند خورشت فسنجان مناسب برای میهمانیها و مجالس رسمیست و می توان آن را با برنج زعفرانی سرو کرد. این خورشت خوشمزه و لذیذ بسیار پرطرفدار است. در واقع با اضافه کردن کمی […]

دستور تهیه خورشت سبزه فسنجان لاهیجانی

آموزش طرز تهیه خورشت سبزی فسنجان مجلسی + غذای خوشمزه گیلانی

نمکستان: خورشت سبزه فسنجان یا سبزی فسجان مخصوص غذای گیلان شهر لاهیجان می باشد. این خورشت مانند خورشت فسنجان مناسب برای میهمانیها و مجالس رسمیست و می توان آن را با برنج زعفرانی سرو کرد. این خورشت خوشمزه و لذیذ بسیار پرطرفدار است. در واقع با اضافه کردن کمی سبزی به خورشت فسنجان می توانید تا حد زیادی در مصرف گردو صرفه جویی کنید علاوه بر این سبزی های معطر خورشت را لذیذتر می سازد.

مواد مورد نیاز برای تهیه خورشت سبزه فسنجان :

گردوی آسیاب شده ۲۰۰ گرم
مرغ نصف یک عدد مرغ متوسط
سیر  ۴ حبه
چوچاق، گشنیز و نعناع  متناسب با گردو
پیاز  یک عدد
رب انار یا رب آلوچه به مقدار دلخواه
نمک، فلفل و زردچوبه به مقدار لازم

آموزش طرز تهیه خورشت سبزه فسنجان :

  • در مرحله اول باید گردوها را آسیاب کرده و در قابلمه ای با حرارت پایین تفت دهید. ( این کار باعث می شود گردو بیشتر روغن بیاندازد )
  • سبزیجات را به همراه پیاز و سیر خوب میکس کنید.
  • سبزیجات و گردو را با هم مخلوط کرده و رب انار، رب گوجه، زردچوبه، نمک و فلفل را به مواد اضافه کنید.
  • آب سرد را تا جایی در قابلمه بریزید که تمام مواد را بپوشاند ( توجه داشته باشید که همان اول خیلی آب نریزید چون در حین پخت چند بار تکه یخ یا آب سرد اضافه می کنیم تا گردو روغن بیشتری را پس دهد).
  • پس از جوش آمدن آب شعله گاز را کم کنید و بگذارید حدود یک ساعت و نیم روی حرارت پایین قرار بگیرد. در طول این یک ساعت و نیم می توانید تکه های ریز یخ را در قابلمه بیندازید .
  • مرغ را به چند تیکه ی دلخواه تقسیم کرده و بدون اینکه آن را سرخ کنیم داخل خورشت میریزیم تا کاملا بپزد و خورشت نیز جا بیافتد.
  • پس از پخته شدن مرغ داخل خورشت می توانید قبل از اینکه خورشت خیلی غلیظ شود قابلمه را از روی حرارت بردارید چون در کل خورشت فسنجن پس از سرد شدن خودش را کمی می بندد و غلیظ تر از حالت اول می شود.
  • کمی سبزی آسیاب شده را سرخ کنید و در آخر به خورشتتان اضافه کنید. با این کار خورشت خوش عطر و لذیذتر می شود.
همچنین بخوانید:  آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه دنر کباب یک کباب خوشمزه ترکیه ای

خورش سبزی فسنجان لاهیجانی و گیلانی خورش سبزه فسنجان سبزی فسنجون

آموزش طرز تهیه خورشت سبزه فسنجان مجلسی و شمالی

منبع : نمکستان