آموزش کامل طرز تهیه خورشت غوره مسمای شمالی
آموزش کامل طرز تهیه خورشت غوره مسمای شمالی

آموزش طرز تهیه خورشت غوره مسمای شمالی نمکستان: در فصل تابستان غوره های تازه ای در دسترس هستند که می توان غذاهای خوش طعم و خوش عطری را با غوره تازه درست کرد. غوره خواص بسیاری دارد، از غوره می توان برای تسکین درد عضلات پا و کمر استفاده کرد، همواره مصرف غوره برای کاهش […]

آموزش طرز تهیه خورشت غوره مسمای شمالی

غوره مسما

نمکستان: در فصل تابستان غوره های تازه ای در دسترس هستند که می توان غذاهای خوش طعم و خوش عطری را با غوره تازه درست کرد. غوره خواص بسیاری دارد، از غوره می توان برای تسکین درد عضلات پا و کمر استفاده کرد، همواره مصرف غوره برای کاهش وزن به افراد توصیه می شود، غوره کبد را پاکسازی می کند و برای کاهش صفرا کمک می کند.

غوره برای درمان بیماری اسکوربوت بسیار مناسب است زیرا ویتامین C دارد، از غوره برای رفع تشنگی نیز استفاده می شود. بعضی از افراد مدت غذا خوردنشان طولانی است و از این رو به این افراد توصیه می شود که بین غذا خوردن غوره مصرف کنند، غوره به هضم غذا در این افراد کمک می کند.

غوره مسما یک از غذاهای پرطرفدار ایرانی است، و این غذا خواص مطلوب بسیاری دارد، شما می توانید در فصل تابستان که غوره تازه موجود است این غذای خوش طعم را درست کنید.

مواد لازم برای تهیه غوره مسما:

بادمجان۵ عدد
ران مرغ۲ عدد
پیاز۲ عدد
گوجه۳یا ۴ عدد
روغنبه مقدار لازم
نمک، فلفل، زردچوبهبه مقدار لازم

آموزش طرز تهیه خورشت غوره مسما :

  • مرحله اول: در ابتدا بادمجان ها را پوست بگیرید و سپس آن ها را از وسط نصف کنید و اگر مایل هستید سر بادمجان را نیز می توانید جدا کنید، به بادمجان ها نمک اضافه کنید و صبر کنید که تلخی بادمجان ها گرفته شود.
  • مرحله دوم: بعد از اینکه تلخی بادمجان ها گرفته شد آن ها را به خوبی سرخ کنید و سپس آن ها را در صافی و یا دستمال مناسب قرار دهید تا روغن اضافی آن ها کشیده شود.
  • مرحله سوم: اکنون تکه های مرغ را به همراه یک عدد پیاز و فلفل دلمه خرد شده در درون قابلمه قرار دهید، اجازه بدید که تکه های مرغ روی شعله متوسط پخته شوند، اکنون تکه های مرغ را به همراه یک عدد پیاز و فلفل دلمه خرد شده در درون قابلمه قرار دهید، اجازه بدید که تکه های مرغ روی شعله متوسط پخته شوند،۳۰_۴۰ دقیقه صبر کنید تا مرغ بپزد البته نیازی نیست که مرغ کامل پخته شود و وا برود سپس آب مرغ را جدا کنید و کنار بگذارید.
  • مرحله چهارم: یک تابه مناسب انتخاب کنید و مقدار لازم روغن بریزید و تکه مرغ های پخته شده را سرخ کنید. گوجه فرنگی ها را ریز کنید و در کنار تکه مرغ ها تفت دهید، برحسب علاقه اگر می خواهید غذایتان خوش طعم تر شود می توانید کمی زعفران دم کرده و روی مرغ بریزید.
  • مرحله پنجم: بعد از اینکه دو طرف مرغ کمی سرخ شد و گوجه فرنگی ها نیز پخته شدند، آن ها را از تابه خارج کنید، شما یک عدد پیاز و فلفل دلمه را خلالی کنید و در همان تابه تفت دهید.
  • مرحله ششم: صبر کنید تا پیاز های خلالی شده به خوبی تفت داده شود و طلایی شود ، زمانی که پیاز به خوبی نرم شد غوره ها را اضافه کنید.
  • مرحله هفتم: آب مرغی را که جدا کرده بودید را به تابه اضافه کنید تا همراه با پیاز و فلفل دلمه خوب تفت داده شود و سس غوره مسما آماده شود.
  • مرحله هشتم: در مرحله آخر بعد از اینکه سس غوره مسما آماده شد، تکه های مرغ و بادمجان های سرخ شده را به همراه گوجه فرنگی ها به تابه اضافه کنید بعد از چند دقیقه غوره مسما خوشمزه شما آماده است.
همچنین بخوانید:  آموزش طرز تهیه خورش داوود پاشا غذای خوشمزه ترکیه ای

چند نکته در مورد خورشت غوره مسما :

_در صورت تمایل می توانید به جای اینکه گوجه فرنگی را تفت دهید از سس گوجه فرنگی و یا می توانید از پوره گوجه فرنگی استفاده کنید.

_ می توانید برحسب علاقه به جای مرغ از گوشت گوسفندی استفاده کنید.

_ برای خوش طعم کردن خورشت می توانید از سیر و زنجبیل استفاده کنید که عطر و طعم خوبی به غذای شما خواهند داد.

غوره مسما

آموزش طرز تهیه خورشت غوره مسمای شمالی

منبع: نمکستان